Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ischgl - jak tam jest?


iret1972

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów. Poproszę o informację jak jest w ISCHGL - wybrałem ten ośrodek na rodzinny wypad. Czy to dobry wybór, jak z przygotowaniem tras. Ważna informacja - czy jadąc od strony Poznań - Berlin mijam Monachium po prawej stronie - czy na tamtej trasie są korki - trochę zmęczyła mnie w tym roku obwodnica Monachium - w jedną stronę 2 h a z powrotem 3 h w korku. Stąd mój wybór ośrodka z innym dojazdem - żeby nie stać w korkach - jak tam jest z dojazdem? Bardzo proszę o informacje za które z góry dziękuję - z drugiej strony jeżeli ktoś chce info na temat Stubaia czy Schlik 2000 i fajnej kwatery dla 4- 6 osób w Neustift służę informacjami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by Cię z tym pytaniem odesłać do opcji "szukaj" na naszym forum, ale rozumiem że nie chce Ci się dużo czytać(mam podobnie;)) i szukasz informacji w pigułce, a takowa na temat ISCHGL brzmi tak:

Najwyższa półka, tras w cholerę, urządzenia najnowsze i najszybsze, knajp mnóstwo, przygotowanie tras perfekcyjne, warunki śniegowe bardzo dobre nawet do późnej wiosny. Po prostu zajebiście:).

Minusy: sporo ludzi do początku do końca sezonu, ale kolejek nie ma, na niektórych trasach lance zainstalowanie środkiem trasy:eek:.

Klika moich zdjęć z marca 2006 kolejność fotek przypadkowa;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... żeby nie stać w korkach

Jeszcze zapomniałem CI napisać o drodze.

Ja jeszcze nigdy nie stałem w żadnym korku i mam na to 2 sposoby:

Pierwszy to taki który nie zawsze stosuję, to staram się nie podróżować w sobotę.

A drugi to taki że ruszam w drogę bardzo wcześnie lub w nocy, czyli jak wszyscy stoją w korku to ja jestem już na miejscu, albo na stoku:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałem CI napisać o drodze.

Ja jeszcze nigdy nie stałem w żadnym korku i mam na to 2 sposoby:

Pierwszy to taki który nie zawsze stosuję, to staram się nie podróżować w sobotę.

A drugi to taki że ruszam w drogę bardzo wcześnie lub w nocy, czyli jak wszyscy stoją w korku to ja jestem już na miejscu, albo na stoku:)

I to jest wszystko na temat przejazdu i korków obok Monachium. Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do korków pod Monachium to rozumiem i jest to rzecz oczywista nie zawsze jednak z uwagi na okoliczności, odległość, pasażerów i rozpoczęcie doby hotelowej jest zasadnym nocne mijanie Monachium - ale to już inny problem. Wyjeżdżając z Torunia o 22-giej to dojeżdżam na 14-tą czyli na rozpoczęcie doby hotelowej. Pewnie, że są różne rozwiązania ja natomiast poprosiłbym, jeżeli to możliwe o informację czy ta trasa do Ischgl po prawej stronie Monachium też bywa zakorkowana. I miałbym jeszcze uprzejmą prośbę jakie miejscowości wchodzą w kartę gościa - tylko te dwie wymienione w cenniku? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże przez Monachium co najmniej 2 razy w roku od kilkunastu lat. Jestem z Bydgoszcy, wyjazd w sobotę ok. 6.00 rano. Jadę przez Świecko, koło Monachium jestem ok. 15. - 16. Jadę przez miasto wewnętrzną obwodnicą na Ga-Pa. Jest b. dobrze oznaczona chociaż trzeba być czujnym szczególnie w tunelach. Cały przejazd od zjazdu na Kufstein do wjazdu na autostradę na Ga-Pa zajmuje o tej porze ok. 20 - 30 min. Jeszcze nigdy nie stałem w korku dłuzszym niż 5 minut. Jeżeli już jest jakiś korek to na autostradzie kilkadziesiąt km przed Monachium. W Ischgl byłem w grudniu tego sezonu. Koledzy wszystko napisali. Dla mnie narciarsko mocna 5. Jest tylko jeden minus który mocno mnie drażni. Chordy pijanych Niemców wrzeszczących w barach pod gondolą do późnych godzin nocnych. I jeszcze jedno: ceny w sklepach na głównej ulicy. Oby tylko zonka nie chciała sobie kupić np. kurteczki bo 1000 EUR zniknie z konta. A jadąc do Ischgl mozesz objechać Monachium odbijajac za Norynbergą w prawo na równoległą Autostradę / nie pamiętam numeru/ Dojedziesz nią prawie pod samą Fernpass. Na pewno bedzie przejezdna, trzeba mieć łańcuchy.

Pozdr

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku dwukrotnie byłem na obwodnicy Monachium około 8 rano i nie stałem w korku . Fakt że ruch już był gęsty i jechało się koło Alianz Areny około 40-60km/godz . Jechałem przez miasto w stronę Ga-Pa . Przejazd przez Monachium w obu przypadkach bardzo sprawny, przez Poznań jadę dwa razy dłużej ;) Jakoś wolę ten wariant niż dookoła przez Kufstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klika moich zdjęć z marca 2006 kolejność fotek przypadkowa;)

Tak mi się wydaję, że pierwsze dwa zdjęcia w jednoznaczny sposób informują, że do Ischgl po prostu trzeba jechać. Więc nie masz co się zastanawiać.

:D

A co do wyciągów w Ischgl w 100% się zgodzę - to najwyższy poziom i najnowsze technologie.

Jest tam tylko jeden niewyprzęgany (wolny wyciąg) - Bodenalpbahn. Jeszcze jest dwuosobowe Vellileckbahn również z tych wolnych, tyle że tam wątpię abyś dużo jeździł. Infrastruktura jest imponująca, bo np. w Alpbachtal jedynymi szybkimi wyciągami są gondole a tutaj to właściwie wszystko wwozi szybko i sprawnie.

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wyciągów w Ischgl w 100% się zgodzę - to najwyższy poziom i najnowsze technologie.

Jest tam tylko jeden niewyprzęgany (wolny wyciąg) - Bodenalpbahn. Jeszcze jest dwuosobowe Vellileckbahn również z tych wolnych, tyle że tam wątpię abyś dużo jeździł. Infrastruktura jest imponująca, bo np. w Alpbachtal jedynymi szybkimi wyciągami są gondole a tutaj to właściwie wszystko wwozi szybko i sprawnie.

Mam takie pytanie...

Byłeś w tych ośrodkach, widziałeś?:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...