Narty - skionline.pl
Jump to content

JC

Administrators
 • Posts

  14,943
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  379

Everything posted by JC

 1. Początkiem marca wybrałem się na narty w słowackie Tatry. Jako, że pogoda była doskonała, postanowiłem na koniec pobytu wpaść ponownie do Jasnej na Chopok. To był doskonały wybór, a warunki..? Moim zdaniem do był "warun sezonu"! Po raz pierwszy mogłem przejechać wszystkie trasy po stronie południowej, a także sprawdzić trasy po stronie północnej, w tym nową - starą "czarną szóstkę".
 2. JC

  WorldSkitest

  WorldSkitest - Maryna Gąsienica - Daniel
 3. JC

  WorldSkitest

  WorldSkitest 2023 Skolnity Wisła
 4. JC

  WorldSkitest

  No ładnie wjechałeś na zamkniętą trasę!
 5. W pierwszy dzień marca zawitałem do Tatrzańskiej Łomnicy, gdzie przy cudownej pogodzie, miałem okazję śledzić próbę bicia Tatrzańskiego Rekordu Prędkości, ale także nagrać dla Was materiał do tego filmu. Przy okazji sprawdziłem, ile kilometrów ma najdłuższy zjazd trasami pod Łomnickim Szczytem i przekonać się, czy jest on dłuższy od zjazdu w Szczyrku.
 6. JC

  WorldSkitest

  Przygotowania do WorldSkitestu w Skolnity
 7. Jeżeli nie jesteście zbyt zajęci, to chętnie Was ponownie zabiorę do ośrodka narciarskiego Ruka w Finlandii, gdzie tym razem pogoda ☀️❄️ mi dopisała. Tym razem, bo byłem w Ruka dwa lata temu, kiedy to pogoda nie dopisała. Śniegu było bardzo dużo, ale widoczność kiepska. Tym razem warunki były wprost idealne, piękna pogoda, wspaniałe widoki i niesamowite "śnieżne postacie" z drzew, powstałe na skute działania mrozu i śniegu. Zróbcie sobie kawę ☕️ i zapraszam na 📺 film.
 8. Kurza Góra, to największa stacja narciarska na północy Polski i prawdopodobnie jedna działająca bez przerw w tym sezonie. Na Kurzej Górze pojeździmy na nartach, desce, dobrze zjemy, dowiemy się, dlaczego Krzyżacy walczyli z wojskami Jagiełły pod Grunwaldem, wspinając się na wieżę widokową. A to nie wszystkie atrakcje tego miejsca… Zapraszam do oglądania.
 9. Mam bardzo dobre wiadomości na miłośników jazdy na nartach i deskach na Skrzycznem... W tym roku wybudowana zostanie nowa trasa, system naśnieżania, nowy wyciąg i nowa kolej krzesełkowa oraz... Zapraszam do oglądania :).
 10. Narty ponad 100 km za kołem polarnym? Proszę bardzo. Zapraszam do Levi, drugiego, co do wielkości, ośrodka narciarskiego w Finlandii. Ośrodki narciarskie w Finlandii nie oferują setek kilometrów tras narciarskich, ale niech Cię to nie zniechęca. Zobacz, z ilu różnych form aktywnego wypoczynku, przyszło mi skorzystać w trakcie tylko jednego dnia! Niestety mój pobyt w Levi był bardzo krótki, ale jakże intensywny, więc postanowiłem, że wrócę tu ponownie, aby nagrać dla Ciebie kolejne filmy. Zapraszam do oglądania, zapraszam do Levi.
 11. Wprowadziłem ręczną akceptację nowych użytkowników, więc na ten moment nie powinno już być kłopotów w botami
 12. Zapraszam na pierwszy z serii filmów pod wspólnym tytułem "Sekrety Sellarodny". Sellaronda - jedna z najbardziej fascynujących i najpiękniejszych karuzeli narciarskich na świecie. "Sekrety Sellarodny", to nie tylko filmy o narciarskiej podróży dookoła wspaniałego masywu Sella, ale także odkrywanie najciekawszych miejsc, tras i czasami mało znanych u nas zakątków, do których dojechać można na nartach korzystając z Wielkiej Pętli. W tym odcinku zapraszam Was do, położonej po północnej stronie Val Gardeny, "Krainy długich zjazdów", na malownicze i bardzo długie stoki Secedy.
 13. Zapłać, bo jak pojedziesz następnym razem, to Cię wyłapią. Tablice rejestracyjne wszystkich samochodów jeżdżących po Austrii są rejestrowane. Momentalnie Cię wyłapią i będzie bolała, bardzo.
 14. Pod koniec stycznia odwiedziłem ośrodek narciarski Jasna na Słowacji. Tym razem Chopok pokazał swoje zimowe oblicze. Był śnieg, był mróz, ale także chwile słoneczne i piękne widoki. Miałem przyjemność spotkać się z Wami, na pierwszym spotkaniu widzów mojego kanału. Wybrałem się na narty na Fresh Track, aby pojeździć po sztruksie oraz po raz pierwszy przejechałem na południową stronę góry. Jak wyglądało spotkanie, jak jeździło się na zimowym Chopoku, jakie były warunki zobaczycie w tym vlogu.
 15. Zapraszam na drugi film z cyklu "Sekrety stacji narciarskich", w którym odkrywam dla Was zasady działania nowoczesnego ośrodka narciarskiego. W tym vlogu omawiam zasady działania systemy naśnieżania, bez którego ośrodki narciarskie nie miałyby szans na funkcjonowanie. Z odcinka dowiesz się jak działa system naśnieżania, jakie są jego elementy, ile trzeba zainwestować, aby z armatek "posypał się" śnieg oraz ile kosztuje dzienne naśnieżanie tras.
 16. Fischer, a także kilka innych marek (Salomon, Atomic, K2) wprowadza w butach narciarskich od nowego sezonu system BOA zamiast dolnych klamer. Mam możliwość testować takie buty, jeździłem ostatnio dwa dni w Wiśle.
 17. JC

