Narty - skionline.pl
Jump to content

Bumer

Members
 • Posts

  4,142
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  46

Bumer last won the day on November 16

Bumer had the most liked content!

About Bumer

 • Birthday 04/27/1955

Personal Information

 • Imię
  Jędrek
 • Miejscowość
  H

Ski equipment

 • Narty marka
  6 par
 • Buty marka
  Ino 2 pary
 • Gogle
  Kilka sztuk

Skills

 • Styl jazdy
  F
 • Poziom umiejętności
  1
 • Dni na nartach
  2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Bumer's Achievements

Weteran

Weteran (6/6)

3.9k

Reputation

 1. Bumer

  Pożegnanie

  Pewien jesteś tej tezy o szczepieniu które jest panaceum na zdrowie? Tak wbrew statystyce? A co się tyczy połowy społeczeństwa które postanawia jeździć po lewej stronie to się mylisz. Znacznie większa część postanawia jeździć po lewej stronie. Czy ty nigdy np nie wyprzedzales? To co, po chodniku to robiles? Tak samo jest z tym przestrzeganiem przepisów. Z reguły, w znacznej większości jeździmy zgodnie z przepisami. Od czasu do czasu zdarza nam się zjechać a lewo, czyli pojechać wbrew regułom. Ryzyko i statystyka praktycznie nie wpływają na nasze zachowanie. Spektakularne wypadki już tak. Nic to że zdarzają się one wielokrotnie rzadziej niż inne, często nagminnie występujące, przez co nie budzą naszych reakcji. Jeden zmarły na granicy wywołuje znacznie większą reakcje niż 100 umarłych na ulicach, opuszczonych w domach, czekających na pomoc. Ryzyko wnaszymzyciu występuje zawsze, od chwili połączenia jaja z plemnikiem! W ogromnej części nie mamy na niego żadnego wpływu, w pewnej jakiś tam mamy. Np możemy podjąć się jazdy samochodem rezygnując z jazdy po lewej stronie, czyli z wyprzedzania. Dobrze jest kiedy uświadamiamy sobie występowanie ryzyka i staramy się je eliminować czy choćby ograniczać. ( np te 40km/h w Szwecji) Posiłkując się statystyka jakże śmiesznie wygląda to ograniczenie prędkości do 40 km/h na tle zezwolenia na picie alkoholu czy palenie tytoniu. Ba, jakże większe ryzyko utraty zdrowia moze być skutkiem stosunku plciowego i przeniesieniem chorób. Świadomość co do tych ryzyk występujących w naszym życiu jest bardzo słaba. Boimy się tego co nam zagraża w minimalnym stopniu a lekceważymy istotne zagrożenia. A wystarczy użyć rozumu, no ale to nie jest takie łatwe, jak widać.
 2. Bumer

  Pożegnanie

  No i cóż z tego że masz rację? Twoje słowa są odbierane jak atak na ustalony i zaakceptowany ład. Tym wszystkim którzy nie zgadzają się z Tobą powiem, trzeba zakazać jedzenia! Kategorycznie! Jedzenie jest przyczyną co najmniej kilkuset zadławień i śmierci rocznie!!! A gdy wracam do przepisów ruchu drogowego to tak się zastanawiam, dlaczego na parkingu nie mozna zaparkować przyczepy campingowej? Dlaczego wolno chodzić z goła głową czy w szpilkach i mini w mrozy, nie dbając o swoje zdrowie, a nie wolno jechać bez zapiętych pasów czy choćby podwozić np. w czasie burzy czy ulewy, znajomego z dzieckiem bo nie posiadamy zamontowanego fotelika? A taksówkarzowi wolno, nawet w identycznym samochodzie i identycznej obsadzie?
 3. W obecnej sytuacji to bardzo istotne jak to jest liczone, czy 12 czy 13 będzie już po zamknięciu. Przepraszam, czy ty czasem nie jesteś z zawodu np brakarzem mierzącym dokładność części do pasowania.
 4. Wniosek, gdyby zamiast szczepionek zastosowano.... lewatywę skutek byłby taki sam. A tak swoją drogą, tylko obserwować Twoje Jacek poczynania aby na czas zdążyć pojeździć sobie na nartach. Proszę napisz coś na temat kursów walut, kursów akcji itp.
 5. Do papieża przychodzą Żydzi z handlową prośbą aby zmienił w pacierzu słowa "chleba naszego powszedniego" na " coca coli naszej powszechnej daj na Panie". Proponują milion dolarów za taką uprzejmość. Papież oczywiście nie zgodził się i stanowczo odmówił. Żydzi naradzili się i postanowili ponownie udać się do niego proponując większe pieniądze. Drugi raz zaproponowali dwa miliony dolarów. Papież zdenerwował się taką propozycją i ponownie ich wygonił. no ale Żydzi nie potrafili odpuścić. Znów przyszli z prośbą proponując teraz 5 mln dolarów. Tym razem także zostali pogonieni. Żydzi wyszli i tak się zastanawiają, myślą, myślą... Nagle jeden z nich mówi. -Icek, zobacz, pińć milyjonów i nie chcioł wzionć! To bardzo dużo piniendzy jak za zmianę jednego słowa! Na to Icek, -Mosiek, to ty zobacz, ile piekarze musieli mu dać?!!!
 6. Patrząc co zrobił z Fabryką Samochodów Ciężarowych, czyli Starem, też czarno widzę.
 7. Bumer

