Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Marcin Szafrański

VIP
  • Liczba zawartości

    50
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Marcin Szafrański w dniu 3 Październik 2010

Użytkownicy przyznają Marcin Szafrański punkty reputacji!

O Marcin Szafrański

  • Urodziny 06.05.1971

Informacje osobiste

  • Imię
    Marcin
  • Miejscowość
    Bielsko-Biała
  • Strona WWW
    http://www.skionline.pl/clicktracker.php?id=30

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Marcin Szafrański's Achievements

Początkujący

Początkujący (2/6)

31

Reputacja

  1. Andi - dziękuję za to polecenie. Sporo wniosków w tym wątku. Ja myślę, że tajemnica tkwi gdzie indziej. Balans, technika, stretching... itd. Buty R 9.8 to fajny model, a pisanie o "ramp angle" to jak pisanie o wyższości promienia 15 metrów nad 13 (i odwrotnie):
  2. …zgadzam się Bumer. Jestem raczej tylko praktykiem bez stosownego wykształcenia… Fakt, że większa część wyparuje wydaje się logicznym wytłumaczeniem. Narty smarujemy rzeczywiście grubo.
  3. …od strony praktycznej Witam, Przepraszam, że od naszej rozmowy upłynęło trochę czasu… zima, ferie, Eurosport, itd. Z zainteresowaniem przeglądam wątek dotyczący wygrzewania nart. Takie emocje?? No, no… Moje zdanie jest następujące: 1/ Wygrzewanie wpływa świetnie zarówno na właściwości jezdne nart, jak i na konserwację. Zdecydowanie warto i da się to odczuć. 2/ Po rozmowach z ekspertami dowiedziałem się, że (jak zwykle) nie ma reguły wśród zawodników. Wielu wygrzewa, ale nic nie zastąpi żelazka. Pod warunkiem, że smarujemy po każdym dniu - to daje najlepsze efekty. Mało kto z amatorów tak robi. Dlatego zalecam wygrzanie dwa razy w sezonie. 3/ Nie wiem skąd się wzięła w tym wątku struktura? Moim zdaniem nic nie ma do rzeczy. Ślizg wpije smar niezależnie od struktury. Cała tajemnica (nie taka znów wielka) to: rodzaj smaru i czas. Temperatura w komorze to około 65 stopni. Dlatego używać trzeba specjalnego smaru, który roztopi się w takich warunkach. Wygrzewamy minimum 12 godzin i 6 (!) godzin łagodnie studzimy. Tyle. Na początku zaskoczony byłem, że na naprawdę grubo posmarowanych nartach po wyjęciu z wygrzewarki znajdywałem suche miejsca. Tak wiele smaru penetruje wgłąb ślizgu.
  4. Oczywiście to prawda. Brawo za dokładne czytanie :happy:
  5. Przepraszam, ponieważ wygląda to jak reklama:happy: ...ale dawaj do nas. Mamy takie kółeczka
  6. ...akurat w przypadku tej firmy może być ciężko. Zmienił sie dystrybutor. Atakuj Amer Sport w Krakowie.
  7. Próby Atomica z wiązaniem "elektronicznym" zawidły. Chyba dzisiaj sami o tym wolą nie mówić... Wiązania amatorskie mają tzw. "high elastic travel" czyli stopa cały czas pływa, chyba że przekroczy okresloną wartość. Inaczej jest w sporcie wyczynowym: wiązania na sztywno i MOCNO. Jeśli nie wypną przy pierwszym uderzeniu, to już zostaną. No mercy :smile: Amatorom zalecałbym natomiast sprawdzenie rzeczywistej wartości sprężyn na maszynie Montana Jet Bond. To elektroniczna maszyna testująca, która naprawde działa!
  8. Jarek, Ciekawy poprzedni post. Nie wiedziałem, że zewnętrzna agencja została zaangarzowana do zbierania takich danych. To nie w stylu FIS i ...to ma sens. Ale podsumowując - nikt, z pytanych nie wie: DLACZEGO te zmiany?
  9. Tak bedzie! Na razie tylko PŚ ale chyba za dwa lata przepisy zejdą do zawodów FIS, czyli np. juniorów tez będą dotyczyć. Smutne :frown::
  10. Z tego co wiem to nie ma jakiś norm, które określają ten parametr. Obiecuję spytać jak na to patrza serwismeni. Fakt, rocker działa od nart Sl do DH. Testy robi się na wiosnę. Gdyby nie działało - nie miałbym u siebie w serwisie kilku par nart SG z rockerem
  11. Marcin Szafrański

    Rocker

    Byc może było tylko napisane. Warto jednak wiedzieć, że rocker robi się większy na śniegu (na mrozie). ...już widzę te komentarze:smile: Ja tego nie sprawdziłem i nie wymysliłem. To info od serwismena Ch Innerchofera. A on sie trochę zna...
  12. 35 mt Sorry za (być może) banały, ...ale ja wciąż widzę wielu, dla których promień skrętu to cyfra podawana przez producenta w opisie. Równie ważne sa "flex" i "torsion". Ten tekst powstał już wczesniej, ale Soelden znakomicie pasowało do poruszenia tematu. Zawodnicy -zawodnikami, a my mamy dobrac odpowiednie narty na każdym poziomie.
  13. Marcin Szafrański

    Rocker

    Rocker nie jest długi. Wszystkie narty z tym rozwiązaniem wydają się jakby krótsze a zachowują stabilność. Nie wydaje mi się aby pojawiły się zmiany w konstrukcji nart. Na załączonym zdjęciu wiele nie widać, ale rockera na pewno da się zauważyć. Temat opiszę szerzej w najblizszym czasie.
  14. Marcin Szafrański

    Rocker

    Słuszna uwaga. Niestety to niedefiniowalne, sorry. Ciężkie również do opisania. Chodzi o szybsze wejscie na krawędź i szybszą zmianę krawędzi, ale bez utraty stabilności.
  15. Marcin Szafrański

    Rocker

    Słuszna uwaga. Niestety to niedefiniowalne, sorry. Ciężkie również do opisania. Chodzi o szybsze wejscie na krawędź i szybszą zmianę krawędzi, ale bez utraty stabilności.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...