Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Blizzard Shark plate - kto zna te nartki?


Dida

Rekomendowane odpowiedzi

Nartki z sezonu 02/03 Blizzard Shark plate 155. Własnie moge sobie cos takiego wziac na wyjazd zeby ciut poszalec. Z opisu widze ze sa to fun do zabawy w fun-park, half-pipe no i ewentualnie muldki. Jako ze w tej chwili nie mam pomyslu jakie nartki sobie dobrać a te wpadly mi pod reke zastanawiam sie czy moga mi one zastapic przez tydzien "normalne" narty. Jako ze ich jeszcze nie mialem w reku wiec pytam.

Co do mej postury to waga 74Kg 176 cm wzrostu. Jezdze od 5 roku zycia z duza przerwa ;(. Regularnie znowu od 6 sezonow. Jaka jest wasza opinia na temat tej nartki. Zamierzam ciut poszalec na muldkach a pod koniec tygodnia obowiazkowy wypad poza trasy (tu raczej sie ta nartka nie nada - tak przypuszczam). Jednakze polowe swojego tygodniowego wyjazdu spedze jako quasi instruktor "wystrzałowej" dziewuchy wiec raczej bede poruszal sie po wyprasowanych trasach. Jezdze zasadniczo raczj tradycyjnie - to bedzie dopiero drugi sezon w ktorym bede sie przestawial na krawedzie.

Do tej pory pomykalem na k2 mach s oraz volklach p50. Zastanawiam sie czy w tym sezonie nie sprobowac Atomicow Sl9 lub Fischer RC4 WC RC racing plate lub jeszcze Fischer RC4 RACE SC racing booster. Raczej sa to nartki na stoki przygotowane a ja czesto z zamiloewania ruszam (choc sporadyzcznie) tam gdzie stoki nie sa prasowane i szaleje na muldkach wiec mam co do tych 3 nartek watpliwosci. Szukam od kilku sezonow czegos uniwersalnego bardziej lub mniej ale jakos nie moge dobrac, wiec moze jakies podpowiedzi z waszej strony. Zasaedniczo 60% na trasach przygotowanych 40% poza (łącznie z muldami)

Z gory dzieki za sugestie i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Blizzard Shark plate - kto zna te nartki?

Nie polecam.

Ta narta ma dosc duzy prmien skretu jak na funa.

Albo poczekaj na noweg oSharka, ktory "moze" bedzie w sezonie 2004/2005 ;) albo kup cos innego.

Pozdrooofka

bobic by Blizzard i ze Ski-Projectu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe pytanko

Bobic,

Dzieki za infko. Czytuje forum juz jakis czas ale do tej pory nie bralem czynnnego udzilu w dzialalnosci.

Wracajac do tematu to raczej tych nartek nie bede kupowal tylko mam mozliwosc wziac je za niewielka oplata. Z tego co widze to promien skretu to 14m ja jakos chyba do fanu raczej nie bede jej uzywal. Zastanawim sie co sie da z niej wycisnac na muldach i ewentualnie jak ta nartka zachowa sie jako quasi race? Jak jest z jej twardoscia? Jak wyglada inicjowanie skretu i czy trzeba ja porzadnie wcisnac czy ma sama tendencje do wchodzenia na krawedzie.

Swoja droga zamierzam potestowac w tym sezonie SL9 bo slyszalem ze pomimo ze jest to ai fun ani race to w miare ladnie sie trzyma na mniej przygotowanych trasach i w troche bardziej kopnym sniegu. Widze na forum entuzjastyczne opisy Fischer RC4 WC RC racing plate oraz Fischer RC4 RACE SC i odmiany. Zastanawiam sie czy akurat one by mi nie przypasowaly - tyle ze wybitnie sa to nartki na stoki przygotowane. A ze swojej strony wolalbym miec soc na czym moglbym poszalec tez poza trasami i na muldach. Szukam tez informacji o HEAD c170 bo jeszcze cos takiego moge dorwac na wyjazd ale nie moge sie doszukac w kolekcjach Heada. Chyba jednak chodzi o wercje c180 o dlugosci 170 cm - to juz wg "nowomody" ;) ciut przy duzo dla mnie - tak mi sie wydaje (a zreszta juz jezdzilem na nietaliowanych 180 i 195 a i na 200 tez wiec raczej mi to niestraszne).

BOBIC nio i oczywiscie inne "osobistosci" forum - jakies sugestie na csym pojezdzic w tym roku. Na razie raczej nie bede kupowal tylko przetestuje w skirent (no chyba ze jakas nartka mi sie spodoba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard Shark plate - kto zna te nartki?

Hmmm ciekawe ciekawe - cos wiecej z doswiadczen z tymi nartkami - promien skretu, twardosc. Wrazenia organoleptyczne? A co powiesz na RX 10 PHENOM FTi racing plate - poszedlem twoim tropem. Ciekawe jak sie zachowuja?

