Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dobór sprzętu snowblade vs. ?


olo2oo1

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

w zeszłym roku zacząłem jeździć na nartach. najpierw na carvingach, później spróbowałem snowblad'ów.

obecnie jestem na kupnie nart dla siebie i nie wiem co wybrać

1. Płeć - M

2. Wiek - 27

3. Waga - 80

4. Wzrost - 180

5. Na nartach jeżdżę od 2 sezonów

6. Moje umiejętności określam na 5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Salomon Performa X5

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - -

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, po przygotowanych stokach, jestem początkujący) -

10. Upatrzyłem sobie narty - Salomon Minimax 99,9 vs. Salomon Crossmax dł. 120?

11. Mój budżet na narty to około - 500pln

chętnie nabyłbym Salomony Minimax'y 99,9 niestety nowy sprzęt jest niedostępny, dlatego zastanawiam się nad jakimiś carvingami i tu zaczyna się problem - nie wiem co wybrać :/ jak dobrać długość nart?

w kwietniu planuję wypad do Włoch i chciałbym zabrać własny sprzęt.

Edytowane przez olo2oo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

w zeszłym roku zacząłem jeździć na nartach. najpierw na carvingach, później spróbowałem snowblad'ów.

obecnie jestem na kupnie nart dla siebie i nie wiem co wybrać

1. Płeć - M

2. Wiek - 27

3. Waga - 80

4. Wzrost - 180

5. Na nartach jeżdżę od 2 sezonów

6. Moje umiejętności określam na 5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Salomon Performa X5

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - -

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, po przygotowanych stokach, jestem początkujący) -

10. Upatrzyłem sobie narty - Salomon Minimax 99,9 vs. Salomon Crossmax dł. 120?

11. Mój budżet na narty to około - 500pln

chętnie nabyłbym Salomony Minimax'y 99,9 niestety nowy sprzęt jest niedostępny, dlatego zastanawiam się nad jakimiś carvingami i tu zaczyna się problem - nie wiem co wybrać :/ jak dobrać długość nart?

w kwietniu planuję wypad do Włoch i chciałbym zabrać własny sprzęt.

Jak już się oparłeś na SnowBlady to od razu wymień wiązania na zwykłe bo powykręcasz sobie nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się oparłeś na SnowBlady to od razu wymień wiązania na zwykłe bo powykręcasz sobie nogi

Rozumiem Kuba, że mowisz to z własnego doświadczenia?

Bo z mojego doświadczenia amatora zabaw narciarskich o technice dowolnej nieocenianej przez specjalistów wynika, że przez prawie 4 lata jeżdżenia na snowblejdach nigdy nawet nie zbliżyliśmy się do sytuacji wykręcenia nogi.

A dlaczego? Bo zwykle ląduje się na przysłowiowej "dupie".

Dalej. Wymienione przez kolegę Crossmaxy mają zwykły wiązania.

Olo, Minimaxy to prawdziwe snowblejdy.

A te Crossmaxy to już ciut inna zabawka. Powiedziałbym, że do bardzo bardzo króciutkich funowych skrętów. Ale chyba z powodu długości (a widziałem paręosób ktore się tym bawiły) nie trzyma skrętu funowego. natomist do krótkich skrętów i ogólnie pojętej zabawy: super.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ KubaBB, co do wiązań - ilu użytkowników tyle opinii. trochę już czytałem na ten temat. jedni wymieniają na bezpieczniki, inni pozostają przy tych druciakach i śmigają bez kontuzji od lat. sprawa indywidualna.

czy takie crossmax'y o dł. 120cm będą dla mnie ok przy wzroście i 180cm i wadze 80kg? w większości te narty o dł. do 150cm umieszczane są w kategorii "Dziecięce". wtf?

Edytowane przez olo2oo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ KubaBB, co do wiązań - ilu użytkowników tyle opinii. trochę już czytałem na ten temat. jedni wymieniają na bezpieczniki, inni pozostają przy tych druciakach i śmigają bez kontuzji od lat. sprawa indywidualna.

czy takie crossmax'y o dł. 120cm będą dla mnie ok przy wzroście i 180cm i wadze 80kg? w większości te narty o dł. do 150cm umieszczane są w kategorii "Dziecięce". wtf?

Ale te crossmaxy 120cm (nie pamietam modelu) to były dla dorosłych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...