Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Allegro FIS Carving Cup - Polka trzecia.


Rekomendowane odpowiedzi

Polacy zupełnie się nie liczą w Alpejskim Pucharze Świata. Nieco lepiej wypadają w tym carvingowym: w ubiegły weekend na stokach Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej w zawodach Allegro FiS Carving Cup Polka Karolina Klimek zajęła trzecie miejsce.

Czym się różni FIS Carving Cup od alpejskiego Pucharu Świata? Jazda carvingowa jest bardziej widowiskowa od zwykłego alpejskiego slalomu. Zawodnicy nie mają kijów, a tyczki na trasie slalomu zastępują kolorowe boje. Jazda odbywa się na samych krawędziach, a zawodniczy niemal przytulają się śniegu, mijając kolejne boje.

– Jak dla mnie to bardzo duży sukces, ponieważ od kilku lat startuję w zawodach carvingowego Pucharu Świata i zazwyczaj plasowałam się w drugiej piątce. Tym bardziej cieszę się z mojego występu w Białce. Ponieważ przede wszystkim jestem zawodniczką i trenerką konkurencji alpejskich w zakopiańskim AZS, brakowało mi kijków – mówiła po starcie Karolina Klimek (AZS Zakopane).

Wśród Polaków najlepiej spisał się Wojciech Szczepanik (Snow&More Carving Team). Przy okazji zakopiańczyk został triumfatorem klasyfikacji do lat 21. — Na co dzień trenuję narciarstwo alpejskie, więc dla mnie również to wielki sukces. Pod koniec zawodów spod spodu wyszedł naprawdę twardy śnieg, więc mogłem się mocniej oprzeć na krawędziach nart — mówił na świeżo po biegu Szczepanik.

Najlepszą kobietą w slalomie okazała się Włoszka Martina Giunti (Texcart). Z kolei bracia Giancarlo i Thomas Bergamelli zdominowali rywalizację mężczyzn. Obaj podzielili się tytułami zarówno w rozegranej w sobotę konkurencji speed carving, jak i niedzielnym slalomie. W sobotę, w bardzo trudnych warunkach śniegowych, najszybszy był Giancarlo, w piękną zaś niedzielę triumfował Thomas. Obaj mają za sobą ciekawą przeszłość w alpejskim Pucharze Świata. Thomas niegdyś zajął szóste miejsce w zjeździe w austriackiej miejscowości Wengen. Sporą niespodzianką niedzielnego slalomu było czwarte miejsce triumfatorki z soboty Szwajcarki Melanie Burgener. W sobotę najlepiej spisała się Justyna Januszek – czwarte miejsce.

Allegro Carving European Challenge FIS Carving Cup World Edition (zawody te są odpowiednikiem Pucharu Świata, a do tego FIS nadał im rangę nieoficjalnych mistrzostw Europy).

http://www.newsweek.pl/narty/artykuly/narty-aktualnosci/allegro-fis-carving-cup-w-bialce--polka-trzecia!,54203,1

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...