Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer Motive 80


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócę w temacie do Fischer Motive 80 - pojeździłem na nich w Alpach i mam dodatkowe spostrzeżenia:

- na twardym narty trzymają bardzo dobrze, nie mam zastrzeżeń

- jeździłem także w czasie odwilży po miękkim, ciężkim śniegu, w takich warunkach można na tych nartach jeździć bardzo szybko, są pewne i da sie jeździć na nich agresywnie, po prostu płyną, ale oczywiście wymagają wtedy kontroli i odpowiedniego trzymania

- narty cudownie prowadą sie w średnim i długim skręcie, wycinają pięknie skręty a przy odpowiednim położeniu na krawędź i dociśnięciu fajnie zacieśniają łuki, bardzo dobrze przechodzą z szybkiej jazdy czystą krawędzią w jazdę ześlizgiem na stromym stoku, w tej technice prowadzą sie bezwysiłkowo i nie wykazują żadnej nerwowości

To bardzo uniwersalne narty, na przygotowanej trasie można na nich pojechać bardzo dużo i daja wiele radości, nie czuć za bardzo, że ma sie pod nogą tak szerokie deski. Niestety nie dane mi było spróbować ich poza trasą gdyż warunki śniegowe były marne do tego typu działalności - lub w zasadzie ich wcale nie było

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pojeździłem jeszcze dodatkowo na tych Fischerach w marcu w Polsce, w Karynti i w ostatnim tygodniu kwietnia na Molltalerze i mam już całkowitą i wyrobioną opinię bo jazdy było dużo, warunki zmienne i w zasadzie każde, do tego porównywałem je z innymi nartami przepinając na inne co zjazd w różnych warunkach, no i okres zaślepionego zauroczenia też mam za sobą:D

- dane mi było w końcu pojeździć poza trasą, to było przez ostatnie dni na Molltalerze, dostawy sniegu codzienne i conocne, każdego dnia poza ostatnim koło 10 cm nowego,świeżego śniegu, nie dane mi było p[ojeździć po swieżym tyle ile bym chciał bo widocznośc była kiepska często (mgła) a do tego miałem dzieciaki pod opieką, niemniej marginesy przy trasach i okoliczne pola dobrze poprzecierałem. Fischer Motuiv 80 nawet w tej długości 175 cm w takim niespecjalnie głębokim puchu surfują cudnie, jadą każdy rodzaj skrętu płynnie i pięknie się słuchają, naprawdę duza przyjemność, są pewne i nawet w wąskich miejscach można na nich powalczyć. W warunkach mokrych, ciężkiego śniegu i kartofliska pozatrasowego też dają radę tylko trzeba mieć dużo pary w nogach:D

- warunki bardzo twarde, wiosenny poranny lód i zbetonowany sztuczny śnieg - no to tu nie jest tak dobrze, generalnie brakuje trzymania i narty na bardzo stromych takich odcinkach nie trzymają za dobrze, trzeba sporo jeździć ześlizgiem albo bardzo agresywnie próbować je "zakrawędziować - to niestety zajęcie bardzo energochłonne, męczące i nie zawsze skuteczne. Tam gdzie już widać, że ludzie na nartach race mają kłopoty to na tych allmountainach nie jest lekko. Jeździłem dla porównania teraz na twardej paraslalomce Duel X Round i trzymała na lodzie zdecydowanie lepiej niż Motive80, podobnie rzecz się miała z Black Starami - ale tego sie można było spodziewać.

No to chyba wszystko już o nich napisałem, gdybym jeszcze raz mógł wybrać tego typu narty to chyba bym sięgnął po Motiva 80 - to dobre narty, które spełniły moje oczekiwania i z przyjemnoscią w przyszłym sezonie na nich pojeżdżę

img_8856small.jpg

Edytowane przez mihumor
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć :) A czym sie rozni model C-line motive 80? Taki właśnie mam zamiar nabyć jako uniwersalne narty głównie na polskie stoki. Mam 194 cm wzrostu a chce 182 czyli najwyzsze.

tutaj troche szczegółów:

1. K/M M

2. Wiek 25

3. Waga 96 kg

4. Wzrost 194 cm

5. Jak długo jeździsz na nartach ? 17

6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 8 ~ 9

7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) 8

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia )

Atomic SL 9m 170 cm dobre narty na płaskie stoki. Na stromiznach nie mogę ich okiełznać

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? -

promień ? ciężko stwierdzić, prędkość ? chciałbym mieć nad nią kontrolę, wycinać zakręty często i z gracją na krawędzi. Obecne narty za bardzo ponoszą mnie w dół

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) czerwone, szerokie, przygotowane, czasami poza trasą

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo )sportowo

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? ok 12 w lecie rower

13. Możliwości finansowe ok 1000 zł za używki

Co sądzicie o :

Fisher C-line Motive 80 dł. 182 cm : http://www.fischersports.com/pl/Alpi...tive-80-C-LINE

TALIOWANIE- 122-80-110

PROMIEŃ SKRĘTU- 19m

WIĄZANIE- FISCHER CLINE 120

Myślę jeszcze o:

Atomic Race GS TI dł. 182 cm: http://www.haus-scharnagl.at/sportal...race_ti_gs.jpg

Wiązania: Atomic NEOX 412

Zakres wiązań: 260-370 mm

Taliowanie: 119,5-72-105,5 mm

Din(siła wypięcia wiązań): 4-12

Promień skrętu: R=16,9 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Motivy będą dla Ciebie dobre, powiedzmy, ze ta długość jeszcze obleci, te GSy za krótkie - tu minimum 190 jak dla Ciebie. Ja bym na twoim miejscu poszukał jeszcze jakiś desek 185-190 cm (bardziej 190), może to być jakiś nie za szeroki freeride ok 80 mm pod butem bo chyba tylko takie deski znajdziesz w takiej długości, szersze pod butem będą już kiepskie bardzo na twardej trasie, z kolei GSy jak najbardziej ale tylko na przygotowany stok niemniej poniżej 190 cm nawet nie szukaj. W używkach tanio może znajdziesz coś z Fischer Wathea np 78 albo 82. O co do C lina to różnica polega na tym, że przy wiązaniu jest takie pokrętło co niby nartę usztywnia lub zwiotcza, nie wiem jak to działa ale to chyba jakieś czasy z usztywnianiem płyty pod wiązaniem, moim zdaniem to trochę wynalazek ale chyba specjalnie nie przeszkadza i jeśli ceny radykalnie nie zawyża to można spokojnie kupić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęć wyglądają OK ale dziś zobacze. Chce je kupić właśnie w Krakowie (nartykrakow.pl), koniecznie dziś bo w sobote wyruszam ;), chyba że znasz w Krakowie lepsze miejsca na zakup nart (giełda odpada bo to chyba w niedziele sie odbywa)

Edytowane przez karooluss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten koło Nico to jak mi sie wydaje mają narty z wypożyczalni zachodnich. Swego czasu oglądałem na zakopiance to mieli strasznie styrane ale to było jakieś 3 lata temu. W nartykrakow.pl co roku wymieniam buty i narty dla dzieci, z tego co tak wizualnie widziałem to mieli w lepszym stanie niż te co widziałem u tych pierwszych ale nie oglądałem ślizgów i krawędzi.

Edytowane przez JC
usnięcie linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...