Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w doborze butów...(atomic b tech 90)


mmara89

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę w sprawie doborów butów. Ponieważ przesiadłem się z nart allroundowych na raceówki(head isupershape) potrzebuje nowych butów bo moje stare salomony mają flex 65-70. Moge okazyjne kupić atomica b tech 90 i mam pytanie czy będą one ok bo nie chce kupić za miękkich butów ważę 83 kg.

Bo wydaje mi się że przez moje miękkie buty nie moge do końca wykorzystać ich możliwości.

ps buty mierzyłem są wygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B-tech to stosunkowo niski model butów, do tego bardzo szeroki - 104 mm, jego flax 90 w porównaniu z butami z wyższych (lepszych,twardszych) serii może okazać się odpowiednikiem butów niespecjalnie twardych. Jeśli nie masz przesadnie szerokiej stopy to te buty na pewno nie będą dobrze trzymać. Idź do sklepów i zmierz węższe buty (z Atomica Hawk ale też coś innych firm) i jeśli na szerokośc bedą dobre to sobie daruj te buty. Moim zdaniem do twoich nart to buty za słabe, jesli masz szeroka stopę to lepsze i twardsze będą Head-y Vector, jesli stopa nie jest szeroka zmierz i poszukaj czegoś wygodnego w lepszych modelach. Ja myślę, ze trzeba najpierw sprawdzić w jakiej szerokości butach stopa dobrze siedzi i takich szukać, co do wygody to szerokie buty zawsze dają takie wrazenie, że są niesamowicie wygodne, później okazuje się, ze nie trzymają

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej rozciągłości potwierdzam to co napisał Mihumor. Wcześniej miałem B-techy 90 i o ile na początku trzymały dosyć dobrze (no i były bardzo wygodne), to w marę użytkowania były coraz luźniejsze, a mam dosyć szczupłą stopę i nie mogłem ich już bardziej dociągnąć. Obecnie mam Hawx 100 i zdecydowanie lepiej trzymają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak przez dłuższy czas jeździłem na allroudnowych blizzardach i jak się przesiadłem heady to poczułem co to prędkość zapiepszają jak głupie, a kers rzeczywiscie działa daje kopa przy wyjściu ze skrętu. Co do trzymania krawędzi generalnie jest ok, myślałem że w lodzie będą trzymać lepiej ale chyba pzrez moje miękkie buty nie jest do końca taj jak powinno być. Dla mnie narty super ale mówię iż nie mam porównania do innych race-ówek. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...