Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kaunertal Glacier i Fendels


afrikaner

Rekomendowane odpowiedzi

jednak nie musialem sie nigdzie wybierac:P

wiec..

napewno przesledziles juz strony internetowe Kaunertal i wiesz jak wyglada osrodek "na mapie':) caly ośrodek narciarski to dwie stacje, Kaunertal Gletscher - która jest na samym lodowcu, i Fendels położona troszkę niżej. jest to można powiedziec kameralny ośrodek który no nie daje nam setek kilometrów tras zjazdów (Kaunertal 36km, Fendels 16km), ale tutaj naprawdę każdy narciarz znajdzie miejsce dla siebie. do wyboru jest sporo tras niebieskich, o małym i średnim nachyleniu.. szerokich gdzie możesz pocwiczyc technike np, trasy czerwone o zróżnicowanym nachyleniu gdzie nie można sie nudzic zwłaszcza jak trasa do krzesełka startującego na Ochsenalm, przebiega pomiędzy skałami. super trasy są przy nowo otwartej gondolce Karlesjochbahn, można leciec niebieska, czerwona, czarna i na każdej bawic sie znakomicie. Na Fendels też można troszkę pojezdzic choc wybór tras jest mniejszy niż na lodowcu.. fajna czerwona trasa do dolnej stacji poczwórnego krzesła o długości gdzies ponad 2km, a przy górnej stacji tego samego krzesełka jeszcze podójny orczyk o długosci 1130m wywozi nas na 2300m skad zjezdzamy stroma czarna trasa, wchodząca pozniej w czerwona ale non stop jest sciana w dol:) hm nie wiem co chcialbys jeszcze wiedziec o Kaunertal takze jak cos to pisz, postaram sie cos jeszcze napisac bo naprawde fajnie spedzilem tam tydzien, no pogoda powinna byc teraz o niebo lepsza ale jak to w Austrii.. róznie bywa:P a tak jeszcze wspominajac, jakbys chcial połaczyc najdłuższy zjazd na lodowcu, ze szczytu nowej gondolki do dolnej stacji krzesełka z którego sie startuje to ponad 5km jazdy bedzie:)

a taki króki filmik z wyjazdu w 2008 roku pozwolilem sobie wrzucic:P

Edytowane przez smiths23
link do filmu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kaunertalu byłem w majówkę 2006, było chyba 6 dni na stoku.

Jeśli chodzi o infrastrukturę narciarską to przeważają orczyki (krzesełka tylko na początku są, w górnych partiach stacji narciarskiej raczej orczyki).

Knajpa jest jedna, daje radę.

Trasy są bardzo przyjemne, dosyć szerokie, o urozmaiconym nachyleniu.

Jeśli jedziesz z jakąś grupą i planujecie zabrać tyczki to na Kaunertalu nie ma z tym problemu - wyznaczają trasę, na której można sobie rozstawić i katować do woli.

Jeśli jedziesz pojeździć turystycznie, to przy ładnej pogodzie w 3 dni nauczysz się lodowca na pamięć i może zacząć się trochę nudzić. Ale generalnie polecam!

Jedyny minus regionu to jazda skibusem na lodowiec - niecała godzina w jedną stronę (osobówką niewiele szybciej bo większość trasy jedzie się krętą, stromą drogą, na której jak się spotka skibusa czy ciężarówkę to nie ma szans wyprzedzić). Jak wychodziliśmy o 8 rano na narty to jeszcze było ok, natomiast powrót ok 16 to była mikrofalówka - rozbieraliśmy się do T-Shirtów w autobusie :)

W Feichten jest fajna baro-imprezownia działająca do 2 czy 3 w nocy - można poimprezować po nartach :))

jakbyś szukał kwatery to ja mieszkałem w tym pensjonacie: http://www.ferienhotel-jaegerhof.com/

całkiem przyjemny a przystanek skibusa pod hotelem :)

Mam trochę fotek z tamtego wyjazdu - jakbyś był zainteresowany to daj znać :)

pzdr

Edytowane przez salwer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o infrastrukturę narciarską to przeważają orczyki (krzesełka tylko na początku są, w górnych partiach stacji narciarskiej raczej orczyki). .... Jeśli jedziesz pojeździć turystycznie, to przy ładnej pogodzie w 3 dni nauczysz się lodowca na pamięć i może zacząć się trochę nudzić. Ale generalnie polecam!

