Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart


Ferret93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Tak się składa, że za 2 tygodnie wyjeżdżam na narty, a jeszcze ich nie mam ^^

Poszedłem do sklepu sportowego jednego i drugiego, ale wiadomo jak to sprzedawcy... do końca im nie ufam. Co byście mi polecili? ( i jaka długość narty)

Mam ok. 185 cm wzrostu i 68 kg wagi. Jeździłem kilka lat temu, i teraz w święta (Wszystko sobie przypomniałem :) Ogólnie szybkie skręty i hamowanie nie sprawiają mi trudności.

Ogólnie szukam nart bardzo skrętnych i dość miękkich na ubity śnieg. Sprzedawcy polecali mi narty Rosi zenith z3. Co o nich sądzicie?

Mój budżet wynosi +/- 1500zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Tak się składa, że za 2 tygodnie wyjeżdżam na narty, a jeszcze ich nie mam ^^

Poszedłem do sklepu sportowego jednego i drugiego, ale wiadomo jak to sprzedawcy... do końca im nie ufam. Co byście mi polecili? ( i jaka długość narty)

Mam ok. 185 cm wzrostu i 68 kg wagi. Jeździłem kilka lat temu, i teraz w święta (Wszystko sobie przypomniałem :) Ogólnie szybkie skręty i hamowanie nie sprawiają mi trudności.

Ogólnie szukam nart bardzo skrętnych i dość miękkich na ubity śnieg. Sprzedawcy polecali mi narty Rosi zenith z3. Co o nich sądzicie?

Mój budżet wynosi +/- 1500zł

Pozdrawiam

to polecili Ci dobrze do tego mozesz rozejrzec sie za progressorem 7+ fischera a takze fischerem viron 4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to polecili Ci dobrze do tego mozesz rozejrzec sie za progressorem 7+ fischera a takze fischerem viron 4.4

Hmmm... A długość nart? Rosi robi 162 a później 170, niestety te są trochę za długie.... bo w sumie lepiej jest mieć za krótkie, czy za długie narty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A długość nart? Rosi robi 162 a później 170, niestety te są trochę za długie.... bo w sumie lepiej jest mieć za krótkie, czy za długie narty?

170- to odpowiednia długość dla Ciebie ja nawet bym pod 175cm podszedł ale

wybierajac miedzy 165 a 170 brał bym 170

to nie jest za długa narta bo tą nartę tak się dobiera to nie jest slalomka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór sprzętu

Witam wszystkich. Mam 186 cm, waga 85 kg, skala moich umiejętności 6-7. Chciałbym doskonalić swoje umiejętności. Lubię trasy czerwone ale bez muld.Interesują mnie narty do jazdy całodziennej na trasy o różnym przygotowaniu nawet oblodzone, mając na uwadze jak w Polsce to bywa.

Proszę o poradę w doborze nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym do tej pory jeździłeś. Jeśli jeździsz na 6-7 to musi to byc topowa,twarda narta - chyba allround albo cross ale za mało napisałeś jak lubisz jeździć.

Przykłady Rossi Zenith Z6, Fisher Progressor 9+,Atomic SX11 albo 12, Dynastar Contact 4x4, Elan Speedwave 14 itp itd

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór sprzętu

Do tej pory jeździłem tylko na nartach z wypożyczalni. To maja być MOJE pierwsze narty. Lubię jeździć szybko, ale bez szaleństw (brak kondycji/wyćwiczonych nóg), nie jeżdżę zbyt często, z powodu braku czasu. Ostatnio byłem w Harrachovie- trasa mi się podobała. Interesuja mnie narty do 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item908541743_dynastar_contact_10_165_cm_wiazania_px12_fluid.html

http://www.allegro.pl/item909413222_dynastar_contact_groove_165_cm_wiazania_px12_fl.html jedne albo drugie napewno będziesz zadowolony chociaż lepszą długością byłaby 172 zapytaj może mają :) a i cena jest ok

te też są fajne długośc odpowiednia i cena ok http://www.allegro.pl/item907567730_narty_dynastar_contact_10_172cm_sklep_sporti.html

Edytowane przez 1973marcin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...