Zastanawiam sie czy beda mieli cosik takiego do testowania w Austrii?

Wpadl mi w oko takze jeden c Volklów p60 musze poszperac ktory to byl dokladnie.

Co myslicei o walkowanym temacie SL9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do K2 Mach S

To jest naprawde jedna z neiwielu nartek ktore mi podpasowaly. Jezdzilem na modelu 2001/2002 160 cm. Znakomicie spisywala sie naprzygotowanych i zmrozonych trasach jak rowniez na nieco gorszych warunkach - snieg juz troche rozjezdzony pod koniec dnia na lodowcu w porze prawie letniej. Jezeli lubisz szybki ciete skrety a przedewszystkim szybkosc to w moim przypadku byla to akurat ta nartka. Bardzo latwe inicjowanie skretu i naprawde swietne trzymanie na krawedziach (PS na niej zaczalem przestawiac sie na ta "curvingową novomode" ;))) Ładnie chodzila jako slalomka. Zasadniczo polecam dla narciaza posiadajacego dosc dobre umiejetnosci - poczatkujacy bedzie sie raczej na niej meczyl bo to nartka bedzie wladala jego nogami a nie on ;). Zasadniczo swietna na przygotowane trasy, znakomicie jezdzilo mi sie po muldach a okazjonalne wypady poza trase takze nie sprawialy jej trudnosci choc raczej do tego nie stworzone. Moja opinia 70% na trasy przygotowane oraz 30% na poza trase (w tym muldy). Prosze jednak zwrocic uwagę ze jezdzilem na modelu starszym wiec nie mam odniesienia do tych najnowszych w kolorach amerykanskiej flagi - bleeee (niestety nie moglem ich nigdzie dorwac w ski rent zeby przetestowac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Dodatkowe pytanko

Co jak co, polecam Atomicka SL9, ale tego na sezone 2003/2004 lub nowszego ;)

Co do Fischera, to jakoś nie mam przekonania. Kolega widział już przyszłoroczną kolekcję i tak na oko zmniejszyli taliowanie. powracając do tego z zeszłego roku. Ale to tylko na oko ;)

Cóż jeszcze mogę polecić?

Blizzard SL Titanium Magnesium na 2004/2005 lub tą z tego roku.

No to teraz tylko testuj i kupuj.

Pozdro

Bobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do RX10

nie jezdzilem nigdy na RX10, ale sadzac po numerku sa napewno lepsze od i tak wysmienitych jak dla mnie RX8, ktore mialem okazje wypozyczyc. Z tego co czytam to szukasz uniwersalnej narty, a ta napewno taka jest. Jezdzilem tylko po przygotowanym stoku, sprawowala sie dobrze zarowno w dlugim jak i krotkim skrecie, dobrze trzyma na zlodzeniach, ale i tak nie wykorzystalem pewnie calych drzemiacych w niej wlasciwosci bo za slabo jezdze jak na razie :) Dla Ciebie powinny byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard Shark plate - kto zna te nartki?

Może zainteresuj się nartami z grupy skiecross np: Atomic SX11 lub SX9, Corssmaxa 10 p, RX8FTI, i inne. Osobiście nie znam nart z tej grupy, ale trochę o nich czytałem może akurat coś znajdziesz. Może ktoś z forum powie ci coś więcej na temat tej grupy.

Pozdro

Wicc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe pytanko

wlasnie wrocilem i nie czytajac twojego posta mialem w reku wlasnie Blizzard SIGMA SL Titanium - bardzo zachwalali ta nartke kumple ale musialbym ja kupic bez testowania no i czekac an przecene po wakacjach. Bobic powiedz jak ona sie sprawuje? warto sie w nia pakowac? Z jakimi wiazaniami i ewentualnie w jakiej cenie ja widziales? Co do SL9 to dalej sie zastanawiam. Swoja droga dalej nie moge znalezc mnigdzie czym sie rozni 9.12 od 9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supercross SX11

Wlasnie wrocilem z Gerlos gdzie testowalem moje nowe SX11. No i rewelacja!!!! - dla mnie byla to duza odmiana bo dotychczas ujezdzalem tylko slalomowki. Niesamowicie stabilne przy duzej predkosci, a przy tym naprawde zaj... skretne! Sztywnosc podobna do SL 11. Fantastycznie trzymaja na lodzie. Okreslilbym je jako "krazowniki tras" - na slalomowkach caly sie spocisz na dlugiej trasie a tu lecisz na spidzie i masz w nosie dziury, muldy i inne takie tam. Po calym dniu na nich bylem duzo mniej zmeczony niz np. na 9SL

Polecam goraco!

owca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...