Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty do średnich i długich skrętów (średnio-szybka prędkość)


danynx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W związku z tym że przebrnąłem etap nauki i spokojnego zjeżdżania z górek (5 lat) postanowiłem troszkę zaszaleć. Szaleję już tak od kolejnych 3 lat na nartach Fischer RX4 dł. 170 cm. Troszkę mi się znudziły gdyż preferuję średnio-szybką jazdę średnimi i długimi skrętami a te narty wydają mi się troszkę przymiękkie i przy szybkiej jeździe mają ciągotki do uciekania, myszkowania i nie trzymania toru jazdy. W tym sezonie pożyczyłem od znajomego narty Dynamic ZR57 dł. 172cm Okazały się sporo lepsze. Jazda w średnich i długich skrętach przy prędkości ok. 40-50km/h jest pewniejsza, narta jest sztywniejsza i jedzie jak po szynach.

Doradźcie mi jakich nart (najlepiej podajacie 2-3 konkretne modele) mam szukać :)

Czy dobrze kombinuję? Mam na oku nartę Fischer Progressor 9+ (czy 8+?).

Jakiej długości szukać? (170-175?)

Przedział cenowy do 1500 zł (po obniżkach ;) )

Mój wzrost: 188cm, waga 94 kg.

Posiadane buty: Atomic B70 (nie za miękki FLEX?)

Umiejętności: 7-8,5 (w zależności jakie panują warunki :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narta - ta na oku- ok, długosć 175 minimum a pewnie 180 byłoby dobrze, buty do tych nart trochę za słabe - lepszy byłby wyższy model i wtedy też większy flex 90-100 - będzie dużo lepiej.

kolega mi powiedział że ta narta nie wybacza najmniejszych błędów i każde zewnętrzne przykrawędziowanie kończy się glebą :/ podzielasz tą kwestię? To może przejście z F RX4 na P9+ poprzedzić Progressorem 8+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega mi powiedział że ta narta nie wybacza najmniejszych błędów i każde zewnętrzne przykrawędziowanie kończy się glebą :/ podzielasz tą kwestię? To może przejście z F RX4 na P9+ poprzedzić Progressorem 8+?

:D bez przesady, myślę, że 8+ to fajne narty i spokojnie dadzą radę, od RX4 będą lepsze o wiele, tylko pamiętaj o długości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D bez przesady, myślę, że 8+ to fajne narty i spokojnie dadzą radę, od RX4 będą lepsze o wiele, tylko pamiętaj o długości

o gługości pamiętam...175 cm min. :) Czyli Progressor 8+ spokojnie wystarczy? Jak jej sztywność będzie się miała do mojej wagi (94kg)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...