Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla faceta 86/182


sucharek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tym razem szukam nart dla ojca. Jako, że ostatnio dobrze mi doradziliście postanowiłem i tym razem tu zajrzeć i zasięgnąć opinii.

Zatem:

1. Płeć - M

2. Wiek - 55

3. Waga - 86kg

4. Wzrost - 182

5. Na nartach jeżdżę od 6 sezonów z przerwą (6 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na ... No właśnie to trochę ciężko określić, dlatego, że do tej pory ojciec jeździł na nartach nietaliowanych i na takich radził sobie tak na 5. Mozna powiedzieć że jeździ techniką ześlizgową jeśli tak to można określić.

7. Moje buty to - Dalbello model nie pamiętam flex koło 70

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Elan Carbon GC

9. Preferuję styl jazdy rekreacyjna, czasem sportowa, po przygotowanych stokach -

10. Upatrzyłem sobie narty - Fischer Viron 2.2 lub intersportowy viron 3.3 i Volkl Sensor 2

11. Mój budżet na narty to około - 1200

Czekam na wasze propozycje i opinie. Narty raczej wolałby nowe, nieużywane. Będą to narty raczej na lata, także powinny być w miarę wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tak dla ścisłości szukam nart dla ojca nie dla siebie :)

Też myślałem nad progressorem dla niego, ale nie wiedziałem czy sobie poradzi, bo to zupełnie inna narta niż ta, na której jeździł do tej pory. A nie chce, żeby się meczył i był niezadowolony, dlatego dałem takie bardziej lajtowe propozycje.

Jeśli chodzi o progressora to nadawałby się ten progressor s z intersportu (podobno to to samo co 7)

A no i co z tymi sensorami 2?

Edytowane przez sucharek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewnie z ojcem żeby kupować od razu sprzęt ?

Może lepiej byłoby najpierw coś pożyczyć skoro tata nigdy nie jeździł na nartach carvingowych ? Pośmiga na używkach parę dni i określi się czy jeździ mu się łatwiej i wybierze jakiś wyższy model czy może gorzej. Będzie mógł też zdecydować czy woli długie czy krótkie skręty lub czy zależy mu na narcie bardzo uniwersalnej. Skoro nigdy nie jeździł na nartach taliowanych nie wiadomo jakie ma preferencje co do takich desek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dobrze, że na to zwróciłeś uwagę. Zbytnio się nie rozeznaję w tych wszystkich wersjach intersportowych i ich odpowiednikach.

Na chwilę obecną chyba faktycznie te progressory 8 są interesujące. Różnica w cenie między 7 a 8 jest niewielka i chyba warto dopłacić. W sumie gdyby mu nie podeszły progressory to dałby mu spróbować moich rc4 competition pro i byśmy się wymienili, ale to raczej ostateczność.

Może macie jakieś inne ciekawe propozycje pasujące pod podane wczesniej wymagania?

Co do wypożyczania i próbowania to na razie ojciec jest dość sceptycznie nastawiony do tego, może uda mi się go przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...