Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

PILNE Buty dla zaawansowanego


Południowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Za tydzień wyjeżdżam i dość pilnie muszę kupić buty narciarskie.

Aktualnie jeżdżę na deskach Fischer RC4 WC RC buty Nordica chyba flex 80 (dosyć stare i napisy się zmazały). Niestety obawiam się, że buty mogą nie wytrzymać - starość, poza tym od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu czegoś z wyższej półki, a konkretnie Fischer SOMA RC4 130 WORLDCUP 2011 (mam wąską stopę i dlatego Fischer).

Jeżdżę na nartach odkąd pamiętam.

Moje pytania

Czy flex 130 nie będzie zbyt twardy po przesiadce z turystycznej Nordiki?

Czy szukać buta innej firmy, inny flex?

Druga sprawa

Wczoraj w jednym ze sklepów sportowych znalazłem Rossignola Radical 8X WC sezon 2009/2010 - cena 699 PLN. Przyznam, że trochę napaliłem się - wydaje mi się że cena dobra. Nie mogę zbyt wiele opinii na temat tej narty znaleźć.

Jak się będzie jeździło na tym sprzęcie, przyznam, że na moich Fischerach czuję się rewelacyjnie, ale przed wyjazdem muszę poostrzyć krawędzie i zrobić ślizg, a tam już prawie nie ma z czego?

Z góry Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu 2010 kupiłem narty Fischer RC4 WC RC do kompletu buty Fischer Soma RC4 Competition .

To był bardzo dobry wybór .Narty i buty są doskonale w tym zestawie dopasowane . Mam szeroką stopę ale buty i tak były super wygodne .

Ta narta 8xrossiego będzie tak samo przyjazna (miękka) jak narta Fischer RC4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan te Fischery RC4 110 mają 99 mm ale miejsca jest dosyć .:)

dane techniczne

* but wewnętrzny: FFS Performance Fit, Thermo Insole

* rozmiary: 27,5

* kolory: black / yellow / silver

* tęgość: Soma-Tec 99 mm

* klamry/zapięcia: Aergo Shape 1 - Velcro Strap 35 mm

* kanting: Single Canting,

* flex indeks: 110

* kolory: black / yellow

* rozmiary: 27,5

Technologie:

SOMA-TEC POWER. GRIP.

CONTROL MAXIMUM POWER TRANSFER

ON CENTER POSITION

ADJUSTABLE SPOILER

ORIGINAL V-POSITION

FFS PERFORMANCE FIT

FORWARD LEAN ADJUST

FULL THERMO FIT

SENSITIVE TOEBOX

CANTING

SLIDER

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROSSIGGNOL piszesz o 110, natomiast ja pisałem o flexie 130. Rozmawiałem w międzyczasie z zawodnikiem z Sącza i raczej przekonał mnie, że 130 do jazdy na cały dzień się nie nadają i tu chyba dobrym wyborem jest 110.

Czy coś podobnego możecie polecić, może Nordica, Rossi??

Natomiast podpowiedzcie coś co do dalszej części mojego posta.

Macie jakieś doświadczenia z Rossignolami radical 8X WC 09/10?

Taliowane jak łopaty, 80mm pod butem, moje RC4 67mm, jak się będzie jeździło???

Przesiadać się z RC4 WC RC do Rossi radical WC 8X czy to nie jest krok wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 12. Praktycznie nie czuje tej twardości w kwestii wygody (poza tym jest regulacja 110-120). Natomiast sama jazda...git:D. Czytałem że 14 też dają rade.

Canting z obu stron - akurat pare dni temu bawiłem się tym, tak dla samego pogrzebania...i nie wiem jak to ustawić...ale o dziwo zrobiło sie jeszcze wygodniej bo przy kostce luźniej. Zresztą dużo opinii na forach ze to wygodne buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też przymierzam się do zakupu butów Fischer Soma RC4 Competition 110 ze względu na wąską stopę i niskie podbicie. Mam pytanie. Czy flex 110 nie będzie dla mnie za twardy biorąc pod uwagę moją wagę 63 kg oraz umiejętności "6" (w skali forum)? Mierzyłem je w sklepie i super się w nich czuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty rc4

jak masz wąską stopę i pasują bierz bez zastanowienia,sam kupiłem dwa lata temu buty rc4 race 120,i też miałem dylemat czy nie przeinwestowałem,ale buty z betonu,przekaz siły na narty (wg mnie rewelacyjny),cały dzień na deskach w tych bucikach bez problemu, polecam!!.Moja waga 90 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROSSIGGNOL piszesz o 110, natomiast ja pisałem o flexie 130. Rozmawiałem w międzyczasie z zawodnikiem z Sącza i raczej przekonał mnie, że 130 do jazdy na cały dzień się nie nadają i tu chyba dobrym wyborem jest 110.

Czy coś podobnego możecie polecić, może Nordica, Rossi??

Natomiast podpowiedzcie coś co do dalszej części mojego posta.

Macie jakieś doświadczenia z Rossignolami radical 8X WC 09/10?

Taliowane jak łopaty, 80mm pod butem, moje RC4 67mm, jak się będzie jeździło???

Przesiadać się z RC4 WC RC do Rossi radical WC 8X czy to nie jest krok wstecz.

Kolego Południowiec pierwszym poście napisałeś :

Czy szukać buta innej firmy, inny flex?

Odpisałem Ci o swoich doświadczeniach RC 4 110 Competition .

