Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fun czy SL?


wicc

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę na funach Atomica 10.11 wrażenia są odjazdowe. Niestety nie maiłem okazji poszaleć na obecnych SLach typu Atomic 12.11, Dynastar omegalss czy tego rodzaju dechach. Jeżeli mieliście możliwość porównania FUNu z SLami to będę wdzięczny na +sy i -sy dla obu tych grup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun czy SL?

Fischer w dalszym ciągu rozróżnia Fun modelem Radarc. Atomic się wycofał z tej grupy nart. Jednak w funach stosuje się asymetrię , a w SL jest szerszy przód narty. Interesują mnie różnice w jeździe przy :

a) tym samym promieniu (SL byłby dłuższy)

b) tej samej długości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun czy SL?

i blizard też rozróżnia. Dzis się przekonałem jak są rożne te nartki slalomka na rozjeżdzonym śniegu mi nie trzymała miałem wrażenia jakbym rysował skręty przy pomocy ekierki może to przez twardość nie wiem...niech się fachowcy co do przyczyny tego wypowiedzą, za to na CPX czułem naprawde przyjemność z jazdy- trzymały bardzo dobrzena rozjeżdzonym a na twardym zgolonym troche -fakt-puszczały ale i tak każdy skręt był o wiele łatwiejszy niż na SL . Ktoś może to wytłumaczy? Jak również rożnice miedzy rasowym fanem i taką samą slalomką bo to żeczywiście interesujące jak duża może być różnica między tymi nartami.( slalomka miała 155 a CPX 158 długości)

pozdro...1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun czy SL?

CXP jest narta allroundową do każdych warunkow.

Jest miekka

Slalomka jest narta przystosowanaa do jazdy po ubitym i przygotowanym terenie.

To tyle.

Ale Blizzard nie rozroznia nart typu SL i fun.

Nie wiem skad masz to info.

Moze w przyszlym roku ........ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun czy SL?

Gryźli, jak jesteś tak samo dobry na nartach, jak w ortografii, to odpuść sobie te narty, bo się zabijesz. A wracając do różnic. To nie przypadek, że zaprzestaje się produkcji nart funowych. Współczesna slalomka potrafi zrobić wszystko, co potrafił fun... i jeszcze trochę. Kwestia twardości narty, to sprawa indywidualna. Nie istnieje narta uniwersalna, która sprawdzałaby się w każdych warunkach, dlatego właśnie akurat na tym stoku jeździło Ci się lepiej na funie.

P.S. Bez urazy z tą ortografią, ale miej szacunek dla ludzi, którzy czytają Twoje posty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun czy SL?do Krzycha i Was wszystkich

Krzysiekk co Ty z tą ortografią? Przeczytałem to teraz i zauważyłem tylko 1 byka- rzeczywiście przez "ż" jak na dyslektyka, który po 2 męczących dniach jazdy za śniegiem i w końcu po śniegu usiadł na obolałej dupie żeby napisać Wam coś o tym, to chyba niezły wynik.

Spoko nie jestem obrażalski i nie potraktuje poważnie uwag,cyt.:"jak, jesteś tak samo dobry na nartach, jak w ortografii, to odpuść sobie te narty bo się zabijesz", "bez urazy z tą ortografią, ale miej szacunek dla ludzi, którzy czytają Twoje posty"-koniec cytatów!

Powiem krótko- jestem czuły na punkcie nart jak i wystawiania ocen dlatego odpuściłem sobie forum "Skipro" (chociaż z żalem) więc choć mogły by mnie Twoje uwagi wkurwić do białości i nie pomogło by "bez urazy" bo ta ortografia to pikuś i nie o nią mi chodzi (bo świadomie byków nie strzelam) powiem tylko że są dla mnie , niczym z kosmosu Krzychu. Nigdy nie myślałem, że błędy ortograficzne, które strzelę mogą być odebrane jako brak szacunku! TAK NIE JEST SZANUJĘ KAŻDEGO CZŁOWIEKA NA TYM FORUM I WSZĘDZIE INDZIEJ CHYBA ŻE SWOIM ZACHOWANIEM PRZEKREŚLI TO! PRZEPRASZAM ZA BŁĘDY ORTOGRAFICZNE KTÓRE JUŻ SZCZELIŁEM W SWOICH POSTACH JAK I ZA PRZYSZŁE-W ŻADNYM RAZIE NIE SĄ ONE PRZEJAWEM NIE SZANOWANIA WAS!!!zastanawiałem się nad tym dlaczego w tak prostym i często używanym słowie jak "rzeczywiście "walnąłem takiego byka (żeczywiście) ale nia potrafię tego wytłumaczyć, ot taki mój problem jako dyslektyka-przepraszam i prosze o wybaczenie na przyszłość!

