Narty - skionline.pl
Jump to content

Bumer

Members
 • Posts

  4,296
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  47

Everything posted by Bumer

 1. A idźta wy wszyscy z tą inwigilacją i śledzeniem! Świat zwariował, durnie za mędrców uchodzą, kłamstwo za cnotę, złem próbuje się "naprawiać" innych. A najgorsze jest to, że ogromna większość akceptuje taki stan rzeczy jako normalny, ba, nawet tego nie dostrzega!
 2. Bumer

  Kasprowy Wierch

  Na ich terenie nie są potrzebne niedźwiedzie. Oni mają tak dobre stosunki z Rosją, że te ruskie niedźwiedzie mogą traktować jak swoje. 🙂
 3. Podstawa to dobry prawnik. Pięć lat sądziłem się, co prawda w zupełnie innej sprawie, mam więc doświadczenie. W sądzie trzeba się liczyć z terminami, odpowiednimi zapisami zeznań, precyzowaniem odpowiednich i ścisłych roszczeń, takich z powołaniem na konkretne przepisy prawa, na orzecznictwo w sprawach podobnych itp. Nawet najbardziej elokwentny człowiek, logicznie myślący, nie da sobie rady w tej machinie. W tym przypadku dochodzi jeszcze sprawa obcego państwa i jego prawodawstwa. Współczuję ojcu. Mam nadzieję że szybko wróci do pełnej sprawności, czego mu serdecznie życzę. Pomyśl o pomocy sprawnego prawnika. Inaczej druga strona "wciągnie was nosem" tak jak będzie chciała.
 4. Ja też ogrodzilem siatka aby nikt nie łaził. Potem wybudował się sąsiad. Kiedyś mnie zagadnął, to ogrodzenie to takie zostanie? Odpowiedziałem mu, możemy razem coś nowego zrobić. On na to, - myślałem że pan postawi coś lepsze pomiędzy nami. Rozbroił mnie, za żadne skarby tej siatki nie ruszę, nawet jak zgnije, jak się obali!
 5. Kalkulacja rodem z "czyszczenia magazynów" czy "mega promocji". Zatrudnili fachowca z Lidla, Biedry, Media..?
 6. Powodzenia Zbychu!
 7. Moja informacja już się nie przyda, Szwajcaria Bałtowska zakończyła dziś sezon 2021-2022. Czynny był tylko wyciag krzesełkowy. Trasa mocno wytopiona, szczególnie w górnej części. Załączam kilka fotek z dzisiejszego nartowania na nartach szutrowkach. Wczoraj je podostrzylem, nasmarowałem zakupiona w Krynicy Zdroju parafiną do okładów chorego ciala. W tej kaszy poślizg miały, a jakże!
 8. Jak myślicie, jest po co jechać od poniedziałku do środy do Białki? Czy będzie po czym jeździć?
 9. Toś mnie zaskoczył pytaniem. Nie pojechałem i naocznie nie sprawdziłem. Natomiast naocznie widziałem zamknięta 5 i 4.
 10. Dziś, 16.03.2022 Slotwiny Arena. W Krynicy śnieg zaczął padać koło godz. 6 rano. O godz 8 startuje ośrodek. Na trasie jest już ok 5 cm świeżego śniegu. Śniegu mokrego i ciężkiego. Temperatura ok 2 stopnie na plusie. Jazde utrudnia padający oblepiający śnieg. Dobrze że wyciąg ma bubliny i przynaniej przy wciąganiu nie jesteśmy narażeni na mokniecie. Z czasem śnieg pada coraz mocniej. Tak około godz 12 na stoku jest ok 15 cm świeżego śniegu. Narciarzy mało, ale wystarczy aby zryc stok. Do tego brak kontrastu i oblepiający gogle śnieg utrudnia jazde. Gdzies koło godz 13 śnieg przestaje padać i zanosi się na przejaśnienia. Jazda wieczorna po ratrakowaniu bedzie wyśmienita, ale ja będę już w domu. A, dodam że nie widziałem aby wyciąg u Tabaszewski ego chodził. Czyżby brak narciarza do jazdy? Załączam fotki z dzisiejszego. nartowanie.
