Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

sprzęt biegowy


optyk(acz)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zacząć przygodę z bieganiem na nartach.

Cel: kilkugodzinne niedzielne wycieczki po Kaszubach.

Mężczyzna, 42 lata, 179cm/75kg.

Z tego, co już zdążyłem się zorientować, to narty freeride backcountry jakieś.

Ale jakie i jakie wiązania i buty (mam krótką, szeroką stopę z wysokim podbiciem:D ).

Raczej tańszy niż droższy zestaw :)

Liczę na pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zacząć przygodę z bieganiem na nartach.

Cel: kilkugodzinne niedzielne wycieczki po Kaszubach.

Mężczyzna, 42 lata, 179cm/75kg.

Z tego, co już zdążyłem się zorientować, to narty freeride backcountry jakieś.

Ale jakie i jakie wiązania i buty (mam krótką, szeroką stopę z wysokim podbiciem:D ).

Raczej tańszy niż droższy zestaw :)

Liczę na pomoc:)

Narty tzw. śladówki najlepiej z łuską ze spodu wtedy dla turysty odpada smarowanie ponieważ łuska zawsze coś tam trzyma wiązania polecam firmy Salomon do stylu klasycznego , i buty do tego tylko musisz uważać żeby pasowały do wiązań no i obowiązkowo kije

jeśli masz wzrostu 179 cm to narty muszą być wyższe o 15-20 cm czyli narty na 195-200 cm , waga do jakiej są narty to pisze na narcie tam przeważnie jest rozbieżność wagowa np. od 70 do 90 kg

natomiast kije tak pod pachę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki :) A konkretnie-jakie firmy i modele, by nie kupić badziewia, no i nie przepłacić na profesjonalny sprzęt do niedzielnych spacerów....

:cool:

Na turystycznym sprzęcie się tak dokładnie nie znam ja mam z wyczynowym do czynienia

Kije turystyczne jak dla amatora najlepiej aluminiowe są troszkę cięższe niż reszta kijów ale ich nie połamiesz w razie wywrotki itd koło 100 - 150 zł może nawet taniej

Narty kupisz nawet w markecie śladówki do 500 zł buty z 200 - 300 zł

do 800 zł powinieneś coś kupić nowego do niedzielnego spacerowania wystarczy ci tani sprzęt turystyczny a jak ci się bardziej spodoba to zawsze możesz kupić coś lepszego pamiętaj tylko żeby narty miały łuskę ze spodu to wtedy odpadnie ci smarowanie na trzymanie tych nart

Dla porównania sprzęt wyczynowy

narty od 1000 zł w górę

buty 900 zł

kije 600 zł

wiązania 300

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na turystycznym sprzęcie się tak dokładnie nie znam ja mam z wyczynowym do czynienia

Kije turystyczne jak dla amatora najlepiej aluminiowe są troszkę cięższe niż reszta kijów ale ich nie połamiesz w razie wywrotki itd koło 100 - 150 zł może nawet taniej

Narty kupisz nawet w markecie śladówki do 500 zł buty z 200 - 300 zł

do 800 zł powinieneś coś kupić nowego do niedzielnego spacerowania wystarczy ci tani sprzęt turystyczny a jak ci się bardziej spodoba to zawsze możesz kupić coś lepszego pamiętaj tylko żeby narty miały łuskę ze spodu to wtedy odpadnie ci smarowanie na trzymanie tych nart

Dla porównania sprzęt wyczynowy

narty od 1000 zł w górę

buty 900 zł

kije 600 zł

wiązania 300

Spodobać-to spodoba mi się pewnikiem,ale od 20 lat próbuję rozciągnąć dobę i nie udaje się... :) Dzięki,będę szukał w...Decathlonie...?

Generalnie inwestuję w turystykę motocyklową,a do krezusów nie należę.

To jest pomysł na zimę, a zjazdówki w moim regionie niespecjalnie się sprawdzają :)

Dzięki za pomoc :)

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ściśle ścisły umysł....konkretniej-jak blondynce-poproszę :D

Jestem jak najbardziej za polskim sklepem, nawet jeśli będzie troszkę droższy, niż obcy...ten temat jest mi dość bliski i jasny.

:cool:

i tak Polacy nie produkują nart biegowych ostatnie to były polsporty produkowane w Szaflarach

czasami sprzęt turystyczny jest w marketach i możliwe że taniej niż gdzie indziej

a jeśli chcesz to moge dać ci namiar na przedstawiciela Fiszera albo Salomona na Polskę może mają jakiś sprzęt turystyczny w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak Polacy nie produkują nart biegowych ostatnie to były polsporty produkowane w Szaflarach

czasami sprzęt turystyczny jest w marketach i możliwe że taniej niż gdzie indziej

a jeśli chcesz to moge dać ci namiar na przedstawiciela Fiszera albo Salomona na Polskę może mają jakiś sprzęt turystyczny w dobrej cenie

Poproszę.... jakoś tak, może dlatego że sam prowadzę małą firemkę... wolę, gdy moja kasa zostaje w kraju ;) A polskie przedstawicielstwo, to już to.

Zupełnie inna sprawa,to że moje ostatnie deski to były Epoxy z Szaflar :D

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę.... jakoś tak, może dlatego że sam prowadzę małą firemkę... wolę, gdy moja kasa zostaje w kraju ;) A polskie przedstawicielstwo, to już to.

Zupełnie inna sprawa,to że moje ostatnie deski to były Epoxy z Szaflar :D

:cool:

wyślę ci na PW bo nie wiem czy tu mogę bo mnie jeszcze o reklamę posądzą

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o produkty sprzedawane tylko o to kto je oferuje.

