Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart


Jeronimo

Rekomendowane odpowiedzi

Straszne łopaty te Metrony tak z przodu jak i z tyłu :)

Ale jeśli nie wybiersz się na wiosenno-letnie narciarstwo,to się wstrzymaj,śledź allegro w okresie letnim,wtedy można wyłapać fajne narty,które sprzedają narciarze,którzy potrzebują kasy na letni wyjazd;)

Będzie ciężko :) Nigdy nie śledziłem nart na Allegro ale widze że teraz po sezonie to tylko sklepy jeszcze wystawiają. Może rzeczywiście poczekam na lepsze okazje.

Edytowane przez Jeronimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne łopaty te Metrony tak z przodu jak i z tyłu :)

wydaje ci, na stoku będą potulne jak baranek:) chyba że wolisz owieczke:D

Teraz na allegro wystawiac będą praktycznie same sklepy ale zaczekaj jeszcze ze 2 miesiące powinny być najlepsze ceny:) ja w zeszłym roku tak kupiłem moje rossi za 50%.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam. Najprawdopodobniej zostanę szczęśliwym (lub nie to się zobaczy:) ) posiadaczem nart http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1996&id_modelu=2536 . Bardzo proszę was o uwagi czy to dobry zakup, czy też wielka pomyłka. A może ktoś użytkował te nartki i może coś o nich powiedzieć. Długość tych nart to 168 cm. Dość chyba rzadko spotykane w Polsce. Jedyny test jaki znalazłem i to zagraniczny to ten: http://www.newgear.net/skitest_skis_show.asp?LA=EU&SP=SKI&YR=2007&TY=A&ID=NOSAS1053

Edytowane przez Jeronimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Najprawdopodobniej zostanę szczęśliwym (lub nie to się zobaczy:) ) posiadaczem nart http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1996&id_modelu=2536 . Bardzo proszę was o uwagi czy to dobry zakup, czy też wielka pomyłka. A może ktoś użytkował te nartki i może coś o nich powiedzieć

Witam

Przeczytałem przed chwilą cały temat i wydaje mi się, że za nisko mierzysz z tą Nordiką. Z Ciebie kawał chłopa a wybrałeś najniższy model z grupy cross.

Nie wydaje mi się, żeby to była znacząco sztywniejsza narta, niż Rossignol Zenith 1, który Ci nie pasował (chociaż to może złe porównanie - narty z innych grup). Założyłeś Sobie też maksymalną długość 170cm (czy tu się coś zmieniło?). Taka długość dla tej narty przy twoich parametrach to za mało. Może lepiej by się sprawdził model o oczko wyżej.

Osobiście nie miałem okazji wypróbować żadnej ze speedmaszyn:) więc za bardzo się nie przejmuj tym co napisałem:)

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby to była znacząco sztywniejsza narta, niż Rossignol Zenith 1, który Ci nie pasował (chociaż to może złe porównanie - narty z innych grup). Założyłeś Sobie też maksymalną długość 170cm (czy tu się coś zmieniło?). Taka długość dla tej narty przy twoich parametrach to za mało. Może lepiej by się sprawdził model o oczko wyżej.

Mirek

Jakby nie było narta teoretycznie adresowana wg. katalogu dla zaawansowanych narciarzy. A nawet zakładając swoją wysoką samoocenę ;) za takowego niestety ciężko mi się uznać. Co do długości nie zmieniłem zdania, gdyż biorąc pod uwagę osiągane i lubiane przeze mnie prędkości, w zupełności wystarczy, a nie przyczyni się do frustracji na stoku. Narta skatalogowana w skionline dla zaawansowanych i w kategorii

"High Performance" więc może wystarczająco twarda jak dla mnie zobaczymy :). Narta zakupiona więc klamka zapadła., ale i tak prosze o uwagi :) no i może jakieś opinie jeśli nie o samym modelu to o marce?

Edytowane przez Jeronimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie piszesz czego oczekujesz po zmianie nart. Wolisz skręt krótki czy długi? przygotowane stoki? czy planujesz wypady poza trasy? spokojna rekreacyjna jazda czy bardziej sportowo?

Jeżeli bardziej w stronę rekreacji i jesteś zadowolona z dynastara, to poszukaj nart z linii exclusiwe - np. fluid albo active. Oczywiście każdy producent robi podobne narty.Długość ok 155 cm. Nie musisz się też ograniczać do nart kobiecych - uniwersalne narty na przygotowane stoki to grupa allround unisex. Buty dobrze dopasowane o flexie 70 -90 - nie nastawiaj się na konkretną firmę, tylko mierz jak najwięcej modeli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upsss nie napisalam wlasnie ze chcialabym rozwijac swoje umiejętnosci.Dynastary wydawaly mi sie jakby za wolne.Licze na to ze bede mogla napisac za jakis czas ze moja jazda jest juz na np:>8 :)byloby super

Szybkość nart zależy od ich przygotowania (smarowanie, ostrzenie) i jadącej na nich narciarki:)

Jeździłaś do tej pory na nartach dla początkujących - te, o których pisałem to zupełnie inna półka. Na pewno pozwolą na rozwój - czy powyżej 8 - nie wiem. To absolutny szczyt dla narciarza amatora:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię jazde raczej rekreacyjną,ale są dni kiedy naprawdę potrzebuję poczuć wiatr we włosach i szybko i sprytnie pokonac biel przed sobą:))

Cała grupa nart kobiecych to właśnie takie uniwersalne modele. Najniżej w katalogach są narty dla początkujących, najwyżej dla dobrze jeżdżących narciarek. Dla Ciebie narty ze środka, może bliżej góry. Takie przykładowe modele to te Dynastary, które wcześniej podałem, Atomici Cloud 8, Rossignol Atraxion III. Każda firma robi podobne. Jeżeli tylko masz taką możliwość, najlepiej przed zakupem wypróbować kilka modeli.

Jeżeli nie zależy Ci na grafice kobiecych nart, możesz poszukać w grupie allround unisex. Tutaj wybór jest jeszcze większy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...