 11. Wtorek, 15.03.2022 Jaworzyna Krynicka. Warunki z rana idealne. Słońce, słońce, słońce. Szkoda tylko że chodzi jedynie główna trasa. Co prawda 6 można zjechać, wolny orczyk na 3 pracuje, alw wiemy że to tak po prawdzie trasa główna, czyli 1. Gdzies od godz 11 warunki się pogorszyły, stało się miękko, szczególnie na mocno wyeksponowanych na słońce odcinkach trasy. No i na końcówce. Ludzi stosunkowo mało. Załączam parę zdjęć.
 12. Dziś Tylicz ski. Słońce, słońce, słońce. Idealna pogoda na narty. Od poniedziałku 14.03.2022 jeździmy tam tylko do 16. W Krynicy na Henryku też chyba tylko do 16, Slotwiny Tabaszewski do 17, Master ski też do 15 czy 16. Czyli wieczorem już nie pojeździmy. A szkoda.
 13. A mnie szkoda tego Kubańczyka który wygrał z Amerykaninem, ale sędziowie uznali ze było inaczej. Sąd stanowy nakazał sędziom jeszcze raz przeanalizować walkę i wydać nowy werdykt. Sędziowie powiedzieli a tyle? W związku z taką postawa sędziów, sąd stanowy ich zawiesił i nie mogą sedziowac przez jakiś tam czas. A kurcze, taki nokaut załatwiłby sprawę. No ale go nie było, byli natomiast jakoś tak inaczej widzący sędziowie. Ale żeby było na temat, zanosi się świetny tydzień narciarski. W dzień słoneczko, w nocy mróz!
 14. Wczoraj oglądałem galę boksu! Oczywiście poza meczem Real-ParisSG. A diesel, dziś kupowałem po 7,79, ten gorszy. Kurcze, pierwszego ropniaka miałem kiedy diesel kosztował 2,2zl a benzyna 78 oktan 5 zł, 94 oktan 6,5 zł. Oczywiście chodzi i te tzw stare złote. To była jazda. No ale pani w kasie powiedziala ze dziś będą śnieżyć. Tak więc na weekend szykuje się jazda w dobrych warunkach, tak śnieżnych jak pogodowych.
 15. Podobno kto rano wstaje, temu..... Jednak nie zawsze. Dziś odwiedziłem Szwajcarię Bałtowska. Pogoda prawie idealna, temp około 0, sloneczko grzeje gdy cicho, jak wieje wiatr trochę zimno. Startuje razem ze stacją, czyli o 10. Zdziwiony stwierdzam że stoki nie były ratrakowane!!! Wczoraj było mocno na plusie, zrobiła się kasza, narciarze ja zryli, a to wszystko zamarzło w nocy bo było - 6 stopni C. Istne lodowisko, miejscami kartoflisko!!! Jedyna nadzieja w słońcu które troche roztopi to kartoflisko. Około 11,30 trochę puściło, narciarze też trochę wygladzili nierówności, no i można powiedzieć, że warunki stały się znośne. Wielka szkoda ze nie zacząłem jazdy później, np od godz 12. Dziwna to praktyka stacji puszczać narciarzy na taki stok. Przypomniały mi się czasy kiedy stoki nie były ratrakowane i takie warunki mogły się zdarzyć. Na plus trzeba dodać, że dziś były karnety ulgowe także dla starych, nie tylko dla dzieci. Może stacja chciała ich wykończyć? Kto to wie? Załączam parę fotek.
 16. Bumer

