Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

skrzypienie blizzardów g-force pro


diarius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo dziwna przypadłość spotkała moje Blizzardy g-force pro, mianowicie na nierównym stoku (np.: "zamęczonym" przez całodniowe zjazdy) moje narty wydają koszmarne skrzypiąco-zgrzytające dźwięki w miejscu połączenia wiązań z nartą. Dodam, że nie były jakoś długo eksploatowane, jest to model z ubiegłego roku, kupione w marcu 09.

Moje pytanie brzmi, czy jest to normalna wada pojawiająca się przy tym typie rozwiązania mocowania wiązań wynikająca z wyrobienia połączenia z nartą? Czy też mam wybrakowany produkt?

Jak to uciszyć? :D

Czy ktoś z Was miał podobny problem?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo dziwna przypadłość spotkała moje Blizzardy g-force pro, mianowicie na nierównym stoku (np.: "zamęczonym" przez całodniowe zjazdy) moje narty wydają koszmarne skrzypiąco-zgrzytające dźwięki w miejscu połączenia wiązań z nartą. Dodam, że nie były jakoś długo eksploatowane, jest to model z ubiegłego roku, kupione w marcu 09.

Moje pytanie brzmi, czy jest to normalna wada pojawiająca się przy tym typie rozwiązania mocowania wiązań wynikająca z wyrobienia połączenia z nartą? Czy też mam wybrakowany produkt?

Jak to uciszyć? :D

Czy ktoś z Was miał podobny problem?

Pzdr

to jest normalne wiele nart skrzypi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety wszystkie narty tego producenta z systemem mocowania IQ maja te objawy, jedne większe inne mniejsze, sam posiadam narty z tym systemem i objaw ten sam, jest to trochę denerwujące :) ja posmarowałem szynę w nartach i wiązaniach woskiem przez jakiś czas było idealnie ale potem wróciło skrzypienie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareklewandowski: "A ile Ty ważysz i jaka długość tych nart?"

Ważę w granicach 75 kg, a długość nart to 167 cm (przy moich 178 cm), ale nie wydaje mi się, że problem spowodowany jest moją olbrzymią wagą :)

Jednak nie jestem osamotniony w problemie, nurek1974. Dzięki za pomysł. Na razie wpuściłem po kropelce oleju rowerowego. Jeszcze nie testowałem rozwiązania w terenie. Może będzie lepiej.

Po analizie ruchów wiązania w szynie narty to faktycznie przy pracy narty muszą pojawić się luzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważę w granicach 75 kg, a długość nart to 167 cm (przy moich 178 cm), ale nie wydaje mi się, że problem spowodowany jest moją olbrzymią wagą :)

Jednak nie jestem osamotniony w problemie, nurek1974. Dzięki za pomysł. Na razie wpuściłem po kropelce oleju rowerowego. Jeszcze nie testowałem rozwiązania w terenie. Może będzie lepiej.

Po analizie ruchów wiązania w szynie narty to faktycznie przy pracy narty muszą pojawić się luzy...

Nie,faktycznie narty dobrane odpowiednio:rolleyes::),czasami przy krótkich nartach i dość pokażnej masie narciarza materiał może wydawać dziwne odgłosy:pNie wiem,czy to wina IQ-bo tutaj piszą ,że system się sprawdził i montują w innych modelach Blizzarda http://www.narty.pl/strony/tresc-artykulu/artykulu/znikajace-modele-blizzard-200910//3375/;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...