Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

a jakze?! dobor nart ;]


kakamasta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Prosze o porade przy wyborze nart.

1. M

2. 30 lat

3. 95kg

4.185cm

5. 3 sezony

6. poziom 6 ;]

7.jakieś Nordic`y

8. Zenith Z1

9. Lubie jeździć średnie i długie skręty, po dobrze przygotowanych trasach(głównie Alpy), czasem polskie, "wspaniale" trasy

10. 1000-2000

Szukałem trochę po sklepach i w wyniku selekcji przez sprzedawców mam kilka propozycji:

http://www.sportness.pl/produkt/415/1/

http://www.skionline.pl/worldskitest/?co=test&id_testu=343

http://www.skionline.pl/sprzet/index.php?co=kolekcje_narty&id_grupy=2794&id_modelu=3787 (narty po testach - dobra cena..)

atomic metron - nie pamiętam który model;

Myślałem jeszcze o Fischerach rc4. ale o dziwo żaden sprzedawca mi ich nie proponował.

Pozdrawiam i proszę o sugestie czy szukam w odpowiednim dla siebie przedziale (umiejętności). Wszyscy mówili, ze powinienem szukać nart poziom wyższy niż umiejętności, a jako, ze jestem ambitnym narciarzem...wybór padł na w/w nartki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam..Salomon Aero R= 16,1 ; Dynastar Contact R=13m; Zenith Z6 R=15m; Fischer Viron R=15m, czy jest jakaś granica miedzy nartami slalomowymi (Dynastar Contact) a uniwersalnymi ze wskazaniem na dłuższe skręty (gigantowe?). Właśnie to mi sie najbardziej podobało w austriackich trasach, że są długie, szeroki i gładkie. Dlatego szukam nart do średnich i dłuższych skrętów.. Jak z twardością? Czy przy mojej wadze w/w narty dadzą rade?

"Bończa" Te narty Rossignol 9X to najwyższa półka. Jeśli opis umiejętności zamieściłeś odpowiedni, to są to narty, które dadzą wiele radości z jazdy.

Właśnie się tego trochę obawiam, "czy nie rzucam się z motyka na słońce"?

A tak na marginesie, jak to faktycznie jest z nartami po testach, te rossignole które oglądałem naprawdę dobrze wyglądały, prawie zero śladów użytkowania. I cena - 1400zl to chyba średni wydatek jak za narty takiej klasy. Sprzedawca mówił, że narty były na stoku około 40 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9X to rzeczywiście ambitny wybór w Twoim przypadku (umiejętności na 6). Decyzja należy do Ciebie: jeśli masz zamiar kłaść duży nacisk na rozwijanie swoich umiejętności narciarskich to ta narta może okazać się dobrym wyborem bo w następnym sezonie będziesz ją już w pełni opanowywał i jej możliwości dadzą Ci bardzo dużo frajdy. Jeśli jednak chcesz po prostu sobie jeździć - w miarę technicznie ale skupiając się bardziej na przyjemności z jazdy to pomyśl nad czymś bardziej przystępnym. Może model niższy- 8X będzie dobrym wyborem o ile w ogóle chcesz pozostać w grupie "X"-czyli Rossignol-owych gigantek. Na temat 9X mogę jeszcze napisać, że ten najnowszy model poszerzono w środkowej części przez co bardzo fajnie radzi sobie poza trasami ;)

Podsumowując myślę, że w gruncie rzeczy jeśli popracujesz nad techniką to 9X będzie w sam raz. Wymiary masz takie, że nie powinieneś mieć większego problemu dociśnięciem tej narty i wykrajaniem ładnych łuków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z wymienionych tu nart nie są nartami slalomowymi - to pewne, nie sądzę też aby po 3 sezonach jazdy (ile dni spedziłeś średnio w sezonie na stoku) nartą dla Ciebie dobrą było 9x - jeśli tak to miej świadomość, że jej długość przy twojej wadze powinna wyności koło 185-190cm i że na tych nartach to fajnie się jeździ głównie w rejestrach wysokich szybkości a do tego potrzeba sporo wolnego miejsca i naprawdę wysokich umiejętności. Pierwsza gigantka to narta dla eksperta - 3 sezony doświadczenia to chyba za mało. Kupienie przykrótkiej gigantki i wszelkie próby doskonalenia na takiej narcie techniki to błąd i ślepa uliczka wiec nie ma co na siłę szukac okazji. Każda nartą, którą wymieniłem pojedziesz dobrze średnim i długim skrętem tylko długosc musisz mieć 175-180, do jazdy krótkim (slalomowej) rzadna z nich sie nie nadaje. Jeśli jesteś ambitny i naprawde wysoko sie oceniasz to możesz pomyśleć o Fischer Progressor 9+, Salomon 24hours, k2 Apache Crossfire (Charger), Rossignol Zenith 9 - wszystko to są narty dla bardzo dobrze jeżdżących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...