Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Head Chip 71 - czy mi to potrzebne?


misio80

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie ostatniego wyjazdu testowalem kilka modeli nart. Planuje zakup jakiejs pary ktora starczy mi "na dluzej".

Dlatego tez chcialbym narty troche na wyrost- to znaczy takie przy ktorych bede musial troche popracowac

Jezdze juz dlugo, ale z przerwa - wczesniej jezdzilem na sztachetach od kilku sezonow jezdze na na taliowanych

Preferuje raczej dlugie skrety i wieksze predkosci (przynajmniej dla mnie wieksze)

Narty ktore mi najbardziej odpowiadaly, pod katem wymagan powyzej to Head Chip 71.

Tyle ze one sa drogie i tu pojawila mi sie refleksja - pewnie nie wykorzystuje polowy ich mozliwosci i tak samo odpowiadac mi beda narty duzo tansze.

Pytanie jakie - prosze o porade. Wiem ze Head Magnum maja pododbna konstrukcje, ale sa tak kosmicznie brzydkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Nie wiem jak jeździsz ale piszesz że długo(troche mało danych).

Ja mam Magnum są szybkie łatwo inicjują skręt choć trochę trudniej z niego wychodzą lubią duże prędkości radzą sobie bardzo dobrze z długim i krótkim skrętem ale Power w nogach musi być i to duży , a co do urody lepiej wyglądają w real-u ale to kwestia gustu Chip musza być podobne ale nie miałem okazji testować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze one sa drogie i tu pojawila mi sie refleksja - pewnie nie wykorzystuje polowy ich mozliwosci i tak samo odpowiadac mi beda narty duzo tansze.

Pytanie jakie - prosze o porade. Wiem ze Head Magnum maja pododbna konstrukcje, ale sa tak kosmicznie brzydkie...

Rozważ ICON TT80, są tańsze i wcale nie gorsze od CHIPów, żywsze, Chipy są jakies takie...zamulone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:DTego się domyśliłem,ale daczego z chip są zmulone:confused::eek:

Lubię narty żywe, reaktywne, z kopniakiem a Chipy sprawiają wrażenie zbyt wytłumionych, to moje odczucia, oczywiście one znakomicie trzymają na twardym i tak dalej, ta technologia działa ale...wolę deski bez " wspomagania ":cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R od CHIPów, żywsze, Chipy są jakies takie...zamulone.

ZAMULONE? ha,ha,ha. Podczas jazdy wlasnie na chipach, mialem zdarzenie Przy aktywnym wejsciu w skret, dziób narty górnej z twardego dostał sie w miekki mokry śnieg.

Spowodowało to nagłe zatrzymanie narty (od dziobu) i obrócenie gwałtowne, o 180stop. Działo się to bez upadku.

Jechałem b. szybko, ciętym krótkim. Podobny przypadek widziałem podczas przejazdu slalomu w wykonaniu zawodnika. Tez było to na narcie heada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem,że rozwiniesz teamt:pIle czasu spędziłeś na tych nartach:confused:Owszem wymagają odpowiedniego przyłożenia i docisku-głównie w skręcie krótkim,ale w dlugim jest to bardzo dynamiczna narta:DA do zmulonych nie należy;)owszem są szybsze:DJesli nie chip,to proponuję kers;)

Nie zmienię zdania:mad:wolę każdą " czystą " Supershape od każdego Chipa:D

Jestem zdecydowanie przeciw stosowaniu w konstrukcji nart wszelkich: przełączników, chipów, pokręteł, double decków, prętów i innego tego typu badziewia - to zwykłe tricki marketingowe:p

Prosta narta typu "sandwich" w zupełności mi wystarcza.

Edytowane przez marcus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienię zdania:mad:wolę każdą " czystą " Supershape od każdego Chipa:D

Jestem zdecydowanie przeciw stosowaniu w konstrukcji nart wszelkich: przełączników, chipów, pokręteł, double decków, prętów i innego tego typu badziewia - to zwykłe tricki marketingowe:p

Prosta narta typu "sandwich" w zupełności mi wystarcza.

A samochód też wolisz bez wspomagania, ABSu i z gaźnikiem?:D

A i w myśl tej zasady to można powiedzieć: co to za sztuka jeździć na nartach po szerokich alpejskich stokach, po wąskich szczyrkowskich to jest dopiero umiejętność i w Alpy jadą Ci co nie umieją jeździć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie przeciw stosowaniu w konstrukcji nart wszelkich: przełączników, chipów, pokręteł, double decków, prętów i innego tego typu badziewia - to zwykłe tricki marketingowe:p

Prosta narta typu "sandwich" w zupełności mi wystarcza.

Jakoś trudno mi się z Tobą zgodzić...zawsze możesz wrócic do "ołówków" - one nie miały tego całego badziewia :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem na Headach z chipem więc nie wyrażę opinii o tych nartach, ale zgadzam się z marcusem, że od przejścia z prostych nart na taliowane, która to zmiana zmieniła technikę jazdy, cała reszta nowinek, które pojawiają się co roku od tego czasu to w większości marketing :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musi być HEAD ? Przykładowo Fischer Progressor 9+ może być tańszą alternatywą.

absolutnie nie musi, podalem magnum jako ze ma identyczna konstrukcje i taliowanie z dokladnoscia do chipa

a poradze sobie z tym Fischerem?:)

moje umiejetnosci to 6 w tej skali http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=545&page=2

ale chcialbym sobie kupic narty troche na wyrost zeby byly na kilka sezonow

buty salomon impact 10

Edytowane przez misio80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...