Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

co polecacie na ferie w czechach a słowacji.


karlik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam pytanie do drogich forumowiczów.W związku z tym ze rodzinka planuje wyjazd na ferie do Istebnej -ja zaproponowałem...Czechy lub Słowacje.

I ty moje pytanie do was.

Chodzi mi o miejsce gdzie:

-oczywiście poszusuje na nartach( nie wyciąg 800m tylko większy i kanapa)

-jakieś rozrywki wieczorne tzn dyskoteka, kuligi,itp.

-jakieś parki wodne(wiem wiem pewnie Tatralandia jest najlepsza)

-i jakies konkretne parki nauki jazdy na nartach dla dzieci

Jade tam ja pojeździc na nartach ale żona nie jeździ.jedziemy większą paczką.

Wiem że na czechach powstało kilka nowych ośrodków ale chciałbym aby to było polecone lub już sprawdzone.

Jakieś linki mile widziane.(Bliższe chyba sa czechy od katowic to tez duży plus)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czeskich "kurortach" będzie ciężko "zgarnąć do kupy" te wszystkie atrakcje które wymieniłeś.

Mam na myśli te w Beskidach,bo tych sudeckich nie znam kompletnie.

Ale piszesz żeby blisko z Katowic,rozumiem więc ,że chodzi o beskidzkie rejony.

Już lepiej wybierz słowackie atrakcje.

Bo to więcej nowych kanap mają,parki wodne tu i ówdzie w pobliżu ośrodków narciarskich.

Kuligi to z pewnością i w Czechach i na Słowacji organizują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr 1 w Czechach to Spindlerovy mlyn - miejscówka gdzie można najlepiej sobie pojeździć mimo natłoku ludzi, stoki dobrze przygotowane - warto!!!

jeśli chodzi o nasz region to zdecydowanie najlepsza miejscówka...

tam masz dwie miejscówki Swaty Petr i Medwiedin

nr 2 to Rokitnice jeśli chodzi o jazde na nartach, gorzej z imprezowniami - jak to w czechach, ale sporo knajpek i restauracji obiadowo piwnych

nr 3 to Pec ale tam jest dominacja orczykow - trasy spoko

Nie polecam Janskich Lazni bo stoki lipne, ceny najwyższe (fakt jest gondola, ale wąskie trasy przy dużej ilości ludzi są totalnie rozjeżdżone i po godz 12 nie nadają sie do jazdy)

ale jest tam zawsze najzimniej i najwięcej śniegu - jeżdżę tam na początki sezonu lub w sezonie do godz. 12 jak w innych miejscach nie ma śniegu

jeśli chcesz imprezować się i lansować a nie zależy Ci na jeździe to jest Harahov (na wiosne zawsze długo leży śnieg na stokach)

Słowacja natomiast dysponuje wyższymi górami ale od kąd weszło u nich euro nie byłem tam gościem, nei wiem jak tam teraz jest po inwestycjach narciarskich, o których sporo pisano.

Co do jazdy w Polsce na dolnym śląsku jedyne miejsce jakie odwiedzam to Czarna góra - ale tylko w tygodniu do godz południowych i to nie w okresie ferii - wekendy i ferie odpadają chyba, żę lubisz stać w kolejkach do krzeseł i ścierać się z motłochem na stokach

myślę, że trochę pomogłem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info.Już jest szybka zmiana planów po rozmowie z żoną-Ona nie jedzie:rolleyes::rolleyes::rolleyes: więc ja nastawiam się na jazdę na nartach chociaż dobre piwo w dobrej atmosferze mile widziane.

Odległos nie robi prablemu.najle[piej żeby były długie trasy i nie było ludzi:p:p:p

po przeczytaniu dzisiejszego artykułu w "Echo miasta" jestem troche lepiej zapoznany z oklica czeska ale pewnie to artykuł sponsorowany wiec nie bardzo pewny.Piszą tam o ośrodkach w Kouty nad Desnou w Jesionikach, Ćerena Voda w Górach Orlickich, Obri Sud javornik w Górach Izerskich.

Oferta dla rodzin:

-Lipno na Szumawie z parkiem dla najmłodszych Foxpark (www.lipnoservis.cze)

-Szpindlerowym młynie jest dziecięcy park narciarki FUN Park

Na dzieci tez czekają nowe ośrodki w :

-harahovie, Snowhiil, herlikovice, Sneźnik, Dolni Morava, Koutny i Snowhill Kaśperskie Hory.

Nowe ośrodki:

-Najwiekszy obecnie na Morawach ośrodek "Kouty nad Desnou w Jesionikach dysponuje pierwsza w Czechach sześcioosobowa kanapą i bardzo szerokich trasach.najdłuższa mierzy 2300 m. a róznicza poziomów niemal 500m.otwarcie w grudniu 2010. www.kouty.com

-W górach Orlickich nowy ośrodek Ćervena Voda z czteroosobową kolejka linową z podgrzewanymi siedzeniami firmy Leitner i trasą zjazdowa o dł, 2000m. ( www.skiparkcervenacoda.cz)

-W górach Izdebskich powstał nowy ośrodek Obri Sud javornik z czteroosobową kanapą, z trasą o dł 900m i skicross o dł 1500m, tor bobslejowy 1100m. otwarcie w grudniu 2010.( www.areal-obrisud.cze)

wielkie modernizacje:

- Wielka modernizacje przeszedł ośrodek Kralicki Sneżnik- Snieźnik Dolny -rozszerzona trasa i podwójka 4-osobowa kolej linoa, nowoczesny park dla dzieci, nowy system naśnieżania ( www.skisneznik.cze)

-Bublava- nowa 4-osobowa kolejka linowa nowa trasa zjazdowa o dł 1000m i szerekości 70 m , połączenie z ośrodkiem Stribrna (www.skibublava.cze)

powyższy tekst jest z gazety "katowickie Echo miasta"

Nie byłem tam wiec moze ktos doda cos od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam i ponownie pytam z tym ze plany sie troche zmieniły.

Mianowicie: Jade do istebnej z rodzinka tam bedzie kwatera ale z racji ferii i braku chęci szusowania w kilometrowych kolejkach chciałbym sie chociaż raz urwać "za granice" (CZe, SLK) ale aby nie było za daleko.

Co polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ponownie pytam z tym ze plany sie troche zmieniły.

Mianowicie: Jade do istebnej z rodzinka tam bedzie kwatera ale z racji ferii i braku chęci szusowania w kilometrowych kolejkach chciałbym sie chociaż raz urwać "za granice" (CZe, SLK) ale aby nie było za daleko.

Co polecacie.

niedaleko od istebnej :) mosty a w samej istebnej to od 9 do 11 i potem od 17 do końca to jest pusto:cool: tylko może nie być po czym jeździć :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...