Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rossignol Radical R8S Oversize 09/10 - podróbka?


kameleon88

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany kupnem tej nartki (używana):

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2794&id_modelu=3788

Widziałem ją na żywo i mam pewne podejrzenia co do jej oryginalności. Mianowicie nieco odmienna jest szata graficzna tej narty którą widziałem w komisie. Nigdzie w internecie nie mogłem znaleźć innej szaty tej narty, wszędzie jest taka jak na Skionline.

Napisy są te same, 8 jest pisana inną czcionką i w innym kolorze, tak samo jak i 'S' przed słowem Rossignol. Oba te napisy są zielone (taka zieleń jak na wzór 08/09). Na pierwszy rzut oka nie widac napisu 'Oversize', który jest widoczny dopiero pod światło (taki pseudo-hologram , tak bym to nazwał). Bardzo dziwne jest to, że nie mogę znaleźć takiej szaty w żadnym internetowym sklepie / serwisie. Oczywiście sprawdzałem też starsze modele tej narty i żadna stara też nie jest identyczna jak ta (choć w starszych są inne napisy). To samo próg pod wiązania. Jest w innym kolorze.

Proszę o pomoc. Nie wiem co sądzić. Czy jest to normalna praktyka, czy cos moze byc nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze da się porównać kody na piętce narty? Może ktos wie jak odczytywać je, jest tam bardzo dużo informacji.

Własnie znalazłem jak je czytać:

"Pierwsze trzy cyfry (tzw. prefiks) oznaczają kraj producenta wyrobu. Polska otrzymała liczbę 590, a zatem od niej rozpoczynają się kody wszystkich towarów wyprodukowanych w naszym kraju, przez rodzimych wytwórców. Kolejne cztery cyfry – to numer producenta lub dystrybutora, następnych pięć symbolizuje konkretny asortyment. Muszą one być wybierane tak, aby nie dublowały się z innymi asortymentami."

Może się przyda.

Edytowane przez niko130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadałem ci na innym forum, i podawałem ten link:

https://groups.google.com/group/pl.rec.sport.zimowe/browse_thread/thread/1c340ba424521e95?hl=pl#

Co prawda mowa tam o starszym roczniku ale sytuacja jest zupełnie analogiczna.

Wg mnie jedna z nich może być wersją dla wypożyczalni przy czym nie musi to nic oznaczać :)

Z jednej strony wersje dla wypożyczalni bywają wzmocnione, z drugiej w Polsce były do kupienia nowe narty zarówno taki i takie.

Napisz do Rossignola/przedstawiciela - chętnie bym się dowiedział jak jest na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re:

Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie, muszę napisać do producenta, bo sprawa jest nadzwyczaj tajemnicza. Znalazłem te narty w Internecie tutaj (a przekopałem dziesiątki stron polskich/zagranicznych):

http://www.beskid-ski.com/produkt-rossignol-radical-r8s-wc-oversize_15

Na tej stronie z kolei napisano ze to narta 08/09 :) Nie zmienia to faktu, ze i tak jej nie ma w katalogu chocby na stronie Skionline! Szata tej narty wyglada jakby byla z sezonu 08/09, podczas gdy napisy (nie ma skrótów WC tylko jest World Cup na przyklad) i metalowa nakładka na czub wskazują na 09/10.

Bardzo dziwna sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem to za was

zadzwonilem do dystrubutora i

zadna podróbka tylko model 08/09

OK, ale moje wątpliwości (te wcześniejsze, z linku) dotyczyły faktu, że w sez. 08/09 były widoczne 2 rodzaje szaty graficznej, jedne z osłonkami na dzioby inne bez, jedne z napisem World Cup inne z WC :) Z opisu kolegi Kameleona wywnioskowałem że w następnym sezonie sprawa się powtarza, czy jest podobna.

Jak już masz dojście to ustal o co wtedy chodziło? Tak z ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomość od PM Sport :

To jest narta limitowana na rynek szawjcarski, gdyz Szwajcarzy zamowili sobie na swoj rynek specjalny model z oslona dziobow. Niczym sie nie rozni od kolekcyjnej. Dodatkowo Szwajcarzy dolozyli caly napis World Cup. Ot to tyle.

O, bardzo dziękuję. To już przynajmniej wiem co miałem :)

Sporo tych nart było na rynku używanych i nowych - choć nowe pojawiły się chyba z opóźnieniem w PL, tzn. miałem wrażenie, że w sezonie 9/10 był wysyp nowych z 8/9 - napływ z rynku szwajcarskiego by to nieźle wyjaśniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...