W jaki sposób i na jakich warunkach.

Ja tam wolę, mały sklep sportowy z dobrą obsługą niż market.

Wolę jak kasa zostaje w kraju a nie jest transferowana poza granice.:cool:

To jasne, problem w tym, że w Trójmieście niełatwo o profesjonalną pomoc w temacie biegówek/śladówek. Niby trochę ludzi biega, bo i tereny do tego wyjątkowo urodziwe,ale sprzęt traktowany wyjątkowo niszowo.

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasne, problem w tym, że w Trójmieście niełatwo o profesjonalną pomoc w temacie biegówek/śladówek. Niby trochę ludzi biega, bo i tereny do tego wyjątkowo urodziwe,ale sprzęt traktowany wyjątkowo niszowo.

:cool:

Najlepsza do tego jest śladówka która ze spodu ma łuskę odpada ci jej smarowanie ta łuska zapobiega uciekaniu narty do tyłu przy odbiciu pojeździsz na niej w każdych warunkach i nie musisz się martwić o smarowanie

Jak byś kupił nartę wyczynową to już potrzebna by ci była trasa do biegania w terenie łatwo możesz ją złamać nie posiada ta narta łuski więc dochodzi smarowanie klistrami itd co nie jest takie łatwe worek smarów itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam

Stanęło na zakupie:

Snowscape 7 deski

Escape 7 buty

ale jak się dobiera długość kijków?! Bo dostałem opis,ale nie jak dla faceta....

HELP :) :eek:

:cool:

Nie znam się na tym wcale ale zapamiętałem sobie kiedyś linka, gdzie jest sprytna tabelka dot. długości nart i kijków, zależnie od stylu itd.

http://translate.google.pl/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=cs&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.sporten.cz%2Fcze%2Fjak-vybrat%2Fbezky

Sugerowane dł. kijków na dole.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bo Pani Ania dopisała coś o ramionach ugiętych pod kątem 45 st i zgłupiałem..... I cytat ze Szwejka, ze zgłupiałem już dawno i nie mam co udawać, że dopiero teraz jest nie na miejscu :D

:cool:

Pani Ania dobrze zna się w tych tematach narciarskich i kitu nie pociska jak niektórzy sprzedawcy w sklepach itd byle towar pocić , ona zawsze coś dobrego doradzi ,

Kije tak pod pachę i będzie gitarka (do klasyka) no i powodzenia na nartkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomóżcie. Chcę zacząć biegać na nartkach, zakupiłam niedrogi sprzęt przez allegro, ale nie bardzo się znam sie na rodzajach wiżań, chcę dokupić sobie nowe buty do posiadanych nart z wiązaniami, czy ktoś mi może powiedzieć jaki rodzaj wiązań widzi na zdjęciu pod ponizszym linkiem i jakie buty do tego dobrać? są jeszcze takie w ogóle? na wiązaniach salomon jest nazwa flex 95 http://www.aukcjoner.pl/gallery/003923713-Narty136.html#I4. czy dobrze odczytuję, ze jest to SNS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomóżcie. Chcę zacząć biegać na nartkach, zakupiłam niedrogi sprzęt przez allegro, ale nie bardzo się znam sie na rodzajach wiżań, chcę dokupić sobie nowe buty do posiadanych nart z wiązaniami, czy ktoś mi może powiedzieć jaki rodzaj wiązań widzi na zdjęciu pod ponizszym linkiem i jakie buty do tego dobrać? są jeszcze takie w ogóle? na wiązaniach salomon jest nazwa flex 95 http://www.aukcjoner.pl/gallery/003923713-Narty136.html#I4. czy dobrze odczytuję, ze jest to SNS?

O chłopie kupienie w miarę w dobrym stanie butów czy w ogóle butów do tych wiązań może graniczyć z cudem wiązania są bardzo stare ponad 15 lat jak nic

nie znam dokładnie oznaczenia na bucie który by pasował do tych wiązań ale but musi mieć z przodu taki wystający drut żeby zaczepić za wiązanie

Ja bym ci proponował wywalić te wiązania kupić nowe albo używane wiązania Salomona do stylu klasycznego i dot ego jakieś buciki nowe lub używane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje takie wiązania nowe albo używane

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_classic_wiazania&id_grupy=2239&id_modelu=69

a buty z nowych to wystarczą ci w zupełności takie

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_classic_buty&id_grupy=2243&id_modelu=211

Jak na wiązaniach jest oznaczenie SNS to jak będziesz szukał butów to w opisie też musi być SNS w tedy będzie pasował do wiązań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wielkie dzięki. poszukam jeszcze. teraz juz wiem, ze najpierw należy wybrać buty a potem narty he he

jak kupujesz sprzęt bardzo stary taki jak ten który ma ponad 15 lat to najlepiej kupić narty wiązania i buty razem

jak coś nowszego to z niczym nie ma problemu

Tylko cię ratuje kupno nowych wiązań i butów lub używanych

Bo buty do tamtych wiązań kupić to prawie cud a jak kupisz to mogą się do niczego nie nadawać lata i użytkowanie robi swoje

wiązania też mają swoje lata nawet jak buty zdobędziesz to się ......będziesz denerwował bo but po odbiciu zamiast na szynie od wiązania i na narcie to będzie lądował obok narty w śniegu

NIE POLECAM TYCH WIĄZAŃ ANI BUTÓW JAK ZDOBĘDZIESZ narty też trochę latek mają ale żeby sobie pochodzić to jeszcze ujdzie , wymiana wiązań i zakup butów obowiązkowo

Edytowane przez staszek2323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...