Narty - skionline.pl
Jump to content

janek57

Members
 • Content Count

  1,564
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

janek57 last won the day on March 7 2018

janek57 had the most liked content!

Community Reputation

2,159 Excellent

About janek57

 • Rank
  Stara gwardia
 • Birthday 03/18/1957

Personal Information

 • Imię
  Jan
 • Miejscowość
  Ruda Śląska
 • About me
  Facet w sile wieku . Każdy zjazd, w każdych warunkach to dla mnie duża frajda

Ski equipment

 • Narty marka
  Head i.Peak 78 FLR PRO 177
 • Buty marka
  NORDICA
 • Gogle
  salomon

Skills

 • Styl jazdy
  wolno i ,,blank wolno'', raczy do przodu.
 • Poziom umiejętności
  1
 • Dni na nartach
  8

Recent Profile Visitors

8,535 profile views
 1. Po 6 tygodniach od wysłania dokumentów zwrócono co do grosza. Ubezpieczony ,,Olimp'' był w AXA. Czas oczekiwania wynosił od 3 do 6 tygodni. Ja dostałem jako jeden z ostatnich, ale specjalnie się nie denerwowałem bo wiedziałem ,że inni dostają 100 procent wpłaconej za Imprezę kwoty. Pozdrawiam .Zaczęło się lato ,a już czekam na jesień (grzybobranie ) ,i zimę od początku grudnia zimę ,które to na szczęście jeszcze występują. Pozdrawiam
 2. Ocieplenie o 1,1 st.C klimatu w Zakopanem w ciągu 38 lat (1980-2018) to nie kaprysy pogody ,ale efekt AGW. Oprócz dużej wiedzy dysponujesz dużą dozą zarozumiałości objawiającej się w prawie wszystkich Twoich postach.
 3. Bardzo trafna uwaga . Dla potwierdzenia tabelka z danymi IMGW dla Zakopanego. Tylko styczeń wzimie 18/19 był mroźny. W dolnej tabelce średnie kolejnych trzydziestoleci , z których widać ,że ociepla się w dosyć szybkim tempie ,niestety .https://meteomodel.pl/dane/srednie-miesieczne/?imgwid=349190625&par=tm&max_empty=0&jZlL-HxhB=ASKkOJHNa&FnoXMWl-mAZHuEpk=dp.qnkISLE9HmtB6&jZlL-HxhB=ASKkOJHNa&FnoXMWl-mAZHuEpk=dp.qnkISLE9HmtB6
 4. Dzięki. Odpuszczam. Ze względów zdrowotnych i bankructwa B.T. ,z którym od 2010 jeździłem na narty tylko 7 dni na nartach w sezonie 18/19, a moja średnia za 11 sezonów to 13 dni na nartach. Zacząłem jeździć w wieku 49lat czyli 30-40 lat za późno. Co do wyjazdów to potrzebuję specjalnych warunków i ,,Olimp'' mi je w dużym przybliżeniu zapewniał tzn. dojazd, wyżywienie HB, zakwaterowanie w hotelu i tym razem dopłaciłem za jednoosobowy pokój. Cena za ten wyjazd miała być około 250zł wyższa od tej z grudnia 2012 za to samo miejsce i to po obniżce o330zł z racji LM.Mimo wyraźnego wzrostu cen za wyjazdy ,,Olimp'' nie dał rady dalej organizować stosunkowo tanich wyjazdów z wygodami i teraz sporo osób w, w tym ja czekamy na zwrot kasy od ubezpieczyciela Biura (AXA). Pozdrawiam.
 5. Dokładnie tak. U mnie znajomi i krewni kończą wyjazdy na narty najpóźniej w początkach marca ,a w tym roku przy przewadze ciepłej pogody od początku lutego moje wyjazdy 12 i 19 marca na Skrzyczne wzbudziły ogromne zdziwienie bo przecież wiosna za oknem i na rower trzeba, a na narty w marcu to jak już w Alpy ,a nie w polskie góry.(taki był w sumie mój niedoszły plan). Zastanawiam się czy warto jeszcze pojechać w czwartek 28.03 na Skrzyczne gdzie dosyć szybko dostaję się pociągiem i busem czy ,,już się nie wygłupiać '' jak mi doradzają w domu. Fota z 19.03 z COS-u
 6. Za stary jestem żeby w to uwierzyć .Dwa razy byłem na podobnej zasadzie w Tyrolu i karnet na 5 dni jazdy kosztował ponad 200 euro. Nie da się za 1300zł dojechać, wyżywić i pojeździć z 6 dni w Alpach!
