Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Witam i proszę o opinię nt. nart Dynastar


Batu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Forumowiczów. Dziś po raz pierwszy zajrzałem na Wasze forum i chciałbym Was poprosić o opinię dotyczącą wyboru sprzętu. Jestem już po trzydziestce (184 cm i 90 kg) i wstyd się przyznać, ale pierwszy kontakt z nartami miałem dopiero w zeszłym sezonie. Oczywiście zatraciłem się w tym "szaleństwie". Moje pierwsze kroki na nartach nie wypadły najgorzej, jednak nie próbowałem carvingu. Instruktor powiedział mi żebym nie kupował nart dla początkujących. Po powrocie do domu, niesiony emocjami odwiedziłem Ski Team, gdzie wyciągnęli ode mnie prawie dwa i pół tysiąca. Za tą cenę kupiłem narty dla siedmioletniego syna - Dynastary Speed Team z wiązaniami Look Team 8 i dla siebie - Dynastary Intuitiv 69 Carbon z wiązaniami Look Pivot 7 oraz buty Nordica (wygodne i dobrze trzymające nogę). Mieli jakąś promocję olimpijską. Po pewnym czasie jednak pojawiły się wątpliwości, czy ten wybór był dobry. Nie kryję, że uległem namowom sprzedawcy, jeżeli chodzi o narty. Początkowo chciałem jakieś Atomiki lub Salomony Crossmax i poprosiłem o radę. Chyba wyczuli we mnie kompletnego laika i namówili mnie na Dynastary. PROSZĘ powiedzcie, czy walnąłem wielką głupotę kupując ten sprzęt.

pozdrawiam

Batu

PS. Gratulacje dla Jacka Ciszaka za sukces na CPP Dziennikarzy i dla Jacka Trzemżalskiego za drugie miejsce. Ale uwaga Panowie rośnie wam konkurencja - niestety nie ja, ale mój syn, który po jednym sezonie wyczynia takie cuda, że serce mi czasem zamiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o opinię nt. nart Dynastar

Na wiosnę poprzedniego roku testowałem i jedno i drugie. Powiem jedno: z wyższej półki do jazdy skrętem carvingowym - tylko DYNASTARY. Nim ktos sie oburzy dopisze, że osobiście jeżdżę na Salomonach, tylko Salomki nie sprawdzają się prawie zupełnie na nieprzygotowanych trasach a Dynastary tną wszystko jak nożem przy okazji wcale nie tracąc nic z uroku jazdy skrętem carvingowym (nie mówię o jeździe fun!). So Salomków jestem przywiązany, ale nie ukrywam, że efekt zamiany na Dynastary był piorunujący. Były to gigantki ale pięknie taliowane. Różnica między Dynastarem a Salomonem polega na sztywności między talią i dziobem. Tam gdzie Salomony wytracają prędkość na byle kawałku głębszego sniegu (znany mit o amortyzowaniu roweru typu full, który wytracał moc wkładaną podczas pedałowania pod górkę) uginając się - Dynastary pieknie tną snieg przechodząc przez niego bez tracenia energii na darmo.

Narta wspaniała - poza tym, jeżeli zabiera sie za niego Jędrek Bachleda junior...

...ale tradycja zobowiązuje - Salomona prowadzi przecież Bachleda senior :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o opinię nt. nart Dynastar

Cześć !

Ja też jestem początkujący i też kupiłem w tym roku Dynastary. Z tym, że kupiłem model dla parweniuszy, to znaczy Agyl. Wiązania miałem od starych nart syna. Wypróbowałem już sprzęt w Słowacji kilka dni temu. Bardzo dobre ! Łatwo wchodzą w skręt i prowadzą się dobrze. Nie miałem problemów ani na zmrożonym ani na kopnym śniegu.

Twoje to chyba górna półka, dla mnie zbyt zaawansowane, ale ogólnie Dynastar w moim przypadku się sprawdził.

POwodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o opinię nt. nart Dynastar

>Powiem jedno: z wyższej półki do jazdy skrętem carvingowym - tylko >DYNASTARY.

