Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Z Val di Sole do Livigno


Bumer

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu chciałoby będąc w Vali di Sole zrobić wypad do Livigno. Cel chyba znany wszystkim ( np. 2l spirytusu od 3.9 euro, 1l absolut- 6,5 euro) jakiś alkohol, perfumy a nawet i cukier!!! A więc do rzeczy. Mój wypad odbyłem 31.03.2011,z Pejo Fonti do Livigno. Droga ok 165 km w jedną stronę; - trasa Pejo- Passo deTonale-Ponte di Legno - Edolo - Aprica - Tirano - Bormio- Livigno. Od razu mówię, droga kiepska. Na odcinku od Pejo do Edolo kręta i wąska, miejscami remonty i ruch wahadłowy. Najgorzej jest na odcinku od Edolo do Tirano. Tu droga prowadzi po skalnych półkach, wąska ,kręta, dziurawa! Moja Auto Mapa poprowadziła mnie jeszcze jakimś skrótem w okolicach Tirano, stromo, półki skalne, po podwórkach domów! Z powrotem jechałem już główną drogą, też fatalną. Dalej od Tirano do Bormio to miód, droga równa oznakowana i pełna tuneli. Najdłuższy ma 8,7 km. Z Bormio do Livigno też droga nie za dobra, kręta i wąska. Na całej trasie pokonuje się 3 duże przełęcze, Passo de Tonale- 1880mnpm, Aprica- 2100mnpm i przed Livigno- 2300mnpm. Powrót był już w godzinach nocnych, co dla niektórych byłoby lepsze, bo nie widać tych przepaści i półek skalnych, ale zakręty są tak ostre, że skręca się na ślepo ( chyba że kto ma światła z doświetlaniem zakrętów).Oczywiście prościej byłoby pojechać prosto z Ponte di Legno przez góry (przełęcz 2600mnpm) do Bormio, ale droga ta zamknięta do czerwca!Tak więc drodzy forumowicze, do odważnych świat należy, kto chce niech próbuje. Da się spokojnie pojechać w czasie ok 3 godz w jedną stronę. A w Livigno paliwo tańsze, ON teraz kosztował 0,96 euro/ l, a Pb 95 coś koło 1 e/l. A i jeszcze jedno, na przełęczy przed Livigno jest kontrola graniczna. Widziałem jak trzepią, nas tym razem całkowicie pominęli przez co trochę pluliśmy sobie w brody. No ale na to nie ma reguły!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...