Teraz jest oczywiście nowa gondola 8-osobowa, a co za tym idzie tras jest znacznie więcej.

Knajpa jest jedna, daje radę.

Aktualnie jest trochę lepiej: pizzeria, restauracja i bar w hotelu, no i oczywiście kultowy PFFIF ALM ;)

Byłem tam w grudniu 2008 i 2009 na tzw. FREE SKI KAUNERTAL i oczywiście było za....ście :D

kilka zdjęć w moich albumach

Edytowane przez cobra
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakim terminie byles? ja bylem 6-13 grudnia, nocleg w KirchenWirt, tam przystanek był pod samym hotelem zaraz, sie okaze ze gdzies tam smigalismy niedaleko:)

Na pewno gdzieś mijaliśmy się kilka razy na stoku :)

Ja mieszkałem w Haus Gfall ( http://www.haus-gfall.com/ ), a rok wcześniej w Tirolerhof (naprzeciwko PFIFF ALM )

Mam ochotę pojechać na SUN FREE w kwietniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... gdzie noclegi?

dzięki Wam za szybki odzew.

my jedziemy w 3 rodzinki,ja z dzieciakami 10 i 3 latka,mieszkać będziemy własnie w Fendels ,dokładnie tu (moze ktos był???):

http://www.holidaycheck.pl/hotel-Zdjecia_Erlebnishotel+Fendels-ch_ub-hid_37286.html

do Kaunertal trzeba będzie dojechać- i tu pytanie lepiej busikiem,ktory jest w cenie karnetów ,czy swoim mobilem (wiadomo wygodniej,bez ścisku i ...chyba szybciej?)

w Fendels wyczytałem ,jest również jakiś tor saneczkowy na stoku( to taka super atrakcja dla dzieciaków) może ktoś zjezdżał ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Kaunertal trzeba będzie dojechać- i tu pytanie lepiej busikiem,ktory jest w cenie karnetów ,czy swoim mobilem (wiadomo wygodniej,bez ścisku i ...chyba szybciej?)

To wszystko zależy od wielu czynników:

- jak czujesz się w jeździe po b. krętych górskich drogach i może na łańcuchach

- jak lubisz piwo lub grzane wino;) to ski-bus, bez przesadnego tłoku, bo tam jeżdżą autobusy

- jeśli chcesz być wcześniej na stoku (czyli zacząć od 9.00) to jednak swoim, bo z Fendels na lodowiec będzie ponad godzinę jazdy:mad:

w Fendels wyczytałem ,jest również jakiś tor saneczkowy na stoku( to taka super atrakcja dla dzieciaków) może ktoś zjezdżał ???

nie jeździłem po tym torze, ale widziałem go podczas wjazdów krzesłem, nie wyglądał mi żeby mogły po nim jeździć dzieci bez opieki, jest to kręta trasa biegnąca przez las.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeździłem po tym torze, ale widziałem go podczas wjazdów krzesłem, nie wyglądał mi żeby mogły po nim jeździć dzieci bez opieki, jest to kręta trasa biegnąca przez las.

hm czy ja wiem czy kreta..? w sumie to jest zrobiona z kilku prostych trawersów no i łagodne łuki 90stopni, bo w koncu gdzies trzeba zrobic zakret na nastepny trawers:P osobiscie nie jechalem ale wyglada bezpiecznie, szerokosc ratraka, po bokach bandy.. w koncu dziecka małego i tak samego tam nie puscisz, starsze zjedzie na spokojnie:) no i wazne ze nie mozna tam jezdzic na nartach, wiec na glowe nic Ci nie wjedzie.

jak napisal cobra z Fendels ski-bus moze dlugo jechac na lodowiec wiec chyba lepiej i szybciej swoje auto:) miej łańcuchy w bagażniku, bo czasem sa obowiazkowe w drodze na lodowiec, przy duzych opadach nie wjedziesz tam bez nich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobrze by tak bylo co nie?:)

ale to jest jednak troche inaczej:P

masz 6 dni jazdy do wykorzystania w ciagu 7 dni.. bo np w wypadku gdy w jednym dniu zdarzy sie bardzo zła pogoda i wyciagi nie beda chodzic to nie tracisz dnia jazdy, robisz taka przymusowa przerwe:) bo mozesz tez sam zrobic dzien przerwy.. taki bajer a czasami dobry zwlaszcza podczas zlej pogody:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie zrozumiałem tego dokładnie i wolałem zapytać.

