Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

K2 Burnin Luv


Torres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem sposobność jeździć na tych nartach kilkakrotnie w poprzednim sezonie model 08/09 teraz 09/10.

Z tego co zauważyłem model poprzedni i tegoroczny są takie same pod względem technicznym, zmieniło się tylko malowanie a właściwie wzór malowania bo kolorystyka bez zmian.

Żeby nie zanudzać opis narty: http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2922&id_modelu=4060

Z opisem zgadzam się w 100% :)

Ja jeździłem na narcie o dł.163 cm. W poprzednim sezonie jeździłem w ciężkim śniegu przy temp. +10/+18 *C (patrz album VR) i jeździła super.

Teraz warunki odmienne -10*C i twardy stok. Te narty super jeżdżą na krawędzi: łatwa inicjacja skrętu, bardzo dobrze trzymają zadany promień, stabilne w łuku i łatwo można na nich zmieniać promień łuku-tak więc same plusy. Oczywiście ww. ocena jest oceną subiektywną ale ja tej narcie mogę wystawić najlepsze noty.

Przy dł.163 cm - świetnie jechała krótkim i średnim skrętem. Dłuższy też oczywiście dało się pojechać ale tutaj pewnie lepsza byłaby w dł.170.

Dynamika,przejście z krawędzi na krawędź trochę wolniejsza od mojej slalomki

ale i tak rewelacyjna.

Podsumowując świetna wszechstronna narta dla narciarek średnio zaawansowanych i zaawansowanych lubiących szybką, dynamiczną jazdę na krawędzi.

Dla osób trochę mniej zaawansowanych może być na początek za ciężka (trochę waży=budowa=drewniany rdzeń+metal) ale wtedy można spróbować One Luv.

Zalety:wszystko powyżej -nawet jak na narty damskie malowanie mi się podobało :P

Wady:chyba nie ma ... no może aktualna cena... no i to że nie robią dłuższych niż 170 cm.

pozdr.Torres

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moja Pani rozgląda się za nartą dla siebie bo obecnie posiadane Rossi Attraction 3 są dla niej za miękkie. Ja staram sie jej coś podpowiedzieć i te K2 też budzą zainteresowanie. Żona waży 52 kilo, jeździ nieźle niemniej w dużej mierze śmiga klasykiem i nic sie już chyba na to nie poradzi, jak ta narta do takiej mieszanej techniki się nada, no i jazda odbywa sie w systemie takim: jedziemy w Alpy, Żona znajduje najbardziej stromą i trudną trasę w ośrodku i tak głównie jeździ, czy ta narta nie będzie za twarda z koleii do takiej mikrej wagi bo nie chcemy przesadzić w druga stronę. Druga narta, o której nie mamy opini a budzi zainteresowanie to Volkl Fuego - no ale wiecie jak ciężko dogodzić kobiecym gustą - a jeszcze to zrozumieć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał nie wiem czy będzie za twarda - najlepiej wypożyczyć.

Budowa narty sportowej ale ona jest przeznaczona dla kobiet i moim zdaniem ona jest b.elastyczna, ja ważę 62 kg i nie miałem żadnych problemów. Wypożyczyć, spróbować różne dł.

Moja zona pomykała na One Luv i jeździ właśnie bardziej techniką "klasyczną" i była b.zadowolona. Miała dł.też 163 cm.

Taliowanie w obu nartach takie samo 117/70/101 mówię o roczniku 09/10 bo 08/09 było trochę inne.

Mieliśmy się zamienić ale los chciał inaczej :(

Narty warte uwagi ale najlepiej przetestować.

pozdr.Torres

P.S-Michał poprzez b.elastyczna rozumiem sztywność podłużną, natomiast sztywność poprzeczna oczywiście jest duża.

Edytowane przez Torres
P.S.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to można pożyczyć? No właśnie takie taliowanie chyba sprzyja "klasykowi", żona jeździła na Blue Starach AC i one mają prawie identyczne i było ok, niby trzeba by je łyknąć ale jakoś nie mogę jej namówić i niezdecydowana jest. Fischery Virony też mają bardzo podobne taliowanie i wydają sie fajne dla nieciężkiej kobietki ale do końca to nie wiem. My z tym testowaniem nart to problemy mamy bo niema kiedy i nie ma gdzie, łatwiej nam w Alpy pojechać - ot taki paradoks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z wypożyczeniem jest kłopot - coś wiem na ten temat- sam próbowałem znaleźć Volkl do testu. Bo oprócz konkretnego modelu to narta musi być odpowiednio przygotowana a na przystokowych wypożyczalniach to różnie bywa.

Ja wypożyczałem w Wiśle na Kiczerze ale są tam starsze modele.

A i dł. raczej krótkie bo panie nie lubią długich :rolleyes:

Te konkretne wypożyczałem w Mikołowie bo tam jest przedstawiciel K2.Mają tam sklep w którym sprzedają K2 i Blizzard.

Jak wpiszesz w google K2 to otrzymasz adres i może tel.ustalisz gdzie te narty mozna jeszcze wypożyczyć.

pozdr.Torres

P.S.-tak nawiasem mówiąc w sklepie jest trochę sprzętu z poprzednich sezonów w dobrych cenach ale z rozmiarówką może być kłopot.

P.S.2-a blue star to pyt. do Roberta Janusa ;)

P.S.3- a czy takie taliowanie pomaga "klasykowi"- ciężko powiedzieć :cool:

ja jeżdżę na krawędzi a moja żona szura klasykiem i obojgu narta pasowała :)

jak to mówią-dobry pilot to i na drzwiach od stodoły poleci :P

a na poważnie to mieliśmy także nowe Blizzard viva -jakieś czarne, zachwytów nie było i jakieś zupełne nówki 2010 crs sport ride 155 cm -dramat zupełny.

zresztą z Blizzarda najlepszą nartą na jakiej jechałem to komórka Sl nie pamietam który sezon ale porównywałem do sklepówki SLR -niebo a ziemia

Edytowane przez Torres
P.S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...