Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Passo del Tonnale


jeździec bez głowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów.

Wybieram się 4 lub 11 grudnia do Włoch na narty.

Wybieram ten alpejski kraj bowiem dutkami nie szastam, a wydaje mi się on najtańszy.

Zastanawiam się nad Passo Tonnale, ze względu na wysokie położenie, kawałek lodu i przyzwoitą ilość tras po połączeniu z Ponte di Legno.

Czy ktoś z Was mógłby udzielić kilka pomocnych informacji na ten temat i rozwiać moje ewentualne wątpliwości?

Alternatywne miejscowości mile widziane, w razie czego zostaje Lawina.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten lodowiec to za bardzo się nie napalaj, jest on raczej symboliczny, a przy tym infrastrukturą nie grzeszy, za to trasa(czarna) która biegnie z masywu Preseny(czyli z lodowca) do Tonale to.... miodzio po prostu:).

Samo Tonale jeśli chodzi o urok, to lepiej zamknąć oczy i nie patrzeć:D.

Tereny na przeciwko Preseny mnie osobiście przypominają Białkę tylko kilka rasy większą, ładne trasy średniej długości z dobrą infrastrukturą.

Piękne trasy znajdziesz w Ponte di Legno.

Przeglądnij moje zdjęcia z tego regionu: http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=218&c=member&imageuser=4315

Jeśli chodzi o alternatywę to w okolicy jej nie ma, bo jeżeli tam śniegu w grudniu nie będzie, to gdzie indziej tym bardziej, tak że jako alternatywa pozostają Ci lodowce, lub austryjackie ośrodki, a które toCi mogę powiedzieć 3 grudnia:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamelloski

W jakim okresie marca tam Byłeś?

Widziałem bowiem na Twoich zdjęciach, że trasy w Ponte di Legno były otwarte pomimo fiołków na pobliskich halach, a zależy mi na tym terenie, gdyż nie pierwszy raz słyszę, że tamtejsze trasy są godne polecenia.

W takim razie może lepszym rozwiązaniem jest zakwaterowanie w Ponte, skoro po Tonnale chodzi się z zamkniętymi oczyma :eek:? A dojazd do Tonnale i Preseny jest zapewniony dzięki gondolce.

Rok temu 5 grudnia przyjechałem do zaśnieżonego Livigno 1815 mnpm, Tonale ma podobną wysokość 1885, Ponte niestety leży nisko 1250 więc się obawiam:confused:.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z SB w 100%. Miałem okazję pojeździć w wielu rejonach Włoch i ten jest .... najmniej udany ;).

Jeżeli będzie mróz do Włosi naśnieżą każdy ośrodek. Dlatego polecam Ci poszukać czegoś innego, bo Tonale nie jest ośrodkiem, który odpowiada włoskim standardom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim okresie marca tam Byłeś?

Widziałem bowiem na Twoich zdjęciach, że trasy w Ponte di Legno były otwarte pomimo fiołków na pobliskich halach...

Ja jechałem jakoś ok 10 marca, ale to nie ma znaczenia, JC wówczas jechał tydzień później i z tego co pamiętam(a raczej co znalazłam na forum) miał permanentną zimę z dużym mrozem i sporymi opadami śniegu, więc teoretyzowanie na temat pogody na podstawie zabranych danych statystycznych jest bez sensu, szczególnie w aspekcie dynamicznego procesu pogodowego który to mamy okazję obserwować w tym roku:eek:.

Kilka lat temu jeszcze było nie do pomyślenia żeby otwarł się jakiś pozalodowcowy ośrodek narciarski w październiku, nawet jak by spadło 2 metry śniegu, a od 2-3 sezonów tak się dzieje, więc ja z decyzją wyjazdu grudniowego wstrzymał bym się do ostatniej chwili:rolleyes:, bo może się okazać że nie trzeba jechać ponad 1000 km tylko wystarczy troszkę ponad 600:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przedstawiają się na początku sezonu narciarskiego warunki pogodowe w ośrodkach Salzburgerlandu np. w regionie Ski amade, bo rozumiem, że o niego chodzi SB?

Czy pomimo niskich wysokości n.p.m. lokalizacja w północnej części Alp zapewnia wystarczające opady i temperaturę na przedsezonowe szusowanie?

Jak się kształtują ceny w Austrii i regionie Ski amade?

Widziałem bowiem, że sam karnet kosztuje tyle co free ski we Włoszech, 190E.

Chciałbym się jeszcze zapytać czy ktoś szusował na nartach w rejonie Zugspitze arena oraz GaPa i mógłby się podzielić doświadczeniami?

Za odpowiedzi na te pytania serdecznie dziękuje, za wszystkie inne zapłacę kartą MC:D.

Pozdrawiam.

Edytowane przez jeździec bez głowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem jakoś ok 10 marca, ale to nie ma znaczenia, JC wówczas jechał tydzień później i z tego co pamiętam(a raczej co znalazłam na forum) miał permanentną zimę z dużym mrozem i sporymi opadami śniegu,

Racja! Co prawda byłem parę kilometrów na wschód w okolicach San Pellegrino i Falcade, ale było baaaardzo zimowo, co możecie zobaczyć tutaj: http://www.skionline.pl/galerie/?co=galerie&g_rodzaj=trentino&g_co=galeria&g_id=403&g_numer_zdj=1

Z tego co pamiętam to był koniec marca, bo z Włoch jechał prosto na WorldSkitest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...