Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaki lodowiec - początek kwietnia???


dzardzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich ski Maniaków.

Jaki polecilibyście lodowiec na początku kwietnia. Wybieramy się z żoną i 7 miesięcznym synkiem więc ważne aby był w miarę niedaleko. Myślałem o kaprun albo solden, ale nigdy tam nie byłem i ciężko mi porównać. Hintertux odpada bo bywałem tam wielokrotnie na majówkach więc chcieliśmy spróbować czegoś nowego. Fajnie jakby ktoś mógł polecić kwaterę w pobliżu, której można pośmigać z wózkiem ( bierzemy mamę jako opiekunkę do dziecka :P )

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki super relacja, trasy całkiem fajne, ale jest chyba jeden mały minusik, który dla mojej żony będzie bardzo dużym mankamentem - brak kanap. Z tego co zaobserwowałem to większość chyba gondolek i orczyków a moja luba poza śmiganiem na nartach uwielbia usadowić się wygodnie na kanapie i opalać swoje piękne lica :P

Z tego co widziałem w jednym z postów to w Solden są mega szerokie stoki i fajne kanapy...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jack

Jesli kasa nie gra roli to mozesz sie wybrac np do Serfaus.

Wprawdzie to nie lodowiec ale wystarczajaco wysoko jest zeby pojedzic na nartach w kwietniu.

Osrodek nastawiony glownie na rodziny z dziecmi.

Kanap nie brakuje, poza tym jest gdzie spacerowac z wozkiem - mozna wjechac samochodem tylko do kwatery i wyjechac. W czasie pobytu korzysta sie z metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odległość to na pytanie który lodowiec wybrać odpowiedź brzmi każdy. Różnice w km są w dziesiątkach km.

Jeśli chodzi o wyciągi krzesełkowe to polecam Stubai, albo Mölltaler. Na tych lodowcach praktycznie można nie używać orczyków. Minusem obu tych lodowców jest fakt że nie można praktycznie zamieszkać w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serfaus - hmm pierwsze słyszę, ale prezentuje się całkiem fajnie. Jednak przy obecnych anomaliach pogodowych ( w połowie stycznia w Austrii BAD GASTAIN na szczytach temperatura grubo na plusie i opady marznącego deszczu ) troszkę obawiałbym się o śnieg. Będę chyba zastanawiał się właśnie nad Stubaiem i Solden. A jaka przeciętna odległość takich standardowych kwater od Stubai i czy w Solden jest tez ten sam problem z kwaterami niedaleko lodowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jack
A jaka przeciętna odległość takich standardowych kwater od Stubai i czy w Solden jest tez ten sam problem z kwaterami niedaleko lodowca?

Tak jak SB napisal z Stubai to raczej kiepsko, jakby nie patrzec muisz z Neustift

te pare km dojezdzac. W Soelden masz lepiej/blizej z kwaterami.

No i oczywiscie jeszcze jest Obergurgl - najwyzsza wiocha w Austrii w tej samej dolinie co Soelden. Jesli sie boisz o snieg w Serfaus a chesz miec osrodek nastawiony na rodzinny wypoczynek i lodowiec tez w zasiegu reki jest jak co:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jack
O i to jest ciekawa opcja - pewnie kwatery tańsze niż w solden . Jaka jest odległość do lodowca z Obergurgl. A jak tam trasy wyglądają - bo na mapce 70 % to niebieskie.

No wlasnie jest odwrotnie niz myslisz. Kwatery drozsze w Obergurgl niz w Soelden:) Taki paradoks;)

Odleglosc to tylko 15km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jest odwrotnie niz myslisz. Kwatery drozsze w Obergurgl niz w Soelden:) Taki paradoks;)

Odleglosc to tylko 15km.

dobra ale zakładając że będzie mieszkał w Obrergurgl to na początku kwietnia

będą tam warunki podobne jak w Solden na lodowcu jeśli nie lepsze,

natomiast dla babci z dzidziusiem tylko jedna uliczka do spacerowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...