Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Blizzard Xcs vs g-force ltd vs fischer viron 2.2


Andy_K

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post.

Witam i pozdrawiam fanów jazdy na 2 deskach przypietych do stóp :)

Jeżdżę od 4 sezonów i swoje umiejętności szacuje na 4+.

Kilka prawdopodobnie waznych informacji:

wzrost 185, waga 69,

Do tej pory męczyłem się na Dynastarach driver6.

W tym sezonie miałem okazję jeździć na blizzardach xcs co potwierdziło moją chęć wymiany nart.

Chcę kupic narty z potencjałem, czyli takie które wystarczą na ok 4 sezony.

Poradźcie prosze czy jest sens inwestować w g-force ltd. Czy inna technologi w tych nartach będzie miała istotne znaczenie podczas jazdy? czy inwestycja tych kilku stów więcej będzie miała odbicie w jakości?

A jak w porównaniu z g-force ltd plasują się Fischery Viron 2.2?

Dziękuję za info.

Pozdrawiam A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje umiejętności oceniam na 5 i jeździłem chwile na żony nartach g-force g-three (ltd to ta sama narta z dodatkiem karbonu). Moje wrażenia z jazdy były takie: narty szybkie, fajnie przechodzą z krawędzi na krawędź, dobrze trzymają krawędź, ale wymagają od narciarza odpowiedniej techniki. Jeśli blizzard to może jakiś niższy model np.: Cross albo bardzo tu chwalony Fischer progressor 7+ (170/175 cm.) lub ten viron 2.2 (170cm.).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narty

Dzięki Mr.A

Jeździłem na Blizzardach XCS

http://www.blizzard-sklep.pl/narty_blizzard_xcs_three_iq_10f11-p766.html

Bardzo przyjemnie mi się jeździlo.

Praktycznie byłem na nie zdecydowany. Mam w zwyczaju jednak zobaczyć alternatywy.

Zobaczyłem g-force ltd, które w opisie są o półke wyżej. Ciekawi mnie ile jest w tym marketingu a ile poprawy w jakości narty. Opisy na stronach sa niestety nijakie.

Viron z kolei opisywany jest jako początkujący/średniozaawansowany lub ekspert. też brak konsekwencji

Pozdrawiam

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 160 albo 162

Przyznam ze wolę troszkę krótsze niż powinny. Te blizzardy sięgały mi troche pod brodę.

Pierwszy raz udalo mi się zrobic 360 stopni na tych nartach :)

w kwestii technicznej - czy jest funkcjonalnośc na forum która informuje o nadejściu odpowiedzi na mail?

Edytowane przez Andy_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem narty Blizzard X0 sport (pierwsze z katalogu dla początkujących) -20cm. od wzrostu. Kiedy spróbowałem nart dłuższych, 160 czyli około -10 od wzrostu to okazały się bardziej stabilne i lepiej mi się na nich jeździło.

W panelu użytkownika jest pozycja Edytuj opcje potem Domyślny tryb powiadamiania o postach sobie ustaw odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu odbędzie się prezentacja nowej kolekcji nart Blizzard oraz butów Tecnica. Skionline zaproszono do Krynicy na tą imprezę. Niedługo będzie relacja z testów i opis nowych technologii, które te firmy wprowadzają.

Tak więc może warto poczekać z decyzją o wyborze nart.

Na marginesie dodam, że Blizzard otrzymał nagrodę na tegorocznych targach ISPO. O tym zapewne też niedługo będzie relacja JC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację Bończa - poczekam.

Myśle jednak, że test i opisy dotyczyć będą wyższych modeli.

Przeszukałem już cały (jelsi to możliwe) internet i nie znalazłem żadnej informacji o teście tych desek. Anglojęzyczne strony też milczą.

Nagroda dla Blizzarda cieszy (widziałem banner na stronie gł) ale dotyczy najlepszego modelu tej firmy (albo jednego z najlepszych)

Mnie interesują narty dla "normalnych ludzi" :)

Myślę że jest na forum osoba alo kilka, które sa w stanie rozszyfrować opis technologiczny np. Fischera i powiedziec czy technologia air carbon w progressor s rózni się od air power w Viron 2.2

Patrząc na mnie oczywiście. Mam (wydaje mi się) ten problem, że moja waga jest decydująca jeśli chodzi o sztywnośc narty. i Zależy mi na informacji że technologia x jest "bardziej sztywna" od technologii y.

To samo dotyczy blizzarda: xcs vs g-force ltd

Pozdrawiam A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu odbędzie się prezentacja nowej kolekcji nart Blizzard oraz butów Tecnica. Skionline zaproszono do Krynicy na tą imprezę. Niedługo będzie relacja z testów i opis nowych technologii, które te firmy wprowadzają.

Tak więc może warto poczekać z decyzją o wyborze nart.

Na marginesie dodam, że Blizzard otrzymał nagrodę na tegorocznych targach ISPO. O tym zapewne też niedługo będzie relacja JC.

Ja już nie mogę się doczekać na relację z testów. Blizzard drugi raz z rzędu dostał nagrodę na ISPO ciekawe, czym w tym roku ta firma nas zaskoczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego xcs jest niższym modelem i jest łatwiejszy w jeździe przy twoim wzroście 167 nie mniej. Co do g-force ltd jak i three to te same modele tylko w róznych szatach i jest to najłatwiejsza narta z rodzin cross jest twardsza od xcs ale nie jest jakos specjalnie trudna więc jak ma być na więcej sezonów to brał bym g-three lub ltd.

Bończa w takim razie zobaczymy się w Krynicy na testachBlizzarda i Tecnici będę z nimi od piątku na prezentacji a później na testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nartach trzeci sezon a w sumie 16 razy. Od zeszłego roku (luty 2010) mam Blizzardy G Force G three IQ. Lat 53,uczę się narciarstwa na nich i po 10 wyjazdach na tych nartach na łagodniejszych trasach typu Nowa osada ,,śmigam' 'bezproblemowo. Z Czantorii tez już zjeżdżałem ,tu jeszcze wolno i zdarzają się upadki. Bylem też we Włoszech i z Chaz Dury ( la Thuile) na trzy zjazdy jeden bardzo poprawny:)(trasy czerwone) Oczywiście do jazdy stale na krawędziach mam tak jak stad do Chin ,ale te nart same jadą i nawet taki staruch jak ja potrafił się w ciągu praktycznie jednego sezonu nauczyć zsuwać nawet z całkiem sporych górek. Nie żałuję 1300 PLN wydanych na te ,,deski'. Chyba to nie zabrzmiało jak reklama Blizzarda.Jeżdżę rzadko bo mam słabe kolana po ciężkim wypadku przed wieloma latami.Sprzedawca ze śląskiego sklepu narciarskiego mi je dobrze doradził:):) Moje dane fizyczne 185 cm waga 81 kg , wiek już podałem. Narty dl. 167 cm ;promień skrętu 14m.Szkoda ,ze nie potrafię wstawić zdjęcia. Musze tą sztukę opanować to wstawię je (narty) na Forum:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

Xcs'y sobie odpuszczam.

Chyba wybiorę g-force ltd. żona ma Vive, synek g-force junior, tak wiec fajnie pozostac wiernym marce :)

poczekam na wynik testów i może na obniżke posezonową.

oczywiście jestem ciekaw dalszych opinii.

PS bardzo dziekuje za wypowiedzi. na skiforum do tej pory nikt się nie wypowiedzial. pozostaję zatem tu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...