Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty Völkl RACETIGER SC


Pieszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Mam bardzo istotne pytanie. Ponieważ aktualnie poszukuję dobrych nart w atrakcyjnej cenie dla siebie i zastanawiam się nad firmą Völkl i modelem RACETIGER SC. Co o nich sadzicie??? Jak sprawdzają się na stoku i w różnych warunkach? Co sądzicie o tym sprzęcie który jest na allegro jeśli chodzi o cenę i jakość?? No i czy pozostać przy wyborze firmy Völkl czy raczej coś innego?

http://allegro.pl/super-volkl-racetiger-sc-marker-motion-11-09-10-i1402015396.html

http://allegro.pl/volkl-racetiger-sc-163-cm-i1401383955.html

http://allegro.pl/volkl-racetiger-slalom-carver-dl-163cm-06-07-i1405067831.html

Pozdrawiam serdecznie forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz porady jak dobrać odpowiednie narty dla Ciebie?

Odpowiedz na poniższe pytania. Będzie nam łatwiej Ci pomóc.

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 26 lat

3. Waga - 82 kg

4. Wzrost - 178cm

5. Na nartach jeżdżę od 5 sezonów, ( 15 dni w sezonie) (w trakcie przygody z nartami odbyłem 2 obozy narciarskie po 10 dni z instruktorem, około 6godzin dziennie)

6. Moje umiejętności określam na 7

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Nordica, fleks 90

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - stare dechy Atomic Bera Race 9'14

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - szybki długim skrętem, sportową po przygotowanych stokach.

10. Upatrzyłem sobie narty - Völkl RACETIGER SC

11. Mój budżet na narty to około - 1500zł

Mam nadzieję że według tych punktów pomożecie mi wybrać jakiś odpowiedni sprzęt dla mnie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jestem w tej samej skali i mam takie narty o które się pytasz jeździ się fantastycznie a ja właśnie preferuję średni i długi skręt ,na tych nartach to nawet gigant jechałem z powodzeniem bez trudu.Tak jak wszystkie współczesne narty nawet jadąć na wprost musisz mieć tendencję do trzymania ich na krawędziach i wtedy są stabilne iszybkie i wcale nie myszkują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wystarczy i do krótkich i długich skrętów ,bo niechce mi się wozić 2 par nart ani ich serwisować i wymieniać a na co dzień są idealne i zastępują 2 pary. Co innego na zawody na gigant gdzie liczą się ułamki sekund o tym nie mówię ale do całodziennej jazdy mimo że racing to szalenie uniwersalne , bardzo polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 26 lat

3. Waga - 82 kg

4. Wzrost - 178cm

6. Moje umiejętności określam na 7

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - szybki długim skrętem, sportową po przygotowanych stokach.

10. Upatrzyłem sobie narty - Völkl RACETIGER SC

Wiele zależy od tego o jakich długościach mówimy :) Jakie miałeś dotąd? O jakich myślisz?

Ja sugeruję, prawie to samo czyli Völkl RACETIGER ale RC o dł. 173, ew. 178 cm. Prawdopodobnie kupisz je taniej niż SC a narta pewnie taka sama tylko w wyższym przedziale długości :)

A mi się wydaje, że na tych nartkach pojedzie się i długim i krótkim skrętem. Uniwersalne narty na przygotowane trasy.

Wiele zależy od tego jakie długości bierze pod uwagę. Rozmowa o modelach bez rozważania odp. długości mija się trochę z celem :)

to jest typowa slalomka na krókie skręty oczywiscie pojedzie sie dłuższym skrętem ale to nie będzie to ta narta nie jest przeznaczona na długie skręty.

Zupełna racja ale ważna jest ...długość - wiem powtarzam się :) Akurat w wypadku tych modeli jest tak że między RC a SC różnice wydają się "kosmetyczne" i graficzne. Ani SC nie jest typową slalomką (stosunkowo płytkie taliowanie, wąski dziób) ani RC typową gigantką - stosunkowo mocno taliowane (jak na niby gigantkę) i dość szeroki dziób tzn. taki sam jak w SC :))

Dla mnie w pewnym uproszczeniu to taka sama narta tylko jw. :) i czasem bawi mnie to, że za SC ludzie są gotowi zapłacić wyraźnie więcej niż za RC, które można kupić naprawdę tanio a narta jest fajna.

Sam mam RC 178 cm, jeździłem na RC 173 cm (kumpel ma) i sporo jeżdżę na Fischer Race SC 165 cm - i widzę taką różnicę jaka wynika głównie z ich długości, bo żadna z nich nie jest do końca niczym konkretnym, czyli ani slalomką ani gigantką. Wszystkie to takie pośrednie Race Carvery (czyli niby RC?) - tak to widzę :)

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Podepnę się tutaj też pod temat. Na jesień założyłem swój osobny temat jednak do teraz nart jeszcze nie kupiłem. Dostępny jest on pod tym linkiem: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/14031-Cross-slalomka-dla-mnie?highlight=

Byłem już zdecydowany na nartę, którą tak zachwalał mihumor, czyli Dynki Contact Groove jednak jest ogromny problem z jej dostępnością w interesującym mnie rozmiarze. Czytając coraz więcej testów, opinii i forum przyszedł mi do głowy pomysł na Voelkle Racetiger. SC bądz RC. Zachwalane są te narty jako uniwersalne na stoki i nie wymagające wielkiego nakładu siły. Mnie prze wszystkim zależy na tym, że jak jadę w Alpy i jeżdżę od 9-15 z przerwą na jakieś piwko czy grzańca to:

- nieodpadną mi nogi po tym czasie i następnego dnia znów będę mógł spędzić tyle samo czasu na stoku,

- rano na zmarzniętym stoku będę mógł wycinać skręty carvingowe. Od krótkich na małych odcinkach, przez średnie po dłuższe na trasie o długości 6km ( slalomem jak dla mnie można się wtedy "zajechać"),

- kiedy po 13 pojawią się muldy i miękki śnieg, a moje nogi będą już trochę zmęczone, chciałbym przesiąść się na klasyczny ślizg i rekreacyjnie bezpiecznie pośmigać do końca dnia.

Zastanowiło mnie to co napisał gajowy01. Przy moim wzroście 183cm i wadze 73kg czy nie kupić SC PSI w długości 170cm (model 10/11) lub RC też w długości 170 (model 10/11).

Z opini wynika że te narty są dosyć uniwersalne jak na narty z grupy race. Chyba najuniwersalniejsze z tej grupy.

Albo olać rac'ówki i kupić Voelkl Sensor 3 w długości 168cm lub Head X-shape STX w długości 170? O Progressor 800 czytałem że jest chyba zbyt mało dynamiczny.

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...