Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Łatanie snake'ów


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie łatam kolejnego snake'a. I zastanawiam się, czy łatanie łaty ma sens?

Czy sobie odpuścić i zainwestować w nową dętkę?

Jako mało doświadczony rowerarz wkurza mnie, że zawsze lapię dwie dziury, ale to pewnie taki urok MTB :D

... ja zwykle kleje, jeszcze nigdy mi łatka nie puscila, po za tym nie lubie wozic ze soba detki zapasowej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja zwykle kleje, jeszcze nigdy mi łatka nie puscila, po za tym nie lubie wozic ze soba detki zapasowej :D

Jarek taka ciekawostka. Ostatnio przebiłem dętkę. Kupiłem drugą, założyłem, a starą załatałem i wrzuciłem do plecaka.

Jadąc w góry zabrałem plecak. To było dobry pomysł, bo znowu strzeliło. Zatrzymałem się wymieniłem dętkę na łataną i pojechałem do domu.

Wieczorem nagle słuszę Ssssssssssssssssssssssssssssssyyyyyyyyy. Patrzę na kran, gaz ... rower i widzę jak mi powietrze ucieka :eek:

Wyobraź sobie, że w łatce wyrwało małą dziurę :) "na parkingu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek taka ciekawostka. Ostatnio przebiłem dętkę. Kupiłem drugą, założyłem, a starą załatałem i wrzuciłem do plecaka.

Jadąc w góry zabrałem plecak. To było dobry pomysł, bo znowu strzeliło. Zatrzymałem się wymieniłem dętkę na łataną i pojechałem do domu.

Wieczorem nagle słuszę Ssssssssssssssssssssssssssssssyyyyyyyyy. Patrzę na kran, gaz ... rower i widzę jak mi powietrze ucieka :eek:

Wyobraź sobie, że w łatce wyrwało małą dziurę :) "na parkingu"

... hmm, :eek:

To moze nie do konca dotyczy sytuacji ktora opisales powyzej ale ja robie tak, ze jak zalatam detke to ja zaraz zakladam do opony i pompuje, wtedy latka jest dociskana przez cisnienie powietrza, natomiast jak mi sie zdarza kleic w domu jakas zapasowa detke to wtedy po sklejeniu wkladam w imadelko na kilka dni, zeby latka byla dobrze docisnieta i miala szanse sie zwulkanizowac.

Tam gdzie jezdze zdazaja sie nawet gwozdzie i szklo i w sezonie kilka razy przebijam + zona ze 2 razy.

Obecnie mam w detce kawalek gwozdzia ktory sobie lata w srodku, odkrylem to dopiero po zaklejeniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

trochę czasu minęło ale byłem na wakacjach.

Myślę , że najlepiej snejków nie łapać, a na to jest prosta recepta:

odpowiednie ciśnienie w oponach. Opony rowerowe pompujemy mocniej niż samochodowe, z boku opony jest napisane jakie ciśnienie jest zalecane.

Przy 4 barach snejki raczej się nie przytrafiają.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Snejkow niewarto, chyba ze "ugryzienie" jest wglednie małe, jednak najczęściej niewarto.

Tak jak kolega pisal wyżej, odpowiednie ciśnienie - jakis kompromis pomiedzy przyczepnaścia, komfortem jazdy a zdrowiem detek. Dalej - pożądna detka, ja polecam Continentale- pożądna guma z tajwanu:) Mozna jeszcze zainwestować w opony ktore tam maja jakies scianki wzmocnione mieszanka anti-snake czy cos takiego, teraz nieprzytocze modelu. Tyle że tak jak przypadku grubszej detki waga troche skoczy bo guma swoje waży..

Ew zainwestowac w taki patent:

http://www.mtbnews.pl/content/view/2272/1/

Takiego wynalazku niemam, niesprawdzałem, niedotykałem.. cholera wie czy działa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...