Narty - skionline.pl
Jump to content

MB

Registered VIP Users
 • Posts

  5,540
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  35

Everything posted by MB

 1. Bajkowo ta miejscówka się prezentuje. Swoją drogą trzeba mieć szczęście w życiu żeby pod samą willą wybudowali dolną stację wyciągu. No ale dość urągania.Kto,po co a przede wszystkim za co miał inwestować w Szczyrku we własne kwatery. Jeszcze parę zbiorników na Hali Skrzyczeńskiej się napełni i opróżni zanim niektórzy właściciele kwater będą mieli za co inwestować i stan starych kwater się poprawi. Podobnie jak @Greg mam blisko i problem zakwaterowania w Szczyrku mnie nie dotyczy.
 2. Kopara opada...,do samej ziemi. Widzieliśmy wszyscy przecież przeróżne kabiny,takie czy inne. A te i tak są najpiękniejsze na świecie,...bo są u nas.
 3. Nie wierzę,że togo dożyłem - nie wierzę!!! Cieszę się niezmiernie ale,... ta Jaworzyna mi nie może wyjść z głowy. No dobra zostawiam to już bo szybko albo nawet nigdy się to nie zmieni. Jest przepiękna nowa inwestycja na miarę możliwości.
 4. Nie no Mitek pojechałeś równo. mysiauek Nie wiele można by mu zarzucić,a już wcale to ,że należy do jakiejś dziwnej czeredy. A ja Białkę też lubię a nie jeżdżę tam ostatnio bo nie lubię tłumów.
 5. Prawdę powiedziawszy nie rozumiem tego ściółkowania. Zbyt nikła to warstwa aby miała wspomóc wschody nasion traw. Może kiedyś się dowiem jaki jest cel tego ściółkowania.
 6. Ciekaw jestem jak to wygląda.Nigdy i nigdzie nie spotkałem się z czymś takim. Szkoda,że jest embargo na robienie zdjęć bo nie bardzo mam czas aby wybrać się do Szczyrku na badania organoleptyczne. Czy ta słoma jest mielona czy rozwijana z bali? A teraz mój prywatny wymysł. Może posiali trawę i przykrywają słomą.Miałoby to uzasadnienie w dwóch a nawet trzech sprawach.Po pierwsze wiatr nie zwiewałby nasion,deszcz nie spłucze tak łatwo no i utrzymuje się wilgotność w celu lepszych wschodów nasion trawy. Może się dowiem jaka jest prawda.
 7. Nie będę napierdzielał się ze "slipów nośnych" bo wiem,że to literówka (choć to fajnie wyszło) Zapytam tylko co to znaczy - "trasy przystosowane są słomą" bo najzwyczajniej nie wiem.
 8. Gdybym wówczas miał choć cień nadziei,że to krzesło (p.Richtera) mogłoby powstać to nie zakładałbym się o nic. Ale czułem,że to nie ma prawa się ziścić,mogłem więc zaryzykować wszystko bez obaw.
 9. Ciekawe czy kiedykolwiek spełni się moja inna wizja??? Podobna do tej jaka realizuje się w SON-ie na parkingu u Kowalskiego. Aby z dołu Dolin,czyli z Piekiełka a najlepiej poniżej Piekiełka startowało krzesło na Skrzyczne.
 10. Pysk mi sie śmieje jak widzę ten rozmach.Naprawdę ciężko mi uwierzyć,że dożyłem takiej rewolucji.
 11. Jako bardzo młody człowieczek miałem taki pomysł aby gondolka czy raczej krzesło na Halę Skrzyczeńską startowało z miejsca w którym w tej chwili powstaje. W życiu nie przypuszczałem,że mój całkowicie prywatny pomysł i nie poparty wiedzą czy aby to w ogóle jest możliwe,kiedykolwiek będzie mógł być zrealizowany. Może więc czyjś pomysł z tunelem do Szczyrku,za jakieś okrąglutkie 40 latek będzie zrealizowany.Bo tyle mniej więcej upłynęło lat kiedy to dymałem z PKSu pod górkę na Czyrną i marzyłem sobie jakby to było fajnie gdyby tuż przy drodze można było dupsko posadzić na krześle i wyjechać na górę.A nie brnąć po kolana w śniegu na zapalenie płuc.
 12. I gdzie ja sobie teraz bilecik kupię?
 13. Trudno,trudno uwierzyć ale cieszyć się można a nawet trzeba. No nie byłbym sobą gdybym nie wyeksponował swojego (znanego powszechnie) lenistwa nie znalazł "dziury w całym". Mianowicie...,wszystko piękne,dolna stacja itd.,ale,... Dlaczegóż to na Jaworzynie górny peron dolnego odcinka kończy się w tym samym miejscu w którym był????????????????????????????????????????????????????? Czy nie można by w cywilizowany sposób wysiadać z dolnego odcinka i zjeżdżać w dół na peron w kierunku Skrzycznego? Tylko jak "za Króla Ćwieczka"... dreptać albo stać w kolejce do taśmociągu.
 14. MB

  Witam !

  Witajcie! Korzystajcie i działajcie.
 15. Poważne zaniedbanie. Mam nadzieję ,że ktoś uratuje honor i zdjęcia będą. Sam się czuję winny,bo w ostatnich dniach bywam w Szczyrku niemalże codziennie,a właśnie dzisiaj nie byłem. Takie historyczne fotki to jest coś.
 16. MB

  Kasprowy Wierch

  Na Białym Krzyżu jest bieluchno i jeżdżą. Obraz niezbyt czysty,ale jest...http://www.bialykrzyz.com.pl/index.php
 17. Pax,Pax,Pax. Nie było moją intencją wsadzanie kija w mrowisko.I to żebyś się wściekał i obrażał. Stojąc w tej szklanej klatce można co najwyżej podziwiać widoki zbliżone do tych jakie mają alpiniści,czy inni turyści (jak zwał tak zwał),którzy wejdą o własnych siłach na przywołany tu Mont Blanc.Poczuć zaś tego co owi alpiniści czują nie da się stojąc w tej klatce.Ja wiem,był to powiedzmy skrót myślowy. I tak można ciągnąć ten temat prawie w nieskończoność.Tylko nie ma po co. Ja wrócę sobie do tego pięknego zdjęcia,popatrzę na piękne góry i tyle. Dobrych świąt.
 18. Nie,nie jestem prawdziwym alpinistą ani nawet podrabianym alpinistą. A reszta tego co miałem na myśli jest w poście powyżej.
 19. ...prawdziwi alpiniści pękają ze śmichu. Najnormalniej miło popatrzeć na góry,żadna to ekstrema,nawet wiatr po pysku nie smaga bo szkło chroni twarz. ----- A co do chłopczyka.... ...nie będę się rozpisywał,ale... ...będąc w wojsku,miałem kolegę który miał lęk wysokości.Robił się się nie tylko blady,ale blado zielony i zielono żółty.I w żaden sposób z pewnością nie wszedłby do tego akwarium. Ja to rozumiem,...choć ten strach jest mi zupełnie obcy.
 20. Historyczne to wydarzenie. Pomimo tych destrukcyjnych obrazków serce jednak się raduje. Pamiętam jak cieszyłem się kiedy pojedyncze krzesło zamieniono na podwójne. To byyyyyło coś! Dzieci mogłem bez problemu zabierać na Skrzyczne.
 21. Pożyjemy zobaczymy. Choć jestem całkiem dobrej myśli.I mocno trzymam kciuki żeby wszystkie planowane inwestycje nie miały opóźnień ani żadnych oponentów.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...