Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

M, 182 cm, 80 kg, rossignol z6 ?


szafir

Rekomendowane odpowiedzi

witam Forumowiczów,

Właśnie jestem w trakcie swojego drugiego sezonu narciarskiego i przymierzam się do zakupu pierwszych nart.

Ogólne informacje: M, 182 cm, 80 kg

buty Lange, flex 80

umiejętności: 4

zależy mi na nartach, które pozwolą dalej doskonalić umiejętności, ale z drugiej strony będą na tyle ambitne, że posłużą przez kilka najbliższych sezonów.

najbardziej przypadły mi do gustu:

1/ Rossignol Zenith 2,5 - ok 850 PLN, niezła cena i sprzedawca w IC twierdził, że jest to model identyczny z Rossi Z3 tyle, że przygotowany specjalnie dla IS - coś podejrzane dla mnie.

2/ Rossignol Zenith 3 - ok 1200 PLN, to chyba jednak wyższa półka niż 2,5 - prawda ?

3/ Rossignol Zenith 6 - dzisiaj w IC za 1299 PLN, chyba zdecydowanie najlepsze, ale czy nie będą zbyt trudne ?

Proszę dajcie znać co myślicie.

No i jaką długość nart dobrać: 162 czy 170 cm ?

z góry dziękuję za Wasze uwagi.

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Forumowiczów,

Właśnie jestem w trakcie swojego drugiego sezonu narciarskiego i przymierzam się do zakupu pierwszych nart.

Ogólne informacje: M, 182 cm, 80 kg

buty Lange, flex 80

umiejętności: 4

zależy mi na nartach, które pozwolą dalej doskonalić umiejętności, ale z drugiej strony będą na tyle ambitne, że posłużą przez kilka najbliższych sezonów.

najbardziej przypadły mi do gustu:

1/ Rossignol Zenith 2,5 - ok 850 PLN, niezła cena i sprzedawca w IC twierdził, że jest to model identyczny z Rossi Z3 tyle, że przygotowany specjalnie dla IS - coś podejrzane dla mnie.

2/ Rossignol Zenith 3 - ok 1200 PLN, to chyba jednak wyższa półka niż 2,5 - prawda ?

3/ Rossignol Zenith 6 - dzisiaj w IC za 1299 PLN, chyba zdecydowanie najlepsze, ale czy nie będą zbyt trudne ?

Proszę dajcie znać co myślicie.

No i jaką długość nart dobrać: 162 czy 170 cm ?

z góry dziękuję za Wasze uwagi.

Pozdrawiam,

Wojtek

wybierając z tych 3 co podałeś to hmm zenity 6 ambitne ale nie powinieneś mieć z nimi problemów długość 170cm:) chyba ze tez mogą być inne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Szczerze mówiąc Rossignole były pierwszymi nartami, które od razu polecano mi w kilku sklepach. Stąd skupiłem się właśnie na tych nartach i tak właśnie przeszedłem od Z2,5 do Z6.

Inne narty - oczywiście niczego nie należałoby wykluczyć.

Co jeszcze byś polecał ? czym zaproponowane przez Ciebie narty różniłyby się od Z6 ?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmą bo raczej grupa nart tj allround była by ta sama

np fischer progressor 7+ albo 8+ .

ale ten rossignol to dobry wybór naprawdę bardzo przyjemne narty i na poziome 4 nie wydaje mi się bys odczuł diametralnie roznicę.

zasada taka miękka narta łatwiejsza do nauki ale na krocej wystarcza i teraz pytanie czy będziesz zmieniał często czy raczej narta ktora ambitnie podnosi twoje kwalifikacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
zdecydowanie nie chciałbym często zmieniać nart i zależałoby mi na nartach, które pozwolą ambitnie podnosić moje umiejętności.

to jak z6 czy coś z zaproponowanych przez Ciebie modeli ?

Z6 w dł.170 cm ...kupuj i nie szukaj...bo im dalej w las tym ciemniej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...