Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty ATOMIC rt cs 110


konkol13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam narty Atomic SL 10. Chciałbym do nich kupić buty. Swoje umiejętności oceniam na 8 wg skali forum. Myślałem o butach ATOMIC rt cs 110. Teraz nasuwa mi się kilka wątpliwości. Po pierwsze nie można ich prawie nigdzie dostać, nie mówiąc już o przymierzeniu, więc pomyślałem może jakieś atomic z innej grupy, np. b-tech, m-tech itp, są szersze ale niektóre modele twardościami dorównują tym z grupy race, a jest ich w sklepach trochę więcej. Pytanie teraz do tych którzy mają porównanie, czy będzie duża różnica między Atomic rt cs 110 (szerokość 98) a np. Atomic H 110 (szerokość 100), lub Atomic M 110 (szerokość 102), a może atomic M 100 (szerokość 102) już są od 800zł. Zależy mi na tym żeby możliwie maksymalnie czuć nartę. Pytanie, czy ta szerokość większa o 2 czy 4mm robi jakąś różnicę? A może buty mają inne różnice i mimo wszystko powinieniem kupić te race?

Jeździłem dzisiaj i wczoraj po sklepach we wrocławiu i nigdzie w ogóle prawie atomiców nie mają, nie mówiąc już o tych z grupy race. Jeden gość w którymś sklepie powiedział mi żebym nie kupował atomic-ów bo są nie wygodne jak cholera i w ogóle atomic nie zna się na robieniu butów, że lepiej np salomon czy lange. Co Wy na to? Warto w ogóle inwestować w buty Atomic?

Wiem, że jak na mój poziom umiejętności to te pytania może trywialne, ale wiele lat jeździlem na starym sprzęcie, bo na nowy kasy nie było i nigdy się nie interesowałem sprzętem i tym jak go dobierać, w zeszlym wreszcie kupiłem sobie narty, a w tym roku przyszła kolej na buty. Mam nadzieję że po ich wymianie w pełni będę mógł się cieszyć możliwościami moich nart.

Z góry dzięki za porady

Edytowane przez konkol13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden gość w którymś sklepie powiedział mi żebym nie kupował atomic-ów bo są nie wygodne jak cholera i w ogóle atomic nie zna się na robieniu butów, że lepiej np salomon czy lange. Co Wy na to? Warto w ogóle inwestować w buty Atomic?

Miałem model AFT i były boskie.

Warto, ale warto poprzymierzać i inne - bo dlaczego by nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to może inaczej ...

Jakie modele butów z grupy race polecacie?

Czy ogólne rzecz biorąc buty atomic są złe?

Czy jest duża różnica między butami o szerokości 98 a 100, czy 102? Ktoś ma porównanie?

Pozdrawiam

jest duża różnica między twardymi butami o różnych szerokościach :D miałem buty 97 teraz mam 100 i jest to duża różnica znacząco odczuwana przez stopy, tak ze trzeba pomierzyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział 1973Marcin -trzeba pomierzyć. Jeździłem 2 sezony w b-9 Atomica i wydawało mi się, że są super. Niestety w zeszłym roku na Wierchomli podczas jazdy odkręciły mi się tylne śruby łączące cholewkę z butem (tak ni z tego ni z owego). Nigdzie nie można ich dostać, a jeździć się chciało, więc pobiegłem do sklepu i zacząłem mierzyć. Atomici, fischery i założyłem Nordici speedmachine 100 i już wiedziałem co kupię. Ten but dla mnie był najodopowiedniejszy. Już po włożeniu - bez dopięcia czułem, że stopa jest ułożona i fajnie trzymana, więc wystarczy lekko dopiąć i pięta nie lata i noga nie cierpnie. Moim zdaniem czasem warto poeksperymentować, a nie trzymać się jednej marki. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest duża różnica między twardymi butami o różnych szerokościach :D miałem buty 97 teraz mam 100 i jest to duża różnica znacząco odczuwana przez stopy, tak ze trzeba pomierzyć :D

Ok, dzięki. To cenna podpowiedź.

Może faktycznie zrezygnuję z trzymania się na siłę jednej marki i poprzymierzam trochę różnych butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...