  WorldSkitest

  Tak będą zapisy i będzie opłata. Wkrótce będą szczegółowe informacje.
 18. JC

  WorldSkitest

  Bardzo dziękuję Wam za miłe gratulacje, a tym samym wsparcie dla mnie. Pierwszy krok w kierunku organizacji WorldSkitestu zrobiony, teraz czas na realizację za miesiąc w Wiśle. Informują też, że będzie możliwość przetestowania wszystkich nart wg reguł WorldSkitestu w piątek i sobotę 24, 25 marca. Zapisy i szczegóły wkrótce. Wczoraj była też inspekcja stoku, która wypadła bardzo dobrze. Czytałem już komentarze dot. wolnego krzesła itd... WorldSkitest odbywał się już na stokach, gdzie był tylko orczyk i nikt, nawet zawodnicy światowej czołówki nie mieli z tym problemu, czego nie może na powiedzieć o wielu naszych rodakach 🙈
 19. JC

  WorldSkitest

  WorldSkitest zawsze odbywa się pod koniec marca. Nie można zrobić tej imprezy wcześniej ze względu na kalendarz PŚ. Mam potwierdzenie z Atomica, że na test przyjedzie Maryna Gąsienica Daniel. Gdyby termin był np. w lutym, Maryny by nie było. Co do pogody, nie mamy na to wpływu i właściciele Skolnity zrobią wszystko, aby warunki na stoku były jak najlepsze.
 20. JC

  WorldSkitest

  WorldSkitest 2023 odbędzie się w Polsce! Miło mi poinformować, że jeden z najbardziej prestiżowych i największych testów narciarskich na świecie odbędzie się w tym roku w Polsce. Od 21 do 24 marca w ośrodku narciarskim Skolnity Wiśle Narty będą testować zaproszeni goście, w tym zawodnicy pucharu świata mistrzowie olimpijscy i mistrzowie świata.
 21. Wybrałem się na narty do Centrum Narciarskiego Master Ski w Tyliczu, aby sprawdzić, jak sprawuje się nowa 6-os. kanapa, jak przygotowane są nowe trasy, naśnieżane nowym systemem TechnoAlpin oraz jak smakują potrawy serwowane w nowej restauracji. Sporo tych nowości, tym bardziej zależało mi, aby przygotować dla Was film z Master Ski. Jak sprawuje się nowa "szóstka"? Zobaczcie sami.
 22. Jadąc samochodem na narty w Dolomity mijacie miasto Brixen / Bressanone, nad którym w zimie, widać szeroką długą białą wstążkę. To 6 kilometrowa, czarna trasa narciarska, która jest częścią ośrodka narciarskiego Plose. Zapraszam Was na krótką wycieczkę po liczących 42 km, trasach narciarskich ośrodka, z którego możecie skorzystać mając w kieszeni skipass Dolomiti Superski.
 23. SkiWelt vs Skicircus Właśnie wróciłem z Austrii, gdzie jeździłem w dwóch, bardzo podobnych, liczących po 270 km tras oraz położonych obok siebie regionach narciarskich SkiWelt - Wilder Kaiser-Brixental oraz Skicircus - Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. W SkiWelt byłem kolejny raz, natomiast Skicircus odwiedziłem po raz pierwszy. Mam własne przemyślenia dotyczące tych regionów, natomiast chciałbym poznać Wasza opinię na ich temat. Może ktoś z Was napisze kilka słów, w których porówna oba regiony?
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...