Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze nart.


Arti70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum, a zarejestrowałem się ponieważ potrzebuje Waszej pomocy w doborze nart:

1.Mężczyzna

2.Wiek 39

3.Wzrost 188

4.Waga 80

5.Buty - Dalbello D50

6.Narty - dotychczas Fischer RC4 Worldcup GS 168cm :)

7.Skala umiejętności - 5 (skala forumowa)

8.Jak lubisz jeździć - rekreacyjnie, średnioszybko, krótkie/średnie skręty

9.Jaki preferujesz promień skrętu - 12-15

10.Jakie lubisz trasy - czerwone

11.Gdzie lubisz jeździć - 100% trasy,

12.Ile ma kosztować sprzęt - używane lub nowe max. 1300 zł

Jeżdżę od 4 sezonów, na początku była Wierchomla i Jaworzyna teraz Austria i Włochy. Nie śmiejcie się tylko z moich dotychczasowych nart - kupiłem je żeby się nauczyć jeździć :):):) i chyba mi się to udało. Do niedawna myślałem, że wszystkie narty są podobne, tzn. bardzo ciężkie i nie chcą skręcać dopóki nie podpiąłem nart kolegi (nie pamiętam jakie) ale to było tak jakbym odzyskał wzrok :) po przesiadce z fischerów kręciłem się prawie w koło.

Ale teraz do rzeczy - poszukuję nart do średnioszybkiej rekreacyjnej jazdy, dość łatwo inicjujących skręt, na których od czasu do czasu można pojechać szybciej bez utraty stabilności (czasami próbuję ścigać się pomiędzy tyczkami).

Moje typy:

Blizzard Magnum 7.6 IQ

Head ICON TT 20.0

Dynastar CONTACT GROOVE

Rossignol ZENITH Z1.0 OVERSIZE (lub Z2.5 dostępne na allegro c.a. 900 zł)

Atomic SL10

Fischer PROGRESSOR 7+ RAILFLEX SP

Fischer VIRON 2.2 BLACK RAILFLEX SP

Niestety nie mam możliwości przetestowania nart, dlatego też muszę zdać się na Wasze doświadczenie.

Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedzi ew. Wasze typy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na forum, a zarejestrowałem się ponieważ potrzebuje Waszej pomocy w doborze nart:

1.Mężczyzna

2.Wiek 39

3.Wzrost 188

4.Waga 80

5.Buty - Dalbello D50

6.Narty - dotychczas Fischer RC4 Worldcup GS 168cm :)

7.Skala umiejętności - 5 (skala forumowa)

8.Jak lubisz jeździć - rekreacyjnie, średnioszybko, krótkie/średnie skręty

9.Jaki preferujesz promień skrętu - 12-15

10.Jakie lubisz trasy - czerwone

11.Gdzie lubisz jeździć - 100% trasy,

12.Ile ma kosztować sprzęt - używane lub nowe max. 1300 zł

Jeżdżę od 4 sezonów, na początku była Wierchomla i Jaworzyna teraz Austria i Włochy. Nie śmiejcie się tylko z moich dotychczasowych nart - kupiłem je żeby się nauczyć jeździć :):):) i chyba mi się to udało. Do niedawna myślałem, że wszystkie narty są podobne, tzn. bardzo ciężkie i nie chcą skręcać dopóki nie podpiąłem nart kolegi (nie pamiętam jakie) ale to było tak jakbym odzyskał wzrok :) po przesiadce z fischerów kręciłem się prawie w koło.

Ale teraz do rzeczy - poszukuję nart do średnioszybkiej rekreacyjnej jazdy, dość łatwo inicjujących skręt, na których od czasu do czasu można pojechać szybciej bez utraty stabilności (czasami próbuję ścigać się pomiędzy tyczkami).

Moje typy:

Blizzard Magnum 7.6 IQ

Head ICON TT 20.0

Dynastar CONTACT GROOVE

Rossignol ZENITH Z1.0 OVERSIZE (lub Z2.5 dostępne na allegro c.a. 900 zł)

Atomic SL10

Fischer PROGRESSOR 7+ RAILFLEX SP

Fischer VIRON 2.2 BLACK RAILFLEX SP

Niestety nie mam możliwości przetestowania nart, dlatego też muszę zdać się na Wasze doświadczenie.

Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedzi ew. Wasze typy.

Nie będziemy się śmiać,chociaz dobór nart do nauki -temu sprzyja;):pJesteś kawaL chłopa -nie baw sie juz GS Wc czy inne wynalzaki dla doświadczonych narciarzy,wybierz narty z grupy allmountain:rolleyes:/pełen uniwersalizm/długośc 170-175 cm:rolleyes:, firma nie ma znaczenia:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kawał chłopa i trochę się boję, żeby nie kupić zbyt miękkich - takich które nie trzymają krawędzi. Na fischerach nauczyłem się jeździć ostro na krawędziach bo tylko wtedy skręcały, chociaż "nauczyłem się" to chyba za dużo powiedziane :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kawał chłopa i trochę się boję, żeby nie kupić zbyt miękkich - takich które nie trzymają krawędzi. :);)

miekki to możesz kupić papier do d...:pjuż dawno zauważylem,że wszyscy się wypowiadają o twardości nart-słusznie,ale w zależności dla kogo i przeznaczeniu takiej narty;)Brykasz na utwardzonych trasach i skrętem krótkim i długim w szybkim tempie-narta twarda,brykasz wszędzie-lepiej zaopatrzyć się w nartę bardziej przyjazną-czyli miękką,bo taka sobie w tych warunkach radzi:rolleyes:Dla Ciebie długośc musi być odpowiednia,a nie wybór nart twardych.takie narty nie nadają się do nauki:p,łatwiej inicjować skręt i późniejszą fazę skrętu w przypadku nart ,które łatwiej poddają się wygiąć w "łuk":cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym te 3,5-pomio,ze nie jest w katalogu Rossi,ale zawsze lepiej niz Z1:pco Was z tymi Rossi i dynkami wzięło,jest tyle modeli fajnych nart i nie tak oklepanych:pBlizzard i K2 ma fajne narty,które nawet dla doświadczonych narciarzy ,dają fory początkującym;):rolleyes:-czyli można celować w wyższe modele,a cena konkurencyjna:rolleyes:salomon bardzo przyjazna narta,jazda na tym sprzęcie -to pełna relaksacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się przy swoich typach. Ponieważ przy drugim życiowym wyborze nart nie chciałbym trafić jak za pierwszym razem :) dlatego proszę o pomoc. Moje typy wynikają z dużej powszechności tych modeli np. na allegro. Ale nie upieram się i jestem otwarty na inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1300 zł,które chcesz przeznaczyć -można poszukać topowych nart,oczywiście przeznaczonych dla Twoich potrzeb:rolleyes:

Trudno podawać linki do allegro/ale o to nie chodzi/,masz obrać kierunek;)

blizzard 7,6 IO -który był opisywany przez Kolegę na forum:rolleyes:

k2- APACHE crossfire lub recon:rolleyes:,a można jeszcze celować w Raider lub Ranger:rolleyes:-zabawa na różnych rodzajach sniegu udana:rolleyes:

Bardziej znane i sprawdzone to salomon x-wing 8-10,a nawet starszy model Tornado:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się robi pilno z tymi nartami bo w sklepach są już zastępowane przez rowery :). Na dzisiaj pozostały mi dwa typy:

SALOMON X-WING 8 - ostatnia para 176 cm za ok. 900 zł - moim zdaniem trochę za długie dla mnie i mocno na wyrost jeśli chodzi o umiejętności,

BLIZZARD MAGNUM 7.6 IQ - 170 cm aktualnie za ok. 1300 zł

Czekam na podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, zdecydowałem się na Blizzardy Magnum 7.6.

dareklewandowski Heady też mi głowę zaprzątały, ale są przeznaczone na "przygotowane trasy" a z tym szczególnie u nas bywa różnie, myślę że Blizzardy będą bardziej wszechstronne nawet na muldach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...