Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

But dla średniozaawansowanego. Co poradzicie?


draveen

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Właśnie wróciłem z kilkudniowego wypadu na narty i napadła mnie potrzeba zmiany butów;) W tej chwili jeżdżę sobie w podstawowych butach rossi o twardości 50 i czuję że czas na coś poważniejszego. Myślałem o skorupie 70-80 ale mam obawy czy ta twardsza nie będzie mnie męczyła zbytnio. Dodam że w sezonie spędzam ok 10 dni a jeżdżę od 5 lat. Miło by mi było poczytac opini fachowców i amatorów jaki but wybrać, jaką twardość. Dodam że chce buta z dobrym prowadzeniem narty, ale nie takiego który będzie katował mi łydki i stopy. Wiem, że to co piszę troche się wyklucza, ale jakiś kompromis chce znaleźć. Jeśli chodzi o markę...hmmm...dowolna, ale preferuję Atomic, Fisher, Technica, Nordica.

Poniżej klika moich propozycji

http://www.sklep.deltasport.pl/atomic-buty-narciarskie-atomic-b80-o_l_772.html

http://www.skifanatic.pl/buty-narciarskie/31-buty-narciarskie-fischer-soma-viron-65-czarno-antracytowo-chromowe.html

Nie mam narazie ciśnienia więc będę spokojnie szukał. Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie staraj się na siłe kupić buta o takim flexie jak podałeś może 100 będzie wygodniejsza labo jeszcze twardszy a może 90 tu trzeba mierzyć i jeszcze raz mierzyć, nik ci nie zaproponuje buta bo każdemu co innego pasuje, dla przykładu moja 10 letnia córa przesiadła się z butów lange crl70 - bo były nie wygodne (za mało pochylone) do salomon promodel 95 i te jej przypasowały, rano zapina buty i jeździ (odpinać musi tylko po jeździe na tyczkach bo je mocniej dopina) tak więc trzeba próbować i szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
Ok, ale jak uniknąć kupna buta który w sklepie wydaje sie fajny wygodny i flex ma taki jaki chcesz a na stoku okazuje sie klapą i trzeba go sprzedac za marną kasę...Tego się właśnie obawiam.

zasada jest prosta przy zakupie butów,jeśli kupujemy w sklepie,to nie chodzimy po sklepie pół godziny,bo i tak nic nie sprawdzimy...kupujemy but z gwarancja zwrotu w ciągu 3 dni i "katujemy" buty w domu tzn....zakładamy skarpetę narciarską zapinamy but delikatnie żeby sie rozgrzał,póżniej dopinamy mocniej...otwieramy XXXL paczke chipsów i oglądamy TV,siedzimy przy kompie itp...i tak 2-3 godziny....trochę chodzimy po mieszkaniu,delikatnie żeby nie załamać sąsiadów(wersja blok) i tak testujemy buciki....jak po tym czasie nie odczuwamy żadynym ucisków w łydce,kostce i innych częściach stopy i piszczeli ,możemy ich nie odnosić:)....i myślę że na stoku nie powinny wykazać negatywnych odczuć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada jest prosta przy zakupie butów,jeśli kupujemy w sklepie,to nie chodzimy po sklepie pół godziny,bo i tak nic nie sprawdzimy...kupujemy but z gwarancja zwrotu w ciągu 3 dni i "katujemy" buty w domu tzn....zakładamy skarpetę narciarską zapinamy but delikatnie żeby sie rozgrzał,póżniej dopinamy mocniej...otwieramy XXXL paczke chipsów i oglądamy TV,siedzimy przy kompie itp...i tak 2-3 godziny....trochę chodzimy po mieszkaniu,delikatnie żeby nie załamać sąsiadów(wersja blok) i tak testujemy buciki....jak po tym czasie nie odczuwamy żadynym ucisków w łydce,kostce i innych częściach stopy i piszczeli ,możemy ich nie odnosić:)....i myślę że na stoku nie powinny wykazać negatywnych odczuć....

To już jakaś konkretna rada;) Czuje że czeka mnie konkretna wycieczka po sklepach, a później po internecie...Dzięki za rady. Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...