 7. Marcinie ....ale za 11 raz nie możesz być pewny. Wiem ,póki nie odzyskam ,,kasy'' jestem marudny ,ale zawiodłem się bo na dwa dni przed wyjazdem zostałem poinformowany ,ze miejsce odjazdu z Katowic się zmieniło i żebym był 20 minut przed odjazdem ,czyli o 20:10 ósmego marca, a 7.03 po 18-tejwysłali oświadczenie na maila z informacjami o niewypłacalności i krótkimi przeprosinami. Mam swoje lata, średni stan zdrowia i liczę się z tym ,że każdy sezon może być tym ostatnim to potężnie się wk......Stać mnie ,przy dużych ograniczeniach na jeden tygodniowy wyjazd w roku na narty w Alpy. Poprzednie 7 razy były bez zastrzeżeń a 3 do Doliny Aosty super udane. Jak zdrowie dopisze i finanse to w przyszłym sezonie w Alpy tak ,ale żadne reklamy tanich B.P. mnie nie skuszą . Już pisałem o swojej ,,niedoli'' to sorry ,że znowu. Pozdrawiam Wszystkich.
 8. Jeździłem 7 razy z tanim B.P. ,,Olimp'' i w tym roku na dobę przed wyjazdem zawiadomili mnie o swoim bankructwie a 2180zł skasowali za imprezę. Czekam na zwrot ,,kasy'' od ubezpieczyciela firmy (AXA) i mimo zapewnień ,że do miesiąca będzie zwrot (wysłany wniosek i 3 inne dokumenty 13.03.19) nie wierzę w tanie wyjazdy na narty w Alpy i w obecnym sezonie odpuszczam. Dla pocieszenia fajnie pojeździłem w COS-ie 12 i 19 .03.19. Skrzyczne to takie Alpy ,,dlo biedoków'' Nie ta liga narciarska ,ale klimat od szczytu do Jaworzyny jeszcze we wtorek 19.03 był bardziej zimowy niż jesienny (,,prawie jak w Alpach'').
 9. Jutro na Pilsku będzie wiosennie do +9 C w cieniu. Na wtorek 19.03 mam w planie zakończenie mojego marnego sezonu (6 dni na nartach) na Skrzycznem i mam nadzieje ,ze jutro nie spłynie za dużo bo ma tam być +11 C. We wtorek 12.03 były super warunki do Jaworzyny. Pozdrowienia dla jeżdżących dzisiaj na Pilsku w ramach WZF.
 10. Filmik profesjonalny. Sama stacja narciarska w mojej opinii w porównaniu do COS, Czantorii czy nawet Skolnitego ??? . Jak dla mnie MIERNOTA!
 11. Letnie temperatury w niedzielę plus silny wiatr to co napadało w poniedziałek w wyższych partiach spłynie ... do 20 stopni w Bielsku, Katowicach, Krakowie!
 12. Zgoda ,ale z jednym zastrzeżeniem ,Pilsko ,podobnie jak Skrzyczne- Małe Skrzyczne do nisko położonych miejsc nie należą (wręcz przeciwnie jak na polskie warunki) i nawet przy ocieplaniu zim o 0,35 st. C na dekadę jeszcze około 50 lat będą mieć korzystne warunki do uprawiania narciarstwa. Oczywiście trzeba bronić na Pilsku przyrody i pozwolić na inwestycje narciarskie w bardzo ograniczonym zakresie ,absolutnie nie na skale SMR , a już TMR ze swoją działalnością degradującą środowisko naturalne , stawiającą na komercyjne narciarstwo powinien mieć wstęp wzbroniony na Pilsko. Stacje narciarskie położone poniżej 700m.np.m. w za 10-15 lat będą bankrutować ,chyba ,ze będą to ośrodki sportu, rekreacji ,turystyki, wykorzystujące OZE całoroczne. Z samego narciarstwa się nie utrzymają.
 13. Pęknięcie dwóch żeber (wypadek w robocie) wykazało mi RTG (dawno temu). Paula jest farmaceutką to ,,prawie'' lekarską opiekę ma Mariusz. Wiedzą co maja robić.
 14. Dzięki . Ze względu na stan zdrowia i sprawdzone miejsce (trzy razy) wybrałem klimatyczną Santa Caterina. Mnie wystarcza 20 km fajnych ,alpejskich tras i luzy na trasach aby 4-5 godzin dziennie czuć się szczęśliwy i młodszy o jakieś 20-30 lat. Musiałem odreagować w czym pomogła mi 100 żołądkowej to kończę komentować ,,bo zaczna pisać gupoty .a po tym bydzie gańba ''. W tym sezonie Alpy odpuszczam... a od jutra intensywnie działam aby odzyskać kasę. Wygląda na to, ze nie będzie z tym problemu na szczęście. Pozdrawiam Wszystkich ,szczególnie wyjeżdzających w najbliższych dniach w Alpy. Dobrego nartowania.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...