Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart


Jeronimo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czytam wszystkie wasze porady ponieważ sam zastanawiam się nad kupnem nart lecz mam pare wątpliwości. Moje dane to

M: 185 cm

Wiek 36

Waga 90

Umiejętności 3-4

Sezon 1

Dni na stoku 8

Do tej pory jeździłem na nartach z wypożyczalni i moje spostrzeżenia:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=845&id_modelu=1134 w długości 160 coś strasznego okropna się jeździło. Nigdy więcej tej narty. http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2797&id_modelu=3848 dł 165 przyjemna narta ale coś jej brakowało.. był jeszcze Dynastar Nova w dł. 170 wersja sklepowa bo nigdzie nie znalazłem jej danych słabo taliowana da się jeździć ale to nie to. Wiadomo sporo jeszcze innych nart z wypożyczalni ale ja o czym innym. Ostatnio trafiła mi się narta co prawda kobieca i za krótka bo 156 cm http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=760&id_modelu=1020 ale jazda na tym modelu to była poezja nie licząc lekkiej niestabilności przy jeździe na wprost, ale zrzucam to na karb długości i swoich umiejętności.

W związku z tym czy moglibyście polecić jakiś model o zbliżonej charakterystyce do tej ostatniej bo pokochałem tą nartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Jeronimo...ostrożnie z zakupem , koledzy na pewno ci coś wskażą ...nie zrób tak jak ja , na szybko kupiłem w piątek wieczorem Zenithy 6 a w sobotę okazało się że to narta kompletnie nie jedzie ze mną a sama :/

To jest ryzyko wyprzedaży , mało towaru a okazji sie szuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda nie ma co na gwałt kupować Z6 to raczej za trudna narta, a do tego allmountain co na moje krótkie, acz staram się żeby było intensywne doświadczenie z nartami raczej nie wpasowujące się w moje preferencje. Raczej szukam narty allround dla średnio zaawansowanych (biore pod uwagę swoją wagę i progres w postępach) z małym promieniem skrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pax53 "powtarzam" to co ktoś napisał lub powiedział , to nie moje stwierdzenie zakładałem że kolega ma lepsze źródło informacji :P

Chyba że allround i allmountain to żadna różnica :/

z całym szacunkiem jakby nie było różnic między grupami nart to wszyscy by śmigali na race komórkowych....a jednak są podziały,które są przez lata sprawdzone:rolleyes:

Z6 to typowy przedstawiciel grupy allroud i narta dla osobnika o wadzę 80-90 kg jest idealnym narzędziem do szlifowania techniki....

zauważ że narty allmoutain charakteryzują sie szerokością w bucie od 76 mm w górę....a allroundy mniej więcej do 76 mm i to ich zasadniczo różni...bo poza konstukcją środka narty taliowanie mówi nam co po narcie możemy sie spodziewać na stoku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda nie ma co na gwałt kupować Z6 to raczej za trudna narta, a do tego allmountain co na moje krótkie, acz staram się żeby było intensywne doświadczenie z nartami raczej nie wpasowujące się w moje preferencje. Raczej szukam narty allround dla średnio zaawansowanych (biore pod uwagę swoją wagę i progres w postępach) z małym promieniem skrętu.

jeżeli Z6 są dla Ciebie za trudne...to kup Z3 w dł.170 cm biorąc Twoje umiejętności i będziesz miał spokój na 2-3 sezony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża różnica jest między Z3 a Z6 ?????? ...były Z3 ale ponoć za miękkie dla mnie byłyby :/

Z1 za miękkie, ale Z3 powinny być ok. Cena, twardość, minimalnie taliowanie Z6 to narta dla bardzo dobrze jeżdżących, Z3 spokojnie dla średniozaawansowanych.

Edytowane przez przemo_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z6 to typowy przedstawiciel grupy allroud i narta dla osobnika o wadzę 80-90 kg jest idealnym narzędziem do szlifowania techniki....

zauważ że narty allmoutain charakteryzują sie szerokością w bucie od 76 mm w górę....a allroundy mniej więcej do 76 mm i to ich zasadniczo różni...bo poza konstukcją środka narty taliowanie mówi nam co po narcie możemy sie spodziewać na stoku....

:DPax ma rację,obecnie granica pomiędzy allround a allmountain zaciera się:rolleyes:Faktem jest,że zenith 6 został zakwalifikowany jako allmountain/wystarczy spojrzeć w testy z 09/10/,może nie ma powalającej szerokości pod butem/i nie jest to wyznacznik narty allmountain/to powala rywali szerokością dziobu 126 mm,gdzie z3 jako przedstawiciel allround ma 118mm,różnica znacząca.Ja też w swoich headach xenon 10 nie mam powalającej szerokości pod butem,ale dzioby i sama narta przypomina łopatę,co właśnie sprawia,że jest ona klasyfikowana jako multicondition-allmountain;)Pewnie,że szerokość pod butem jest potrzebna w ciężkich warunkach śniegowych i w głębokim puchu,ale ona ma bardziej znaczenie przy twardszych nartach,natomiast w innych tą rolę spełnia radykalne taliowanie i miękkie dzioby narty,przez co te narty potrafią również prowadzić się w cięższych warunkach.Są plusy i minusy-większa szerokość powoduje ,że narta jest stabilna w cięższych warunkach,ale mniej dynamiczna przy zmianie krawędzi,natomiast szerokość 74-78mm narta jest bardziej nerowa,ale dynamiczna przy zmianie krawędzi podczas jazdy na przygotowanym stoku;)

Edytowane przez dareklewandowski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Drodzy panowie i panie co sądzicie o tych ofertach

[

http://allegro.pl/item975169281_stockli_spirit_edition_dl_165_cm_2009_okazja.html

[/url]

To jest ciekawa narta:rolleyes:i długość do promienia skrętu jak dla Ciebie najbardziej optymalna.Pozostałe leciwe i dłuższy promień,przy braku długości;)Ale jeśli nie wybiersz się na wiosenno-letnie narciarstwo,to się wstrzymaj,śledź allegro w okresie letnim,wtedy można wyłapać fajne narty,które sprzedają narciarze,którzy potrzebują kasy na letni wyjazd;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wymienionych to najbardziej chyba te Rossignole ale nie jestem pewny bo to jakiś model niekatalogowy, do twoich parametrów narty 170-175 cm, te Spirit Edition są za krótkie i do tego to narty damskie, Salomony beda dla Ciebie chyba za trudne choć to bardzo fajne narty i godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, do twoich parametrów narty 170-175 cm, te Spirit Edition są za krótkie i do tego to narty damskie, Salomony beda dla Ciebie chyba za trudne choć to bardzo fajne narty i godne uwagi.

Spirit edition nie są nartami damskimi,ale to prawda,ze kierowane głównie do kobiet;)Mamy problem,bo nasz Kolega nie chce ryzykować w dłuższe narty niż 170 cm;),to lepiej wybrać krótsze z mniejszym promieniem,niz krótkie z większym:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...