Nie opisywałem Ci o Fischerach 130 bo nie miałem ich na nogach .

Teraz napisałeś :

Czy coś podobnego możecie polecić, może Nordica, Rossi??

Teraz użytkuję buty Radical 110 Sensor 3 to fajne , ciepłe ale na mój gust trochę za miękkie buty . Może z racji tego że mają dość grubą wyściółkę . Do Rossignoli 8 będą w sam raz .

Jak masz nogę 27,5 to są do sprzedania . 750 zł .Stan jak nowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też przymierzam się do zakupu butów Fischer Soma RC4 Competition 110 ze względu na wąską stopę i niskie podbicie. Mam pytanie. Czy flex 110 nie będzie dla mnie za twardy biorąc pod uwagę moją wagę 63 kg oraz umiejętności "6" (w skali forum)? Mierzyłem je w sklepie i super się w nich czuję.

Z jaką nartą kolega chce te buty użytkować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 12. Praktycznie nie czuje tej twardości w kwestii wygody (poza tym jest regulacja 110-120). Natomiast sama jazda...git:D. Czytałem że 14 też dają rade.

Canting z obu stron - akurat pare dni temu bawiłem się tym, tak dla samego pogrzebania...i nie wiem jak to ustawić...ale o dziwo zrobiło sie jeszcze wygodniej bo przy kostce luźniej. Zresztą dużo opinii na forach ze to wygodne buty.

Lukee jak jest z tym cantingiem w Nordicach ? .

W Fischer RC4 jest prosto odkręcasz śruby stajesz i ktoś Ci zakręca te śruby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie Head Icon TT 40. Za rok, dwa chciałbym wymienić na wyższy model

Jak to ten HEAD to spokojnie możesz kupić buty RC 110 .

Mierzyłem je w sklepie i super się w nich czuję.

Dodam że super je się zakłada i zdejmuje nawet na mrozie , są ciepłe i bardzo ładne . Ja miałem na miarce 26,8 cm i kupiłem rozmiar 27 były idealne .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie Head Icon TT 40. Za rok, dwa chciałbym wymienić na wyższy model

To są nie za bardzo twarde narty, dla średniozaawansowanych, trochę te buty z tymi nartami nie pasują. Mnie nie przekonuje szkoła "zawsze i dla każdego twarde buty", pojeździsz w nich ale jaki będzie z tego pożytek to trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są nie za bardzo twarde narty, dla średniozaawansowanych, trochę te buty z tymi nartami nie pasują. Mnie nie przekonuje szkoła "zawsze i dla każdego twarde buty", pojeździsz w nich ale jaki będzie z tego pożytek to trudno powiedzieć.

Biorę też pod uwagę:

Fischer Soma Viron 95

Salomon Impact GT Pro 100 (http://zima.bikershop.pl/produkt/16130/buty_salomon_11_impact_gt_pro_red_tr_white_26.5.aspx)

To jedyne, które mi dobrze leżą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virony będą mniej twarde- to 2 modele niżej niż RC - pomiędzy jeszcze Progresory, Salomony pewnie porównywalne z RC4, jeśli zamierzasz wymienić narty na wyższy model to zakup twardszych butów przybliży Cię do tego kroku. Zależy w jakie narty celujesz. Tak czy inaczej ja wybrałby te najlepiej dopasowane i najwygodniejsze, reszta to kwestie drugoplanowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę też pod uwagę:

Fischer Soma Viron 95

Salomon Impact GT Pro 100 (http://zima.bikershop.pl/produkt/16130/buty_salomon_11_impact_gt_pro_red_tr_white_26.5.aspx)

To jedyne, które mi dobrze leżą

Miałem w tym roku na 2 wyjazdach SOMA MX 95 i muszę Cię zmartwić. Buty były tragicznie sztywne . Nie twarde tylko sztywne .

Założenie było trudne ale ściągnięcie graniczyło z cudem .

Raz w połowie dnia musiałem podjechać do serwisu nasmarować narty to po powrocie tego buta nie dało już się założyć na nogi . Pomogło grzanie dmuchawą i zmiana skarpetki na zwykłą .

Buty wyleciały z mojej kolekcji jeszcze szybciej niż przyleciały .

Dzisiaj białego buta zastąpił w kolekcji Head 115 i one są twarde ale nie sztywne . A założenie i zdjęcie to rozkosz .

Kolega Mihumor dobrze Ci napisał że skoro te narty są miękkie to but nie musi być twardy .

Nie znam kolekcji Head na tyle by się w tym temacie wypowiadać .

Ale w opisie w jest napisane :

Narciarze dobrze jeżdżący .

teren : przygotowana trasa

styl jazdy : dobra technika

prędkość : szybko

Kolega ma poziom 6 to mi się wydaje że te 110 nie będą takie złe .

Co na to Mihumor bo Ty miałeś te narty więc wiesz lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na TT 60 czyli model wyżej i on powiedzmy już były dosyć sztywne, jak już wczytujemy się w opisy producenta to TT 40 jest nartą dla średniozaawansowanych a Head niby poleca do nich najniższy model butów i to w twardości 70/80, oczywiście nie traktowałbym tego jako konieczność i jakiś imperatyw niemniej to daje do myślenia. Przy wadze 63 kg narta TT 60 będzie już nartą twardą wymagającą sztywniejszego buta.Do tego typu nart zupełnie wystarczające są buty o flexie koło 90, można mieć więcej ale czy coś to daje to nie wiem, może lepsze samopoczucie:D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...