w sumie to dobra opcja na złe warunki-szczególnie na lodowcu,gdzie wszystko zmienia się z dnia na dzień.

p.s

kiedyś byłem na Stubaiu ;na 4 dni-kupilismy karnet i okazało się ,że w ciagu 2 dni była taka mgła ,że jeździlismy na czujkę ,w ciemno,- a tu można coś przesunąć w czasie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

z nowych informacji wynika,że kupując karnet na 6 dni można 2 dni jeździc na lodowcu Pitztal cyt.:

"NEU: ab der 6in7 bis zur 14in16 Tageskarte können Sie an max. 2 Tagen am Pitztaler Gletscher bzw. den Bergbahnen Rifflsee den Winter geniessen"

no to niezła wycieczka mnie czeka...

korzystał ktos z tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Kaunertal i Fendels

Witam forumowiczów

pod koniec marca wybieram się z grupą przyjaciół w ten rejon.

Z uwagi, że to po raz pierwszy Austria mam kilka nurtujących mnie pytań:

a)co korzystniejsze Waszym zdaniem: znaleźc miejscówkę przez jakieś biuro podróży czy jechac w "ciemno" i szukac na miejscu ?

b)czy polecacie jakieś konkretne miejscówki

c) co sądzicie o tej miejscówce w fendels http://www.tiroler-oberland.com/at/guide/146861sy,en,SCH1/objectId,ACC561481at,_area,kauni_gastgeber,_lang,cz,_site,kaunertal,curr,EUR,season,at2,selectedEntry,home/home.html

e)czy w terminach od 26/03 do 14/04 rzeczywiście karnety na tym lodowcu są za free ?

będę wdzięczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nowych informacji wynika,że kupując karnet na 6 dni można 2 dni jeździc na lodowcu Pitztal cyt.:"NEU: ab der 6in7 bis zur 14in16 Tageskarte können Sie an max. 2 Tagen am Pitztaler Gletscher bzw. den Bergbahnen Rifflsee den Winter geniessen"no to niezła wycieczka mnie czeka...korzystał ktos z tego ?
Akurat z tego nie korzystałem ale z pewnością warto bo Pitztaller jest b.fajny: niezbyt wielki (choć pewnie większy od Kaunertalera), ale i przeuroczy - trasy super. - nieprzypadkiem wiele ekip zawodniczych trenuje tam przed rozpoczęciem sezonu (przed Soelden). Do tego to najwyżej w Austrii położony lodowiec.Dodam, że w ub. roku mieszkałem w dolinie Kaunertal ale jakoś mi bliżej było do innych miejsc czyli właśnie na Pitztalera, czy Serfauss-Fiss-Ladis a na Kaunertalera jakoś w końcu się nie wybrałem - i wybiorę się być może dopiero jak wybudują tę gondolę co jest w planach ;) znacząco pewnie podniesie to atrakcyjność tego lodowca. Jak dotąd przegrywał z konkurencją, te atrakcyjne ceny też pewnie nie są przypadkowe, ale powtarzam - nie byłem, być może niesłusznie nie doceniam.Jeszcze 2 kwestie pod uwagę: - zdaje się, że każda miejscówka w dolinie daje ci możliwość darmowego korzystania z basenu w Feichten- nie wiem na jak długo jedziesz ale jeśli miałbyś obawy czy się nie znudzisz jedną miejscówką (czy 1,5 miejscówki) to rozważ karnet Ski 6 (w zał. schemat): jest droższy ale obejmuje zarówno lodowiec jak Fendels, a oprócz tego Serfauss-Fiss-Ladis i Nauders (te dwa dużo większe zwłaszcza SFL) i mały Venet - daleko nie są a gwarantuję wtedy tydzień pełny wrażeń - ja bym tak zrobił, bo lubię turystykę narciarską :)

ski6.jpg

ski6.jpg.53e25f1ddeba0f42c219e9846ce0b87b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

a) Ja szukałem sam i jestem zadowolony.