  Austria Kamperem

  Możemy dyskutować o różnych aspektach carawaningu. Jednym z takich aspektów są finanse. Warto od razu powiedzieć że carawaning jest drogi. To nie są czasy kiedy nie było infrastruktury i na biwakach spędzało się wczasy pod namiotami, w przyczepach campingowych czy jakich tam budach letniskowych. Dziś takich biwaków już praktycznie nie ma, są campingi gdzie zawitała nowoczesność i wygoda, a wraz z nią drożyzna.(polecam sprawdzić to np. na Helu). Jako stary carawaningowiec, jeszcze w latach 90 jeżdziłem do Chorwacji, Włoch z przyczepą. Gdzieś na początku tego wieku jakoś odstąpiłem od ciągnięcia tam przyczepy. Po prostu zwyczajnie nie opłaca się! Jako zwolennik carawaningu robiłem takie mieszane wyjazdy. Jechałem ciągnąc przyczepę np. przez Węgry gdzie posiedziałem sobie trochę na campingach przy basenach termalnych, aby potem zostawić przyczepę na granicy Chorwackiej i już solo autem udać się do Dalmacji czy nawet dalej, do Czarnogóry. Tam mieszkałem w wynajmowanej kwaterze oszczędzając na opłatach za autostrady, paliwie i czasie przejazdu. Ze o wygodzie nie wspomnę, bo z zaparkowaniem zestawu, nieraz z zawróceniem nie jest łatwo. Drugi aspekt to indywidualne preferencje. Ja lubię carawaning, moja żona wprost nie cierpi. Ona mówi że nie jest cyganem aby włóczyć się po świecie. No i co zrobić? Trzeci aspekt to szpan. Posiadanie nowoczesnego campera to w pewnym sensie pokazanie innym że jest się bogatym. Nie ma co kryć, taki sprzęt kosztuje kilkaset tysięcy złotych. Niektórzy lubią pokazywać innym że im się powodzi, stąd np. kupowanie drogich niewygodnych aut sportowych marek czy ogromnych suvów na dojazdy do pracy czy jazdy po mieście. No ale kto bogatemu zabroni? A że to wygląda wręcz śmiesznie, no to inna sprawa. Z camperem jest trochę tak jak z wykwintnym strojem, jak ze szpilkami dla kobiet. Niewygodny, drogi ale na pokaz. Takie szpilki, jakież to musi być niewygodne?
 8. Cholera, znaczy się, tak jak kiedyś pisałem, że ten covid w nocy się bardzo rozprzestrzenia!
 9. Bumer

  Austria Kamperem

  Możesz parkować tam gdzie jest camping, a ten wcale nie musi być blisko stacji narciarskiej. Jeśli myślisz, że zaparkujesz na parkingu przy dolnej stacji wyciągu i tam będziesz spać i biwakować, to się mylisz. Może to drogo kosztować.
 10. Bumer

  Austria Kamperem

  Zgoda! A jakby tak 10 osób spało w kamperze byłoby jeszcze taniej. A tak na serio, jedna czy 2 osoby w kamperze, czyli w jakim takim komforcie, wyjdzie podobny koszt jak w porządnej kwaterze 50m2, a nawet jak dobrze poszukać, w przyzwoitym hotelu. (o gwiazdki nie sprzeczajmy się).
 11. Bumer

  Pożegnanie

  Prześpij się, odczekaj ze dwa dni i może zmienisz zdanie. Spiochu, szkoda byłoby gdybyś opuścił to forum. Pamiętaj o tym.
 12. Bumer

  Szczyrk

  No to jak będziesz kiedyś tam zarządzał, może tak się zdarzyć, życzę ci tego, rozwiążesz wszystkie problemy. A tak swoją drogą, dziś jest dzień tolerancji. Czemu od razu władze Szczyrku i ON krytykować. Tam też pracują ludzie myślący. Oni mają prawo do podejmowania decyzji, ba, oni zostali wybrani i ustanowieni do tego!!! Widocznie jakieś względy uniemożliwiły pozostawienie bezpłatnej komunikacji. Może skończyło się dofinansowanie lub finansowanie z jakiegoś programu, może radni ustalili budżet obejmujący inne, ważniejsze ich zdaniem cele, a może po prostu z uwagi na nowe uregulowania dotyczące wpływów z podatków spowodują zmniejszenie subwencji. Jest wiele różnych aspektów tej sprawy których my nie znamy. Miejmy nadzieję że gospodarze miasta i ON podejmą jakieś skuteczne działania poprawiające fatalną komunikację do ON. Ciekawe jak będzie w Krynicy? Tam też była darmowa komunikacja a Słotwiny Arena miała swoje darmowe busy dla narciarzy ( nie dla każdego, bo były pewne warunki aby skorzystać z tego).
 13. Są, ale one nie są dla ciebie. Dla ciebie jest przestrzeganie przepisów które decydenci ustalą. I żeby nie było żem jakimś przeciwnikiem czy zwolennikiem, zwracam tylko uwagę jak w tym burdelu może odnaleźć się osoba myśląca?
 14. No i wierz tu w jakieś rekomendacje krajowych instytucji, unijnych czy światowych! Niezły burdel tutaj macie siostry i bracia decydenci!
 15. Albo bierzemy taxi która wiezie nas do kwatery. Perspektywa targania majdanu narciarskiego po dworcach, autobusach, ulicach, mnie przynajmniej przeraża.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...