Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pytanie: Jakie narty wybrać?


fabokl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem początkującym miłośnikiem białego szaleństwa. Pragnę zakupić pierwsze narty przeliczyłem że lepiej kupić używane niż wypożyczać przez cały sezon.

Czy ktoś doświadczony w tej kwestii może coś podpowiedzieć.

Mam 182 cm wzrostu i waga 85kg więc chyba 165 - tak to sobie wymyśliłem ale co dalej ????

Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz jak jeżdżę dobre pytanie chciałbym szybko i czasami się to udaje , raczej slalomowo na przygotowanych trasach.

co do kasy to chciałbym przeznaczyć na deski nie więcej niż 400 i jak pisałem raczej coś uzywanego

Witam

Za takie pieniądze i do takiej jazdy szukaj używanego Salomona Streetracera 8 (występują też oznaczenia 80,800,880 - narta raczej ta sama, różni się malowaniem). Mocno taliowana, niezbyt twarda. Dobra do nauki ciętego skrętu i doskonalenia techniki. Prędkości raczej średnie, krótki i średni skręt na krawędzi. Uślizg też możliwy, ale to narta raczej nie do tego. Narta popularna - masz duży wybór na rynku używanych. Długość - nie mniej jak 165cm.

Jeżeli coś bardziej uniwersalnego - do dłuższego, skrętu, na gorsze warunki to masz propozycje w poprzednim poście, tylko ciężko będzie zmieścić się w budżecie(ale jest taka możliwość). Dla takich nart długość minimum 170cm (raczej trochę więcej)

Pozdrawiam

Mirek

Edytowane przez Marucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie nie schodź poniżej 170 cm i nie interesuj się krótszymi nartami - nie podążaj za modą wykreowaną na stokach ze 165 albo mniej i nic wiecej bo to jest mit brednia i......" żadna prawda" :) średni allround tak jak mihumor powiedzial w tej cenie masz pełno sprzętu w katalogu sprzętu i wyszukiwarce na głownej stronie skionline jak wpiszesz sobie średniozaawansowany to i allround to znajdziesz pełno nart poźniej tylko poszukaj na allegro czy są w takiej cenie i tyle - jak będizesz miał kolejne pytania pisz:)

dlaczego dla średnio zaawansowanych? bo masz swoje gabaryty waga/wzrost dla tego takie + 170cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...