Bardzo śmiałe stwierdzenie- to tak jak byś powiedział, że najlepsze auta robią tylko Niemcy :-PPP

>Narta wspaniała - poza tym, jeżeli zabiera sie za niego Jędrek Bachleda >junior...

Junior się za nią zabiera nie dlatego, że jest taka wspaniała (choc faktycznie jest) ale dlatego, że serwismeni Salomona traktują swoją robotę jak by robili

coś za karę i ciągle były kłopoty z przygotowaniem i w ogóle dostarczeniem porządnej pary nart.

Ale to nie wina Seniora tylko tych ciołków z obsługi.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o opinię nt. nart Dynastar-Do batu

Witam Cię. Nigdy nie jeździłem na Intuitive bo po pierwsze nie umiem jeździć w kopnym śniegu, a po drugie w ogóle mnie to nie pasjonuję, więc o tych nartach nic Ci nie powiem. Powiem Ci natomiast co sądzę o Dynastarach. Uważam, że są to najlepsze narty na świecie. Sprawdzałem wiele modeli. Miałem wcześniej Rossignole (niby ta sama firma, ale działy rozwojowe inne) a potem byłem na amatorskim teście i miałem okazję jeździć na Atomicach i Salomonach i właśnie na Dynastarach. Nie chcę już nic innego. Miesiąc temu sprzedałem swoje wymarzone Dynastary Speed Carvy tylko po to by jak jakiś debilny snob kupić znowu Dynalki tylko z tego roku. Próbowałem już slalomu giganta na tyczkach, a w tym roku zaliczę slalom specjalny, więc myślę o slalomówkach Dynastar Omeglass`ach. Przez lata były w Polsce Dynastary z marketów (czyli specjalne modele nart, najtańsze i gówniane, bez względu na markę) z tąd chyba masz taką opinię. Jeśli mówimy natomiast o nartach "prawdziwych" to dla mnie Dynastar jest najlepszy. Brzmię jak jak facet z reklamy bo jestem naprawdę tymi nartami zachwycony.

Ostatnio natrafiłem na wielu gości, którzy jeżdźą na tyczkach i oni też są zachwyceni slalomką Omeglass. A jeśli chodzi o Intuitive to Dynastar jest znany z wysokich osiągnięć jeśli chodzi o jazdę w puchu, więc też powinny być bardzo dobre.

pozdrawiam

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o opinię nt. nart Dynastar

Dzięki Ronin :-) Poczułem sie lepiej.

Mam sie wytłumaczyć? - txt to tylko opis subiektywnego wrażenia. Porównałem na stoku - spisałem wrażenia. Tyle. Podsumowanie należy do klienta. Pyta - odpowiadam. Nie czuje sie autorytetem. Ot kilka sprawdzonych testów. Bez rewelki.

Więcej dystansu,

Z pozdrowieniami

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o opinię nt. nart Dynastar

>Więcej dystansu

Ależ jest (ten dystans oczywiscie:-) )

Spoko, nie miałem nic zdrożnego na myśli, tłumaczyć się nie musisz bo nie ma przed kim:)

Przyjemnej jazdy.

Pozdrawiam

Robert

PS.Też jeżdziłem na `Dynalkach` jak jeszcze miały na dziobach takie

czerwone pomidory.Wtedy to było coś, a nie tam jak jakieś ProLinki, Vas-y, czy inne pierdołki;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam i proszę o opinię nt. nart Dynastar

Kupiłem nowe Dynastary Speed SX z P10 z z sezonu 2001/2002 w super cenie (obecny model różni się tylko trochę grafiką).

Byłem dopiero raz i powiem szczerze.... poszalałem do upadłego. Potwierdzam : dobrze idą skrętem ciętym (dobre trzymanie) tak samo dobrze na lodzie jak i na miekim. Tak w ogóle to przesiadłem się z 2m starych Dynastarów i przezyłem szok. Narta sama jedzie... ;))))

Dynastar to dobry wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...