Narty - skionline.pl
Jump to content

janek57

Members
 • Posts

  1,699
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Everything posted by janek57

 1. Trzymaj się chopie! . Nie życzę sobie takich głupich pytań i insynuacji!!! Co to chcesz kierować moim postepowaniem ? Na Dłuższy czas żegnam się z tym forum. Za dużo tu histeryków!
 2. Jeżeli tylko Biuro nie odwoła wyjazdu to jesteśmy oboje zdecydowani ,nawet jeżeli trzeba będzie podpisać jakieś zobowiązanie np. leczenia na własny koszt koronawirusa. Nic takiego nam na 100 procent nie grozi!Dalej twierdzę ,że jest to histeria ,w części rozdmuchana przez środowisko lekarskie .Nie wszyscy lekarze poddają się panice co widać po niektórych ich wypowiedziach w mediach. Zaraz spadną gromy, ,,Biorę to na klatę''.
 3. Burmistrz Mediolanu myśli racjonalnie . Niestety większość ulega nieuzasadnionej panice i histerii. Na powikłania pogrypowe umiera codziennie kilkakrotnie więcej osób niż na tego ,,koronowirusa'' ,czy jak mu tam. Mam wykupione dwa miejsca na termin 20-29.03.2020 i mam zamiar pojechać nawet na własne ryzyko. Miejsce to region Lombardia gdzie histeria uderzyła ludziom do głowy, konkretnie Santa Caterina,niedaleko Bormio .To ma być małżeński wyjazd turystyczno- narciarski (zona nie jest narciarką) i zrobię wszystko aby doszedł do skutku, nawet jak liczba ofiar we Włoszech wzrośnie o wiele. Ile ludzi dziennie ginie w wypadkach samochodowych? Może zrezygnujmy w ogóle z podróży ,a najlepiej nie wychodzić z domu. Nie dajmy się zwariować!
 4. Jak pisze ekspert sprzętu narciarskiego i narciarstwa zjazdowego @ Mitek około 170cm.Masz do wyboru 167cm lub 174cm Progressor. Moje narty tez dożywają swoich dni. Dzisiaj w serwisie zakomunikowano mi że następnego serwisu nie opłaca się robić bo za mało krawędzi. Pozdro
 5. Waga narciarza jest równie ważna jak wzrost przy doborze nart. Na pewno nie narty 160cm przy wadze 93kg.
 6. Moja złośliwa uwaga. Narty 160cm przy wadze 93 kg? Mam 185 cm waga 77 ,narty AM 177cm. Mam narty 15 cm z długie? Przepraszam ,ale musiałem ,taka ,,złosliwośc starcza''.
 7. Nudne ,,wożenie się po alpejskim sztruksie''😃. Żeby się czegoś nauczyć trzeba pojechać teraz do Szczyrku🙃
 8. Dlatego robię wszystko żeby na tydzień w sezonie wyjechać w Alpy. W taka zimę jak obecna na polskich stokach często po 11:00 to już tylko ,,sztuka przetrwania''.
 9. To racja ,ale ,,coś tam jeździ'' Na trasie i poza trasą .Dobrze tłumaczy jak należy jechać ,jaka pozycję przyjąć itd. i wszystko pokazane. Dla mnie niedościgły wzór ,ale na usprawiedliwienie to mam tylko jedną parę nart na wszelakie warunki narciarskie i trochę więcej lat. Ile z jego poziomu jeżdżę ja . Powiem nieskromnie, że tak 1 procent.
 10. Dałby spokojnie radę
 11. Obie jazdy prezentacyjne ekspertów. Poziom nieosiągalny nawet dla młodych ambitnych narciarzy ,a co dopiera dla dziadka takiego ja. Jakaś koślawa mieszanka tych technik plus trochę dłuższe skręty może mi jeszcze się udać. Próbować trzeba.
 12. Ten świetny instruktor według mnie na filmiku oprócz jazdy krótkim skrętem karwingowym momentami jedzie śmigiem.
 13. Właśnie. Jak ktoś bardzo dobrze nauczy się jeździć krótkim skrętem ciętym to czy musi jeszcze uczyć się śmigu? Według mnie on sam się ,,ujawnia'' podczas swobodnej jazdy (śmig mianowicie).
 14. Dyskusja dwóch bardzo dobrych narciarzy słabeuszom jak ja mało co da. Chciałbym zobaczyć śmig w wykonaniu instruktorów bo według mnie bardzo krótki skręt karvingowy niewiele różni się od śmigu. Filmik z jazdą śmigiem w wykonaniu @ spiochu i to na dystansie przynajmniej 500m na trasie ,,czerwonej'' prosiłbym .
