Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

wolne miejsce w aucie 30.01.10-6.02.10


maciuch

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli mogę coś doradzić to wyjazd w sobotę w godzinach 10-12 z Zillertalu jest bardzo złym pomysłem - pierwszy korek będzie już na Zillertal Bundesstrasse, następny w okolicach Kufstein a i pewnie do Salzburga będzie kiepsko.

W sobotę wszyscy Niemcy, Holendrzy itp zmieniają turnusy.

Jedźcie o 6 rano albo idźcie na narty i dopiero ok 15-16 wyjedźcie.

Swego czasu zaliczyliśmy rekord - Mayrhofen - Wiedeń w 12h. Zdążyłem całe "Przygody Robinsona Cruzoe" przeczytać w samochodzie (a miałem jakieś... 12 lat chyba)

Edytowane przez Misal
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ogromne za porade. Naaaaaaprawde cenna wskazowka.

Widze, ze kolega byl w tym okresie wiec moze powie, czy tlumy na stokach w tym okresie sa potezne czy do zniesienia?

Na prawde dzieki za cenna uwage

jeśli mogę coś doradzić to wyjazd w sobotę w godzinach 10-12 z Zillertalu jest bardzo złym pomysłem - pierwszy korek będzie już na Zillertal Bundesstrasse, następny w okolicach Kufstein a i pewnie do Salzburga będzie kiepsko.

W sobotę wszyscy Niemcy, Holendrzy itp zmieniają turnusy.

Jedźcie o 6 rano albo idźcie na narty i dopiero ok 15-16 wyjedźcie.

Swego czasu zaliczyliśmy rekord - Mayrhofen - Wiedeń w 12h. Zdążyłem całe "Przygody Robinsona Cruzoe" przeczytać w samochodzie (a miałem jakieś... 12 lat chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jedziesz w tamtą stronę w sobotę :eek:

Pomysł taki sobie, ale może coś uda mi się Tobie podpowiedzieć.

W soboty korek na Inntal autobahnie (A12) potrafi być od Rosenheim (rozjazd na Innsbruck i Monachium jadąc od Salzburga) aż do wjazdu do doliny Ziller. Znajomi jechali 2 lata temu z Salzburga do Mayrhofen 8 godzin (wyjeżdżając ok 10 z Wiednia)

W zeszłym roku wyjechałem po nartach z Soelden (ok 16) i widziałem jak wszyscy w kierunku przeciwnym stoją w kolejce aby wjechać właśnie do Zillertalu.

Żeby nie było, że jestem takim defetystą to teraz moje uwagi:

1. http://mobile.asfinag.at/ Wbij sobie ten serwis do komórki. Warto odżałować kilka złotych na połączenia z internetem, ale będziesz miał przegląd tego co przed Tobą;

2. Ustaw radio w Austrii na OE3. Jeśli trochę kumasz po niemiecku to słuchaj wiadomości drogowych. Słowa kluczowe to Inntal autobahn, zwanzig km. stau, Zillertal Bundesstrasse, uberlastung (drogi przeciążone);

3. Jeśli masz CB radio to kanał 28. Na tym kanale polscy kierowcy rozmawiają ze sobą za granicą;

4. W okolicach Salzburga zatankuj na full, tak abyś miał paliwo na grzanie auta;

5. Konieczny termos z ciepłą herbatą, kawą i kanapki;

6. Jak już będziesz na Inntal autobahnie i zorientujesz się, że masz korek do skrętu do doliny Ziller (mówię o korku kilkukilometrowym, pomocna jest nawigacja) to pojedź autostradą w kierunku Innsbrucku. Po przejechaniu wjazdu do doliny zawróć na pierwszej możliwej zawrotce. Na ogół z drugiej strony nie ma korka, bo wszyscy jadą dalej, mało kto skręca na Zillertal;

7. Zastanów się, czy nie warto pojechać przez przełęcz Gerlos. Mogą być tam wymagane łańcuchy. Z Salzburga kierujesz się na Lofer, potem Zell am See i doliną Pinzgau dojeżdżasz do przełęczy. Warty obejrzenia jest wodospad Krimml (po drodze). Droga wysokogórska, dodatkowo płatna, dla obytych z wysokością i ekspozycją. Za to z drugiej strony zjeżdżasz do Zell am Ziller i do Mayrhofen masz rzut beretem.

I to by było na razie tyle, jak coś sobie jeszcze przypomnę do napiszę :)

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze kolega byl w tym okresie wiec moze powie, czy tlumy na stokach w tym okresie sa potezne czy do zniesienia?

Na prawde dzieki za cenna uwage

Co do tłumów to to jest high season - od 11 do 15 będzie gęsto, zwłaszcza na Penken. Ale większość ma to do siebie, że jeździ po głównych stokach, natomiast jak komuś się chce pojeździć trochę krzesełkami to w ciągu niecałej godziny można się przeniieść w jakiś cichszy zaułek i tam katować (Polecam chociażby wyjechanie 150er TUX i ogarnianie tych dalszych rejonów)

Co do Hintertux to podobnie - na głównym stoku może być tłoczno, ale już na orczykach wzdłuż Snow Parku czy dalej takich po lewej stronie jadąc z samej góry w dół główną trasą (trzeba trawersować w lewo, ale wszystko po trasach) będzie raczej pusto.

Zillertal Arena - tam trzeba najwięcej najeździć się żeby dotrzeć do mało uczęszczanych tras, ale jest to do zrobienia.

Generalnie - nie chlać do nocy i wstawać wcześnie na narty :D

No i te wskazówki co Senior (Misal) zapodał są przydatne, ja tylko uściślę że ten kanał CB to 28 AM.

A najlepiej... jechać w niedzielę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayrhofen

Czesc chłopaki..:)

Tam w kazda sobote jest taki mlyn czy moze w terminie 27.02- 06.03 juz tak nie kursuja??

A tak poza tym to w wyzej wymienionym terminie wybieramy sie do mayrhofen w ilosci sztuk 6, czy ktos sie moze orientuje czy jezdza tam jakies busiki, albo cos?

Jeżeli nie, to pewnie wybierzemy sie 2 samochodami, wiec 2 chetne osoby zapraszam. - gatita84@op.pl .

Pzdr

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Misal i Salwer mają rację. Ja byłem w Zell am Ziller 28.02.2009-7.03.2009 i swoje również odstałem na A12 (2 godziny do zjazdu na Zell, również sobota). Powrót tylko z rana potem młyn obłędny. Ja wyjechałem o 7.00 i było bez problemu.

Ta sama sytuacja jest jadąc od Niemiec przez Monachium. Info mam od braciszka "Niemca" więc info pewne. U nich też w tym czasie jest jakaś zmiana turnusów.

Życzę udanego wyjazdu i pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...