Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dalbello axion 6 vs. nordica sportmachine 90 - prośba o pomoc


Soncrimson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Wiem, że takich postów jest mnóstwo - przeczytałem to, jest na forum na temat dobierania butów, ale nadal potrzebuję rady które z butów wymienionych w temacie byłyby dla mnie lepsze (początkujący-średniozaawansowany poziom, tak 4-5 w skali forum, wzrost 185 cm, waga 85 kg). Tu są linki http://www.dalbello.com.pl/product_m.php?pr_id=149 i http://www.nordica.com/polska/produkty/allmountain/sportmachine-90-85. Obydwa buty wydają mi się wygodne po dokładnym mierzeniu w sklepie, ale niestety są w różnych sklepach, więc nie mogę ich ze sobą porównać. Dalbello pasują mi ceną - są 200 zł tańsze, ale zacząłem się zastanawiać czy nie mają dla mnie za małego flexu. Ponieważ nie mierzyłem ich razem, nie jestem w stanie ocenić ich twardości. Chciałbym je kupić na kilka lat i oczywiście zakładam, że się podszkolę i moje umiejętności wzrosną. Wszelkie sugestie mile widziane. Mierzyłem też Lange, Fischery i Rossignole, ale żadne z tych mi nie podpasowały, a tu gdzie mieszkam dużego wyboru nie ma, poza tym mogę na buty przeznaczyć max. 800-900 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście w tej sytuacji skupiłbym się na mierzeniu ale dokładniejszym butów, zapytaj czy możesz zrobić zwrot i mierzenia dokonać w domu a nie w sklepie choć skoro 4-5 to Nordica bardziej odpowiednia.

Do tego zapewne ma regulację 80-90 i flex w obu markach może się różnić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tydzień temu buty Dalbello Axion 8 w Espina Sport z regulowanym fleksem 80/90. Pomijam to, czy są wygodne, czy nie, bo to kwestia indywidualna. Kosztowały o 100 zł mniej od tych Dalbello, nad którymi się zastanawiasz (zostały przecenione z 899 na 699 zł). Nie wiem, czy u Ciebie też jest Espina i nie wiem, czy ta promocja obowiązuje we wszystkich ich sklepach, ale jeśli okazałoby się, że tak, to może być to dla Ciebie interesująca alternatywa.

Sprzedawca powiedział też jedną interesującą rzecz - choć buty mają flex 90, to w rzeczywistości nie są tak twarde, jak buty innych marek z takim samym fleksem. Podobno Dalbello z zasady są bardziej miękkie. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale jeśli tak jest w rzeczywistości, to chyba powinieneś zastanowić się nad co najmniej Axion 8.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

U mnie też jedne i drugie buty są przecenione tzn. Dalbello kosztują 560 zł a Nordica 800. Z mierzeniem jest ten problem, że sklep który ma Nordicę nie zgadza się na zwroty - powiedzieli mi, że mogę u nich siedzieć cały dzień jak chcę, ale decyzję muszę podjąć na miejscu (twierdzą, że mieli akcje typu klient umówił się, że zdecyduje się do piątku, a później dzwonił w sobotę ze stoku, że jednak chce oddać). Gdyby nie to, to wziąłbym obydwie pary do domu, porównał na spokojnie i jedną oddał. Muszę sprawdzić czy mogę kupić Axion 8, bo też doszedłem do wniosku, że były lepsze sądząc po flexie. Reflexów nie widziałem.

Wiem, że flex różnie jest liczony, dlatego zadałem pytanie (na papierze różnica jest między 85 i 90, więc minimalna). Ale jeśli Dalbello rzeczywiście są bardziej miękkie niż inne firmy (czy ktoś mógłby to potwierdzić?), to faktycznie nie ma się co pakować w Axion 6. Zmierzę jeszcze raz i wtedy zdecyduję - chyba Nordica byłaby bezpieczniejszym wyborem jeśli chodzi o twardość, ale z drugiej strony zostałoby mi więcej na narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jedynie na temat sklepu. Mam dalbello z flexem 50 i też szukam butów. Uważam że wybór jest bardzo indywidualny - muszą być wygodne.

zmień kolego sklep. Kupowalem w zeszłym roku buty żonie. Przez tydzień kursowalem od sklepu do domu z 2-3 parami za każdym razem. Zona wkładała chodziła po domu i wreszczie wybrała te jedyne wygodne. W sklepie dostałem info że nie moge kupić butów z wkładką termoaktywną (tzn nie zrobią dopasowania bo jest na stałe).

To że jakiś klient był nie fair nie znaczy że wszyscy są. Powiedziano mi w sklepie - będą ślady użytkowania to ich nie przyjmiemy. ryzyko po obu stronach.

Pozdrawiam

AndyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...