 15. To jest mocno dobijające. O trwającej pseudo-zimie 2019/2020 fachowiec (synoptyk) pisze tutaj https://blog.meteomodel.pl/porownanie-styczen-luty-2007-i-2020/comment-page-1/#comment-152746 Trochę odbiegłem od tematu. Technika jazdy w wiosennych warunkach przez cała zimę chyba będzie obowiązująca. Osobiście bardzo nie lubię takich warunków.
 16. ,,Strzał'' kompletnego amatora: ,,śmig carvingowy"
 17. Dzień dobry @Zagronie. Dużo piszesz i z ,,fachowymi'' uwagami dotyczącymi techniki jazdy na nartach zjazdowych. Myślałem, że jesteś instruktorem na poziomie ,z doświadczeniem i wieku @Mitek . Teraz wiem, po treści któregoś z wcześniejszych komentarzy ,że instruktorem SITN nie jesteś i nawet w tej chwili nie mam już jasności w jakim wieku jesteś bo Twój profil jest mniej niż skromny. Przydałoby się przy takim pouczającym charakterze komentarzy podać więcej wiadomości o sobie w profilu. Z pozdrowieniem @janek57
 18. Zacząłem trochę więcej jeździć na nartach w wieku 52 lat. Do tego momentu miałem 3 wyjazdy na stoki i kilka dni na pobliskich miejscu zamieszkania górkach w dzieciństwie .Czy jeżdżę jak ta pani na filmiku? Dzisiaj dawałem radę na rozmiękłym, szczególnie w dolnej części stoku w BSA. Dwa razy czarna , która jak dla mnie jest stroma chociaż krótka a w sumie 12 zjazdów bo przyznaje było ciężko.Pojeździłem z córkami ,które mimo ,że raz lub dwa razy w roku jeżdżą n nartach radzą sobie w trudnych warunkach i zawsze mają wzgląd na innych narciarzy na stoku. Dzień mimo zbyt ciepłej pogody i rozmiękłego w dolnej połowie stoku bardzo narciarsko udany. Mimo prawie 63 lat daje rady, a dużo cennych wskazówek uzyskałem z filmików szkoleniowych. Znacznie mniej daje mi tutaj przemądrzanie omnibusa narciarskiego @mitek ,który jest dobrym instruktorem ,ale któremu wydaje się ,że na temat narciarstwa zjazdowego i nie tylko wie absolutnie wszystko. Pozdrawiam.
 19. Chciałem dzisiaj ,czyli w czwartek jak poprzednie trzy tygodnie. ,,Dziołchy robią w poważnych firmach ''i szefostwo nie dało im wczoraj wziąć wolnego. Jutro ma prószyć ,ale wiatr nie będzie za silny. Chyba jednak dowleczemy się do BSA. Te skibusy trochę nie pasują do naszych planów bo np. od 14:15 kursują z BSA do centrum Szczyrku co godzinę, a nam wychodzi 3,5 godziny nartowania do 14:00 . Trzeba się ogarnąć i oddać sprzęt i wtedy jest już 14:20-. Poprzednie dwa razy jak byłem podszedłem do Centrum pieszo, ale nie jest to żaden wyczyn bo to około 2 km marszu. Tydzień temu warunki były mocno średnie na COS miedzy 11:30-14:00
 20. Jutro wybieram się do Szczyrku z córkami ,które są narciarkami z jedno lub dwukrotnym wyjazdem w roku. Na cztery godziny to miałbym najszybciej na COS (komunikacja publiczna) bo do BSA trochę kłopotliwy dojazd. Jeździlibyśmy przeważnie na ,,Ondraszku'' (trasa 21) . Tydzień temu w czwartek oprócz słabiej pogody warunki miejscami były na tej trasie średnie; kamyki, placki lodu lub lodowe grudy ( za ostrym zakrętem w prawo przed łącznikiem ze ,,Z.K.''). Trochę ucierpiały mi ślizgi w jednej narcie, a córki będą jeździć na nartach z wypożyczalni to jak będzie spore uszkodzenie będą kłopoty. Jakie warunki dzisiaj na ,,Ondraszku'' ? Pozdrawiam
 21. Uważam ,że w sobotę, a szczególnie w niedziele będzie zdecydowanie cieplej na Skrzycznem i w całych Beskidach niż w prezentowanych powyżej prognozach i wiatr w porywach w niedziele do 90-100km/hhttps://www.wetteronline.de/?gid=11787&lat=49.68&locationname=Skrzyczne&lon=19.03&pcid=pc_city_weather&pid=p_city_weather&stateid=PL&statename=Polen
 22. Pilsko ze względu na wysokość n.p.m. ma średnią temperaturę zimy o 4-5 stopni niższą od Czantorii. Na sobotę i niedzielę w prognozach podmuch wiosny . Taka prognoza dla BSA gdzie mam zamiar jutro być (na Czantorii będzie podobnie) https://www.snow-forecast.com/resorts/Szczyrk-BeskidSportsArena/6day/mid Ta zima jest ,,mocno srednia '' dla wymagań narciarskich.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...