Narty - skionline.pl
Jump to content

janek57

Members
 • Content Count

  1,567
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

janek57 last won the day on August 3

janek57 had the most liked content!

Community Reputation

2,213 Excellent

About janek57

 • Rank
  Stara gwardia
 • Birthday 03/18/1957

Personal Information

 • Imię
  Jan
 • Miejscowość
  Ruda Śląska
 • About me
  Facet w sile wieku . Każdy zjazd, w każdych warunkach to dla mnie duża frajda

Ski equipment

 • Narty marka
  Head i.Peak 78 FLR PRO 177
 • Buty marka
  NORDICA
 • Gogle
  salomon

Skills

 • Styl jazdy
  wolno i ,,blank wolno'', raczy do przodu.
 • Poziom umiejętności
  1
 • Dni na nartach
  8

Recent Profile Visitors

8,707 profile views
 1. Ja byłem z B.T. ,,Olimp" 7 razy i w skali 1-6 oceniam na mocne 4. Jednak w zeszłym sezonie tzn. w marcu akurat trafiłem na bankructwo firmy ,o którym zostałem powiadomiony dokładnie 24 godz. przed wyjazdem. Jeżeli to reguła to nie mam pretensji bo zwrot kosztów co do grosza, chociaż akurat mnie przyszło czekać aż 6 tygodni od wysłania dokumentów do ,,AXA''. Inni czekali znacznie krócej bo 20-30 dni. Na pewno nie pojadę na ,, wyjazd narciarski'' z firmą będąca następcą ,,Olimpu"
 2. Tak jest w każdym O.N. we Włoszech bo w Austrii już nie bardzo. Z własnych doświadczeń. Moja krótka ,,kariera narciarska'' się kończy ,ale dwa razy byłem w Austrii i jak już była dobra pogoda to był nawał narciarzy. Co do infrastruktury narciarskiej w Austrii lepiej ,ale trasy lepiej przygotowane we włoskich Alpach. Do Austrii na ostatnie (ostatni?) sezon absolutnie sienie wybieram. Sugeruje jednak Alpy włoskie. Takie jest moje zadnie. W francuskich ośrodkach, za wyjątkiem łączonego włosko-francuskiego Thule-roserrie w Dolinie Aosty(tak z pamięci nazwy to na pewno błędnie) nie byłem ,podobnie jak w sakramencko drogiej Szwajcarii. Pozdrawiam.
 3. Jedna na tym forum rozsądna opinia. W obliczy katastrofy klimatycznej ,która już się zaczęła wszelkie inwestycje ingerujące w środowisko naturalne , w tym narciarskie powinny być zmniejszone do minimum ,a najlepiej zaprzestane. Konserwacja istniejącego stanu rzeczy i tyle. W Polsce tylko inwestycje proekologiczne, a zniszczenia stoku Małego skrzycznego przez TMR powinno być ukarane.
 4. Po 6 tygodniach od wysłania dokumentów zwrócono co do grosza. Ubezpieczony ,,Olimp'' był w AXA. Czas oczekiwania wynosił od 3 do 6 tygodni. Ja dostałem jako jeden z ostatnich, ale specjalnie się nie denerwowałem bo wiedziałem ,że inni dostają 100 procent wpłaconej za Imprezę kwoty. Pozdrawiam .Zaczęło się lato ,a już czekam na jesień (grzybobranie ) ,i zimę od początku grudnia zimę ,które to na szczęście jeszcze występują. Pozdrawiam
 5. Ocieplenie o 1,1 st.C klimatu w Zakopanem w ciągu 38 lat (1980-2018) to nie kaprysy pogody ,ale efekt AGW. Oprócz dużej wiedzy dysponujesz dużą dozą zarozumiałości objawiającej się w prawie wszystkich Twoich postach.
 6. Bardzo trafna uwaga . Dla potwierdzenia tabelka z danymi IMGW dla Zakopanego. Tylko styczeń wzimie 18/19 był mroźny. W dolnej tabelce średnie kolejnych trzydziestoleci , z których widać ,że ociepla się w dosyć szybkim tempie ,niestety .https://meteomodel.pl/dane/srednie-miesieczne/?imgwid=349190625&par=tm&max_empty=0&jZlL-HxhB=ASKkOJHNa&FnoXMWl-mAZHuEpk=dp.qnkISLE9HmtB6&jZlL-HxhB=ASKkOJHNa&FnoXMWl-mAZHuEpk=dp.qnkISLE9HmtB6
 7. Dzięki. Odpuszczam. Ze względów zdrowotnych i bankructwa B.T. ,z którym od 2010 jeździłem na narty tylko 7 dni na nartach w sezonie 18/19, a moja średnia za 11 sezonów to 13 dni na nartach. Zacząłem jeździć w wieku 49lat czyli 30-40 lat za późno. Co do wyjazdów to potrzebuję specjalnych warunków i ,,Olimp'' mi je w dużym przybliżeniu zapewniał tzn. dojazd, wyżywienie HB, zakwaterowanie w hotelu i tym razem dopłaciłem za jednoosobowy pokój. Cena za ten wyjazd miała być około 250zł wyższa od tej z grudnia 2012 za to samo miejsce i to po obniżce o330zł z racji LM.Mimo wyraźnego wzrostu cen za wyjazdy ,,Olimp'' nie dał rady dalej organizować stosunkowo tanich wyjazdów z wygodami i teraz sporo osób w, w tym ja czekamy na zwrot kasy od ubezpieczyciela Biura (AXA). Pozdrawiam.