Krzysiekk-może to jest tak jak w Twoim przypadku kiedy w zdaniu do mnie o szacunku dla ludzi Którzy czytają moje posty Napisałeś o "Tych Ludziach" czyli "Forumowiczach" z małej litery, a chyba też z szacunku do Nich wypadało by dac duże "L" lub "K" -co nie?

Krzysiek nie napisałem tego żeby Ci coś wytykać tylko w odpowiedzi na zarzut "braku szacunku"- to bardzo poważna sprawa i myślę, że ją wyjaśniłem bez uszczerbu dla Kogokolwiek! Bo nie lubię się wadzić i jeśli dochodzi do takich utarczek które nie wymagają użycia pięści to wolę się wycofać.

Lubie Was..........czytać , rozmyślać , kreować w mojej głowie..itp.,itd....nawet gdy nie mam nic do powiedzenia i szanuje Was Wszystkich bez względu na styl jakim nieraz się do Was zwracam ale czasami zdarza mi się słabszy dzień-sorki! MAM NADZIEJE ŻE MI WIERZYCIE?!

Tu może przeprosze od razu Wszystkich których uraziły moje niewybredne przerywniki w relacji "Zawoja, New Targ,Zakopane do d." to był właśnie mój słabszy dzień.

Krzysiekk dopuki mi nie przejdzie będe kupe czasu tracił na wertowaniu słownika,miast bujaniu w obłokach przeglądając fotki z kurortów narciarskich. Zdajesz Sobie sprawe z tego na jakie tortury mnie Skazałeś!!

Posdrowienia dla WSZYSTKICH!!

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun czy SL?do Bobica

Powiedział mi o tym wczoraj szef stoiska Blizzarda na Długiej Polanie a ponadto mam przed sobą katalog tej marki na sezon 03-04 gdzie na stronie 12-13 jest tabela z klasyfikacją wszystkich ich nart i w której w rubryce pod tytułem "fun" są 2 narki "Carvelino TT" i " Carvelino B"

Pozdro.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun czy SL?do Krzycha i Was wszystkich

Tak jest spełnienia wszystkiego o czym skrycie każdy marzy! Samych przyjemności w sercu i żołądku w te Swięta Bożego Narodzenia dla Ciebie Krzychu-Polonisto (powiedz jeśli wolisz ksywkę Miodzio ;)) i dla Wszystkich Was którzy wspólnie tworzycie to forum!!!!! Niech Wam gwiazdka przyniesie czas i możliwości do narkowania bo ochoty to Wam chyba nie brak! Ja póki co ide wkuwać słownik żeby mnie już Miodzio nie męczył :(

GORĄCE ŻYCZENIA I POZDROWIENIA DLA WAS!!!

gryźli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun czy SL?

Aleksandro jeździłaś na nich że Ci tak przypadły do gustu?!

Właśnie też jestem na kupnie (lub na jawie)dlatego ważne są dla mnie opinie.

Wiem jak to jest zachorować na coś...!;)

Ostatnio przypadły mi tak do gustu blizzardy sxp

Pozdrowionka raz jeszcze i może gwiazdka nam przyniesie..!!!:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun czy SL?do Bobica

O tym katalogu Blizzarda, to ja mam swopje zdanie, ktore nie omieszkalem przekazac juz chlopakom z Greenlandu :D

Jak juz zerknales na katalog, to zobacz co jest napisane o slalomce :)

np. dobor dlugosci tej nartki. ;)

A czemu piszesz, o ocenianiu nart??

Czy ktos na forum skipro ocenia??

Pozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun czy SL?

Według mnie sl nie zastąpi nart do funu, pierwsze primo twardośc nartek, drugie primo asymetrycznośc tak jak w radarcu czy atom 10.11, trzecie primo wysokość płyki pod wiązaniem. Chyba nikt mi nie powie że jakaś slalomka będzie miała 7 cm pod butem. Pozdrawiam wszystkich funowcow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun czy SL?

Jeździłem przez dwa sezony na A 10.11 - były rewelacyjne (spisywały się wyśmienicie w jeździe instruktorskiej jak również na tykach - jazda po slalomie na tej nartce to była przyjemność)

Alberto:

Każdy ma inne potrzeby, zdolności i inną budowę ciała i dla jednych rossi jest the best, a dla innych fischer rc4 worldcup. Np dla mnie rosii i salomon nie jest stworzony, ale nie uważam, że są to złe narty.

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...