Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szklarska Poręba...porażka roku...


drbru

Rekomendowane odpowiedzi

ostatni raz byłem w polskich górach 12 lat temu, w Szczyrku, jakoś tak wypadło że miałem okazje pojechać na weekend do Szklarskiej, naiwnie myślałem, że coś się zmieniło...nic z tego, żeby było śmieszniej pierwszy raz się spotkałem z takim fenomenem, dwie kolejki do jednego wyciągu!!!pierwsza do kasy na jakieś 30 minut i druga do krzesełek też ok.30 minut, miasto szaro-bure, żadnej porządnej knajpy z dobrym klimatem otwartej dłużej, widać ludzie wola stawiać na kiepskie spelunki dla małolatów, ciężko tu znaleźć miejsce na poziomie....

na szczęście w sobote zdecydowaliśmy się na wyjazd do Spindlerowego Mlyna, (ok.60 km), czesi jakoś potrafią zorganizować miejsce na europejskim poziomie, wystarczająca liczba miejsc parkingowych, duża przepustowość wyciągów i traski też nienajgorsze, ścianka jedna nawet jest...klimat w mieście zupełnie jak w alpach, polecam również Harrachov, może nie ma tu 100km tras, ale zawsze miła odmiana....i to taniej niż w Polsce...paranoja

pozdrawiam...c yaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklarska Poręba...porażka roku...

Co sie dziwisz że w sobote były kolejki i do kasy i do wyciągu skoro nic na górze nie chodziło, nawet Hala Szrenicka. Wiatr wiał z pręskością 210 km/h na Szrenicy, a pierwsza sekcja kolei linowej chodziła na granicy bezpieczeństwa. Bałem sie wjeżdzać wyciągiem, bo drzewa tak bujało, że to był cud że żadne sie nie złamało i nie poleciało na line, na trasie dzieci i słabszych wwiewało do lasu.

Tylko, zależy co dla kogo znaczy knajpa z klasą. Każdy widzi klase w czym innym. Ale generalnie popieram cie w 100 %. Za bardzo to nie ma u nas w czym wybierać...

Co do Harrahova, to w ten weekend stało sie 20 minut na obu krzesłach i to już o 10:00. Harrahov ma zbyt duża przepustowość - 4500 os/godz. Jak ktos tam jeździł to wie, że jest cholerny tłok na trasach i nie ma swobody w wyborze toru jazdy.

Spinlerovy Młyn... no question about that - po prostu wysoki europejski poziom.

Pozdoovki

..:: ski 2 die ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklarska Poręba...porażka roku...

potwierdzam: karnety drogie i nie adekwatne do infrastruktury (pomyslez, ze Austriak jest wlascicielem SKI Areny...). Harahov nie jest tanszy, ale za to nie porownywalnie ciekawszy i zadbany.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...