Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart, mężczyzna, poziom 7 / 8


klocek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Korzystając z obniżek cen na narty, chciałbym kupić narty. Ważę 75 kg przy wzroście 180, swoje umiejętności oceniam na poziomie 7 /8. Styl jazdy carving 90% to stoki. Szukam nart do 1300 zł.

Salomon Aeromax Ti + K711 B80

Salomon X-Wing 4 + LZ 9 B80 (lub wiązanie JLZ)

Salomon X-Wing 6 + LZ 9 B80 (lub wiązanie JLZ)

Rossignol Zenith Z 1.0 Oversize + Axium 110 TPI 2

Fischer PROGRESSOR 7 RF SP + FS10 RAILFLEX 2

Fischer HEAT 72 RAILFLEX SP

W tej chwili osobiście skłaniam się do Rossgnol Zenith Z1.0

Czekam na wasze propozycje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli składniasz sie do z1 to zmień sobie poziom umiejętności na hm 3-4:) z tych co podałeś przy takim poziomie to ja bym brał progresora 8+ jak już coś w długości 170cm po drugie nie sprecyzowałes jaki skręt krótki długi czy średni bo domniemam ze po podaniu tych kart to każdy i celujesz w grupę allround:) jezeli nie znajdziesz nic innego to ten 7+ i xwing 8 a nie 6 będzie ok

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preferuje krótki / średni skręt, średnie prędkości.

Progresor 8+ troche z drogi, więc zostaje: Salomon X-Wing 8 + K711 B80 (160 cm? R13,6)

PROGRESSOR 7 RF SP + FS10 RAILFLEX 2 (160cm lub 165cm R?)

dodam jeszcze, szukam czegoś o R bliskim 13 :)

Edytowane przez klocek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Jeśli Rossignol Zenith to nie Z1.0,ale przy twoim poziomie minimum Z6.5,a bardziej Z9.5 albo Z10.0.

Nie wiem jakie preferujesz skręty(długie,krótkie?),możesz się pokusić na Rossignol Racical R9S(krótkie skręty),bądź na Radical R9X(długie skręty).Możesz jak najbardziej pokusić się też na wersję World Cup tychże nart. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie ta narta przewyższa moje możliwości finansowe (1500 zł.) ale propozycja ciekawa. Dziękuje. Nadal zostaje przy progressie 7+ 170 cm, tak jak kolega radził. Jutro kupuje, a dziś jeszcze trochę jeszcze poszukam :)

Poszukaj,może znajdziesz taniej niż 1500PLN.Pamietaj,że nie tylko Fischer produkuje narty,przejrzyj narty z interesującym Cię promieniem skrętu;):rolleyes:Przedstawione modele nart wcześniej-nie będą dla Ciebie wyzwaniem:rolleyes::P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór nart to trudna sprawa, dlatego już od paru dni przeglądam strony producentów w poszukiwaniu nart które by mi pasowały i kosztowały około 1000 zł (w końcu jestem jeszcze studentem ;-)

Widzę że nie jesteś za bardzo przekonany do mojego wyboru fisher progressor 7+ 170cm ;) jeśli chciałbym pojeździć też dłuższym skrętem to one tez powinny na to pozwolić.

co do butów flex 100 będzie odpowiadał?

co do ceny rx 8 fire to na dzień dzisiejszy nie znalazłem tańszych niż 1499 zł a Progressor 7+ uda mi sie kupić za 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór nart to trudna sprawa, dlatego już od paru dni przeglądam strony producentów w poszukiwaniu nart które by mi pasowały i kosztowały około 1000 zł (w końcu jestem jeszcze studentem ;-)

Widzę że nie jesteś za bardzo przekonany do mojego wyboru fisher progressor 7+ 170cm ;) jeśli chciałbym pojeździć też dłuższym skrętem to one tez powinny na to pozwolić.

co do butów flex 100 będzie odpowiadał?

co do ceny rx 8 fire to na dzień dzisiejszy nie znalazłem tańszych niż 1499 zł a Progressor 7+ uda mi sie kupić za 1000 zł.

Jak wybór samochodu;):pbuty z tym flexem będą dobre,choć on nie jest najważniejszy.nic do progressora nie mam;),ale on nie bardzo pasuje do Twoich oczekiwań.Poszukaj Salomona Tornado/powinieneś zmieścić się w cenie,no może gora 200pln dołożyć/-będą ciekawsze:rolleyes:,pojeździsz krótkim,średnim i długim skrętem w każdych warunkach.Mega prędkości nie potrzebujesz,o czym Sam piszesz:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radziłeś poszperałem za XW TORNADO, specyfikacja nart fajna, ale cena mnie blokuje 1700 zł+ (z wiązaniami). Na co zwrócić uwagę przy wyborze buta, wiem że felx 100+ i musi dobrze trzymać nogę i być wygodny :-)

Szukaj z starszych roczników ,mój chrześniak w listopadzie kupił nowe z 08/09 za 1100PLN w sklepie w W-wie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w internecie nie widziałem starszego rocznika, pozostaje poszukać w krakowskich sklepach:-)

co do progressorów 7+ tak nadal mi siędzą w głowie to szukać 165 czy 170 cm?

a tak poza tematem zapraszam na narty do Limanowej, ciekawy stok z homologacją fis :D

Progressor to raczej 170cm,a teraz nie masz nart:confused:Może lepiej poczekać i spokojnie przyjrzeć się ofertą;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie narty mam, ale już mnie ograniczają, w następny weekend chce się przygotować do kursy narciarstwa zjazdowego organizowanego prze moją uczelnie AWF. dobrze byłoby poznać nowy sprzęt przed tak długim wyjazdem (10 dni) :)

Chyba lepiej odbyć kurs na sprzęcie,który się zna;)będziecie doskonalić technikę a nie bili rekordy prędkości;):pNo chyba,że masz już narty zużyte pod względem technicznym:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak mój sprzęt swoje przeszedł, czas nauki itp. zużyty jest, ale serwisowany. niestety nie potrafi utrzymać mnie już podczas krótkich skrętów albo to ja już wypadłem z rytmu ;D jutro jadę poszukać po sklepach czegoś z rocznika 08/09.

Dam znać co wybrałem i jak się na tym jeździ.

A sprzęt zdążę poznać do wyjazdu, wyciąg narciarski jakby to powiedzieć "tuż za oknem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Korzystając z obniżek cen na narty, chciałbym kupić narty. Ważę 75 kg przy wzroście 180, swoje umiejętności oceniam na poziomie 7 /8. Styl jazdy carving 90% to stoki. Szukam nart do 1300 zł.

Salomon Aeromax Ti + K711 B80

Salomon X-Wing 4 + LZ 9 B80 (lub wiązanie JLZ)

Salomon X-Wing 6 + LZ 9 B80 (lub wiązanie JLZ)

Rossignol Zenith Z 1.0 Oversize + Axium 110 TPI 2

Fischer PROGRESSOR 7 RF SP + FS10 RAILFLEX 2

Fischer HEAT 72 RAILFLEX SP

W tej chwili osobiście skłaniam się do Rossgnol Zenith Z1.0

Czekam na wasze propozycje.

Pozdrawiam

Poziom 7/8 jakis dziwnie mało ambitbych nart szukasz.

Kup coś , do czego bedziesz dorastał.

Conajmniej Progressor 9, Rossi 9S/9X , Salomon24h , nie warto oszczędzać trochę grosza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...