 8. Dokładnie tak. U mnie znajomi i krewni kończą wyjazdy na narty najpóźniej w początkach marca ,a w tym roku przy przewadze ciepłej pogody od początku lutego moje wyjazdy 12 i 19 marca na Skrzyczne wzbudziły ogromne zdziwienie bo przecież wiosna za oknem i na rower trzeba, a na narty w marcu to jak już w Alpy ,a nie w polskie góry.(taki był w sumie mój niedoszły plan). Zastanawiam się czy warto jeszcze pojechać w czwartek 28.03 na Skrzyczne gdzie dosyć szybko dostaję się pociągiem i busem czy ,,już się nie wygłupiać '' jak mi doradzają w domu. Fota z 19.03 z COS-u
 9. Za stary jestem żeby w to uwierzyć .Dwa razy byłem na podobnej zasadzie w Tyrolu i karnet na 5 dni jazdy kosztował ponad 200 euro. Nie da się za 1300zł dojechać, wyżywić i pojeździć z 6 dni w Alpach!
 10. Marcinie ....ale za 11 raz nie możesz być pewny. Wiem ,póki nie odzyskam ,,kasy'' jestem marudny ,ale zawiodłem się bo na dwa dni przed wyjazdem zostałem poinformowany ,ze miejsce odjazdu z Katowic się zmieniło i żebym był 20 minut przed odjazdem ,czyli o 20:10 ósmego marca, a 7.03 po 18-tejwysłali oświadczenie na maila z informacjami o niewypłacalności i krótkimi przeprosinami. Mam swoje lata, średni stan zdrowia i liczę się z tym ,że każdy sezon może być tym ostatnim to potężnie się wk......Stać mnie ,przy dużych ograniczeniach na jeden tygodniowy wyjazd w roku na narty w Alpy. Poprzednie 7 razy były bez zastrzeżeń a 3 do Doliny Aosty super udane. Jak zdrowie dopisze i finanse to w przyszłym sezonie w Alpy tak ,ale żadne reklamy tanich B.P. mnie nie skuszą . Już pisałem o swojej ,,niedoli'' to sorry ,że znowu. Pozdrawiam Wszystkich.
 11. Jeździłem 7 razy z tanim B.P. ,,Olimp'' i w tym roku na dobę przed wyjazdem zawiadomili mnie o swoim bankructwie a 2180zł skasowali za imprezę. Czekam na zwrot ,,kasy'' od ubezpieczyciela firmy (AXA) i mimo zapewnień ,że do miesiąca będzie zwrot (wysłany wniosek i 3 inne dokumenty 13.03.19) nie wierzę w tanie wyjazdy na narty w Alpy i w obecnym sezonie odpuszczam. Dla pocieszenia fajnie pojeździłem w COS-ie 12 i 19 .03.19. Skrzyczne to takie Alpy ,,dlo biedoków'' Nie ta liga narciarska ,ale klimat od szczytu do Jaworzyny jeszcze we wtorek 19.03 był bardziej zimowy niż jesienny (,,prawie jak w Alpach'').
 12. Jutro na Pilsku będzie wiosennie do +9 C w cieniu. Na wtorek 19.03 mam w planie zakończenie mojego marnego sezonu (6 dni na nartach) na Skrzycznem i mam nadzieje ,ze jutro nie spłynie za dużo bo ma tam być +11 C. We wtorek 12.03 były super warunki do Jaworzyny. Pozdrowienia dla jeżdżących dzisiaj na Pilsku w ramach WZF.
 13. Filmik profesjonalny. Sama stacja narciarska w mojej opinii w porównaniu do COS, Czantorii czy nawet Skolnitego ??? . Jak dla mnie MIERNOTA!
 14. Letnie temperatury w niedzielę plus silny wiatr to co napadało w poniedziałek w wyższych partiach spłynie ... do 20 stopni w Bielsku, Katowicach, Krakowie!
 15. Zgoda ,ale z jednym zastrzeżeniem ,Pilsko ,podobnie jak Skrzyczne- Małe Skrzyczne do nisko położonych miejsc nie należą (wręcz przeciwnie jak na polskie warunki) i nawet przy ocieplaniu zim o 0,35 st. C na dekadę jeszcze około 50 lat będą mieć korzystne warunki do uprawiania narciarstwa. Oczywiście trzeba bronić na Pilsku przyrody i pozwolić na inwestycje narciarskie w bardzo ograniczonym zakresie ,absolutnie nie na skale SMR , a już TMR ze swoją działalnością degradującą środowisko naturalne , stawiającą na komercyjne narciarstwo powinien mieć wstęp wzbroniony na Pilsko. Stacje narciarskie położone poniżej 700m.np.m. w za 10-15 lat będą bankrutować ,chyba ,ze będą to ośrodki sportu, rekreacji ,turystyki, wykorzystujące OZE całoroczne. Z samego narciarstwa się nie utrzymają.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...