Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart dla żółtodzioba:)


denwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Jestem totalnie zielony jesli chodzi o jazdę na nartach,ale w końcu będę miał okazje w tym roku zasmakować tego sportu i sie pouczyc.Bardzo proszę o pomoc w doborze nart.Jestem zdecydowany kupic sprzet używany,oczywiscie w jakiejs bardzo rozsadnej cenie jak na początek.

Dodam moze jeszcze ,ze z sportow zimowych to tylko na łyzwach smigam, calkiem dobrze, choc wydaje mi sie ze to akurat zwiazku nie ma :)

Aha i jeszcze jedno, jesli chodzi generalnie o sport to szybko sie ucze.Przynajmniej bylo tak jeszcze pare kilogramów temu.:)

Wzrost: 179 cm

Waga: 83 kg

Bardzo prosze o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj "przyszły" Narciarzu z Warmii i Mazur:rolleyes::)Jeśli nie miałeś do tej pory styczności z nartami-to moja rada:p,daj sobie spokój z kupnem jakichkolwiek nart:p.Nawet używane deski to jakiś koszt,a wliczając buty itd... staje się dość duży:pJadąc na zimowe wakacje w Polsce czy w ośrodkach zagranicznych znajdziesz licencjonowane szkółki narciarskie,które współpracują z wypożyczalnią i dobiorą Ci sprzęt do nauki,łącznie z kaskiem:rolleyes:.Na dzień dzisiejszy zainwestuj w odzież narciarską,ale też uniwersalną,aby w razie czego można było wykorzystać podczas spacerów po górach:rolleyes:

Łyżwy to nie narty,zawsze inaczej;)

Pozdr.Lewy:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Wbrew pozorom -związek ma - rozwijają się mięśnie przydatne w jeździe na nartach.

Kup sobie buty a narty wypożyczaj. metodą prób i błędów dojdziesz do "swojej' długości i rodzaju nart.

Sukcesów i przyjemności

janusz

Nie prawda:Dmięśnie się rozwijają poprzez ich używanie-ćwiczenie,istnieje coś takiego jak "pamięć" mięśniowa,która w przypadku nart jest bardzo ważna:rolleyes:,Łyżwy uprawiasz na lodzie i masz praktycznie to samo podłoże,wyćwiczysz ruchy,sylwetkę i jest fajnie:rolleyes:,na nartach mamy różne podłoże i musimy częściej korygować swoją sylwetkę-uzyskując równowagę;)Ale na nartach i lyżwach można się wyszaleć:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, nie kłócić sie :)

Myślalem nad wypozyczaniem sprzetu.ale jednak zdecydowalem sie na zakup jakiegos sprzętu,więc proszę o radę w kwestii sprzętu:)

Powiem tak-co kupisz to i tak będzie do d....;):pNie wiesz co chcesz,nie wiesz czy tego chcesz-a na próbę nie warto inwestować w sprzęt:pCo z tego,że poślemy Ci linka z nartami za 100zł i wmówimy,że są OK;)- jak pisałem w swoim 1-poście:rolleyes:-tak dalej jestem tego samego zdania:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za 100 zl to na pewno beda do d.... .Mysle ze do 500 zl jestem w stanie zainwestowac w uzywane.

To masz sezon na wypożycznych :rolleyes:Kupując narty dla początkujących i jeszcze nie wiedząc,czy będziesz chcial jeździć-to szkoda kasy:pA później będą stać w piwnicy,albo się bedziesz bujał na all...:P;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci .... spróbować na nartach z wypożyczalni. Powiedz że zaczynasz i coś Ci dadzą . Pamiętaj tylko o wygodnych butach. Jak już parę razy zjedziesz to pomyśl co jest fajniejsze czy skręcanie i kontrola prędkości czy kijki pod pachę i szybko na dół. Jeżeli to pierwsze to kup sobie narty slalomowe , jeżeli drugie to gigantowe. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci .... spróbować na nartach z wypożyczalni. Powiedz że zaczynasz i coś Ci dadzą . Pamiętaj tylko o wygodnych butach. Jak już parę razy zjedziesz to pomyśl co jest fajniejsze czy skręcanie i kontrola prędkości czy kijki pod pachę i szybko na dół. Jeżeli to pierwsze to kup sobie narty slalomowe , jeżeli drugie to gigantowe. Pozdrawiam

Tutaj Kolega trochę z fantazją przesadził;):pNawet nie pytaj o narty SL czy GS,masz dobrać lub dobiorą Ci nartę allround o odpowiedniej długosci:rolleyes:Narta ma być miękka,bo na takiej najlepiej poznawać podstawy nauki jazdy:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa style jazdy?:P:confused:

Może nie mam wiedzy i doświadczenia ale zawsze narty kojarzą mi się ze slalomem i gigantem. Sam mam nartę slalomową i jestem zadowolony kiedy mogę panować nad tym co robię ,szybko skręcić i szybko zatrzymać się . Mój przyjaciel jezdziec bez głowy śmiga w dół robiąc coś co przypomina skręt i zawsze czeka na mnie przy wyciągu. To są według mojej oceny dwa rózne style jazdy na dwóch różnych nartach. Jeżeli nie mam racji to proszę o wybaczenie nie chciałem nikogo w bład wprowadzać. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie mam wiedzy i doświadczenia ale zawsze narty kojarzą mi się ze slalomem i gigantem. Sam mam nartę slalomową i jestem zadowolony kiedy mogę panować nad tym co robię ,szybko skręcić i szybko zatrzymać się . Mój przyjaciel jezdziec bez głowy śmiga w dół robiąc coś co przypomina skręt i zawsze czeka na mnie przy wyciągu. To są według mojej oceny dwa rózne style jazdy na dwóch różnych nartach. Jeżeli nie mam racji to proszę o wybaczenie nie chciałem nikogo w bład wprowadzać. Pozdrawiam:)

Ok:)mnie w błąd nie wprowadzisz,ale Naszego "przyszłego"adepta narciarstwa pewnie tak;):P,przyjąć Twoje rozumowanie-to jeszcze zapomniałeś o zjeździe..:P;)

Edytowane przez dareklewandowski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, czekam na dalsze rady :)

Pierwszy sezon jednak na wypożyczonych, a przynajmniej do czasu samodzielnej jazdy równoległej na łatwiejszych trasach później zdecydujesz i wtedy zacznij od

nowych butów a narty mogą być używane na 165-170 cm r= 14-16 allroundy

i wtedy napisz jakie to pomożemy:) i przyjemnej nauki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...