b) Byłem niedawno w apartamencie "Praxmarer Martha" (http://www.tiscover.com/unterkunft/praxmarer-martha-acc577369at/). Polecam. Cena bardzo niska, a warunki naprawdę dobre. Co więcej, miła i uczciwa właścicielka. Na miejscu policzyła mi o 50 euro mniej, niż umówiliśmy się przez internet! Kontaktuj się z języku niemieckim, choć z angielskim też sobie chyba radzi.

c) Jeśli chcesz głównie jeździć po Kaunertal Glacier, to radzę miejscówkę w Feichten. Z Feichten, które leży najbliżej lodowca, jest dobre 40 minut jazdy na górę. Z Fendels musisz doliczyć co najmniej 20 minut. Problem w tym, że apres ski raczej słabe. Jakaś pizzeria, chyba bar, basen (dostajesz zniżkę na niego, jeśli mieszkasz w regionie K-F i płacisz 4, albo 6 euro), kilka sklepów.

d) Nie wiem.

Jeśli mogę coś polecić, to przygotuj się także na wyjazd na inny lodowiec. Tzn. będąc na Kaunertal 6 dni możesz się nieźle znudzić. 3-4 dni w tym miejscu to maks.

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja parę słów dorzucam.

mieszkalismy w Fendels przy stoku w hotelu Erlebnishotel-rezerwowałem z neckermanem:

433dde1320556141m.jpg

polecam-pokój mielismy od tyłu i praktycznie wjeżdżałem na nartach do hotelu.

warunki w tym czasie w Fendels były superowe praktycznie przez cały tydzień:

7b30868cd7d5805am.jpg

jeździłem na Kaunertal.dojazd z Fendels to ok1 godz.:-trafiłem na słoneczny dzień.

b384c51caacfcc8cm.jpg

zdecydowałem się ruszyć na Pitztal,ale pogoda była kapowata i z narciarstwem niewiele to miało wspólnego

b7d6ee6ca550240dm.jpg

ogólnie polecam to miejsce,dla mnie i znajomych b.udany wypad !!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my byliśmy w 1 tygodniu marca.

na Kaunertal jechaliśmy swoim samochodem-po minięciu ostatniej mieściny dojazd lekko mulący,gdyż jest po drodze duzo serpentynek- przy niekorzystnych warunkach drogowych to lepiej skibusem(ale wiadomo jak kto woli...). na temat samego lodowca i tras jest tu kilka rozpoczętych tematów - niemniej nam się podobało,ze względu na różnorodność w stopniu umiejętności naszych narciarzy,ale raczej nic trudnego tam nie napotkasz.

co do skipasów to celowałem tak ,aby dzieciaki miały free-i tak tam było: przy zakupie jednej dorosłej osoby skipasu na min. 4 dni dziecko do lat 10 skipas free;dorosli w tym okresie niestety wg cennika.ale miało to dobre strony ,gdyż w cenę wchodził też lodowiec Pitztal i ten ośrodek w Mandarfen(oba przejechałem-niestety przy kiepskich warunkach,ale i tak mi się spodobało,bo jadę tam w tym roku).

fajną sprawą też jest to ,że biorąc skipas na 4 dni możesz sobie zrobić jeden dzień pauzy na odpoczynek i wykorzystać go w 5 dniu.

jeszcze jeden plus to zawsze w czwartek w Fendels jest jazda nocna od 18.00 za 9euro i wtedy oświetlona jest trasa czerwona (narciarska ) oraz saneczkowa-naprawdę super ubaw !!! (wypożyczenie sanek na miejscu 4,5 euro).

w tym hotelu byliśmy:

http://www.ferienhotels-tirol.at/fendels/sites/winter.htm

to ten na fotkach wyżej z takim okiem na ścianie bocznej.

tu jeszcze kilka fotek z Fendels:

http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=46&t=33790&p=4662230&hilit=Kaunertal#p4662230

ogólnie jest bardzo blisko do większych ośrodków takich jak Neuders czy Fiss Ladis Serfaus-jest tez opcja w skipasie na wszystkie te ośrodki-no ale skąd wziąć na to czas w ciągu jednego tygodnia.Ja byłem zobaczyć z moim małym szkrabem pod wyciągami w Fiss i Ladis i naprawdę robi to wrażenie-na pewno tam pojadę-może w przyszłym roku.....

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

afrikaner

THX za przydatną poglądową relację dot. Kaunertal.

Jeśli jest coś, na co jeszcze warto Twoim zdaniem zwrócic uwagę -pisz :)

Ja już zarezerwowałem termin 26/3 -2/04 2011 oferta biura z Krk

http://www.austria.hutplus.com.pl/specjalne-kaunertal.html

Pytałem u kilku pośredników podróżniczych i mówili, że reklamacji nie było więc jestem spokojniejszy.

Miejscówka

http://www.tiroler-oberland.com/at/guide/146861sy,en,SCH1/objectId,ACC561481at,_area,kauni_gastgeber,_lang,cz,_site,kaunertal,curr,EUR,season,at2,selectedEntry,home/home.html

a jednak zmiana miejscówki :

http://stotznerhof_kaunertal_tirol.hotelwebseite.at/

Jedziemy 25/03/2011 na 3 auta więc mamy 2 wolne miejsca :cool:

p.s. czy zdaniem stałych bywalców trasa przez Niemcy jest najszybsza ? (tak wskazuje go...le map)

Edytowane przez RadamiaN
aktualizacja danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e)czy w terminach od 26/03 do 14/04 rzeczywiście karnety na tym lodowcu są za free ?

będę wdzięczny za info

Na Twoim przykładzie wybitnie widać czy karnety w okresie FREE SKI są rzeczywiście gratis;)

Twój apartament dla 8 osób kosztuje 100 e dziennie,czyli 700e/tydzień czyli 88 e/tydzień http://www.tiroler-oberland.com/at/guide/146861sy,en,SCH1/objectId,STP641755at,_area,kauni_gastgeber,_lang,cz,_site,kaunertal,curr,EUR,parentId,ACC561481at,sEnd,2455682,sStart,2455471,season,at2,seasonId,PSE1908961at,selectedEntry,holiapart,serviceId,STS640914at/condition.html

Tymczasem z ponoć darmowym karnetem kosztuje już 250 e/tydzień http://www.austria.hutplus.com.pl/specjalne-kaunertal.html

Dodam tylko,że normalna cena 6-dniowego karnetu w tym okresie wynosi 145 e

http://www.kaunertaler-gletscher.at/de/preise/mehrtageskarten

czyli wykupując sam apartament i normalny skipass w kasie wyjdzie taniej niż korzystając w biurze podróży " z wyjątkowej oferty z DARMOWYM skipassem "

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Na Twoim przykładzie wybitnie widać czy karnety w okresie FREE SKI są rzeczywiście gratis;)

Twój apartament dla 8 osób kosztuje 100 e dziennie,czyli 700e/tydzień czyli 88 e/tydzień http://www.tiroler-oberland.com/at/guide/146861sy,en,SCH1/objectId,STP641755at,_area,kauni_gastgeber,_lang,cz,_site,kaunertal,curr,EUR,parentId,ACC561481at,sEnd,2455682,sStart,2455471,season,at2,seasonId,PSE1908961at,selectedEntry,holiapart,serviceId,STS640914at/condition.html

Tymczasem z ponoć darmowym karnetem kosztuje już 250 e/tydzień http://www.austria.hutplus.com.pl/specjalne-kaunertal.html

Dodam tylko,że normalna cena 6-dniowego karnetu w tym okresie wynosi 145 e

http://www.kaunertaler-gletscher.at/de/preise/mehrtageskarten

czyli wykupując sam apartament i normalny skipass w kasie wyjdzie taniej niż korzystając w biurze podróży " z wyjątkowej oferty z DARMOWYM skipassem "

Niby masz rację, ale:

1. SUN FREE jest na Kaunertal w okresie 30.04 - 07.05.2011, czyli polski tzw. długi weekend

2. Ceny w Polsce są zróżnicowane, np. http://www.top-ski.com.pl/Free_Ski_-_Kaunertal.html

3. Najlepiej jest samemu załatwiać w turystycznym biurze regionu w Feichten:

http://www.tiroler-oberland.com/at/guide/146861sy,en,SCH1/objectId,IND619153at,_site,kaunertal,curr,EUR,parentId,RGN515at,season,at2,selBlk,ADDPGBLK,selElem,BKE13MKat/intern.html

jak widać jest trochę taniej;)

pozdrawiam i udanego nartowania:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...