  Kuehtai w Tyrolu

  Jacek, trafiłeś na pogodę. Ja 4 lata temu będąc w Innsbrucku korzystałem z polecanego przez Ciebie Ski-pasu. Odwiedziłem wówczas Stubai, Schlick 200, Muteralm i Kuhtai oraz jeszcze jakiś ośrodek którego nazwy teraz nie pamietam, coś Axamer. Ja trafiłem tam w tygodniu zmiennej pogody, parę dni sypał śnieg. Dość powiedzieć, że do Kuhtai nie mogłem się wybrać jednego dnia z uwagi na zasypaną drogę. Ośrodek Kuhtai jest fajny ale... kiedy tam nie wieje. A często tam właśnie wieje. Podczas mojego pobytu tak piżdziło, że gondola stawała od zbyt dużych porywów wiatru. Poza tym to wówczas śniegu było tam dużo więcej, nie to co na Twoich filmach. Mnie się ten ośrodek bardzo podobał. Także miłe wspomnienia mam ze Schlick 2000. Ciekawe czy w knajpie po lewej stronie, tam przed tym wypłaszczeniem na trasie objazdowej, urzęduje jeszcze para: wąsiaty gość z panią, ubrani po kowbojsku i ..... palący machorkę jak smoki. Trafiłem tam do tej knajpy, czy to baru, oczywiście przez przypadek. Od razu przy wejściu zapach dymu papierosowego aż odrzucał. Goście baru palili lulki przy stolikach jak nigdy nic. Kawę wypiłem na zewnątrz. Ja nie palę, ale dla palaczy narciarskich to byłby chyba raj, ten bar! Skorzystałem z oferty tego ski-pasu za sprawą syna kolegi który studiował w Innsbrucku i miał doskonałe zorientowanie. O cenie za jaką mi załatwił skipas, i o sposobie, nie wspomnę aby nie narazić się na krytykę . Dość powiedzieć, że on posiadał taki skipas na cały sezon i zapłacił coś koło 400 czy 450 euro. Po prostu raj dla narciarza. To właśnie ten student był naszym przewodnikiem. Oczywiście Stubai także zaliczyłem, bo to stały punkt programu.
 17. Ja też. Ps. Ten z wąsami co się byczy na leżaku, na zdjęciu, to Ty?
 18. "Zachowanie obrażające użytkowników forum", znaczy się jeśli ktoś mnie lży, obraża, obraża moje uczucia, ma milczeć. Nie wolno mi "zje..ć" rozrabiaki atakującego mnie bo będę karany!!! O tym właśnie myślę. 

 19. Nie przesadzaj. Byłem tam wczoraj. Oczywiście że warunki nie są najlepsze. Wytopiona jest trasa połaczeniowa pomiedzy orczykami a krzesłem. Usypano drogę połaczeniową, da się bez problemu dostać z jednego miejsca na drugie. Akurat załączyłeś zdjęcia objazdu za słupem gdzie śniegu mało. To samo dotyczy braku sniegu przy jednej z podpór, z tym że, po bokach tej podpory jest jeszcze trasa po 30-50 m po obu stronach. Mnie jednak wkurzyło co innego. Stacja zamknęła kasy. Skipasy kupuje się w wypożyczalni sprzętu. Jak na mój gust to obsługę tej wypożyczalni obuto w te obowiązki. Przy zwrocie plastyku skipasu trzeba czekać w kolejce wraz z wypożyczającymi sprzet czy oddającymi go, a to trwa i trwa, bo papiery się podpisuje itp. I jeszcze jeden kwiatek. //cenę skipasów obniżono o 50%. Wszedzie o tym informują i chwalą się tym. Jest jednak łyzka dziegciu w tym, ja przynajmniej tego nie rozumiem. W ośrodku obowiązują tzw ceny normalne i ulgowe, te dla tych ponizej 16 rolu życia i powyżej 65 roku życia. Jakież było moje zdziwienie kiedy facetowi w słusznym wieku pani tłumaczyła że teraz to ulgowe są tylko dla małolatów a dla stauchów już nie! No bo jest obnizka. Czemu tak zrobili, nie wiem, w sumie to chodzi jedynie o 2 zł, no ale fakt dyskryminacji starych jest ewidentny.
 20. Wyrok to wyrok, nie mówmy tu o wyrokach i o ocenie zdarzenia przez sędziego. Zastanówmy się dlaczego zasada odpowiedniej reakcji jadącego wyżej jest tak ważna. To jadacy wyżej widzi drogę przed sobą, widzi narciarzy, ma pogląd na rozwój sytuacji na trasie poniżej. W zwiazku z tym powinien zachować się tak, aby uniknąć kolizji. Znaczy się powinien wybrać kierunek który nie jest kolizyjny, jechać z prędkoscią umożliwiającą odpowiednią reakcję na zachowanie się tych poniżej, z zatrzymaniem się włacznie. To zasada podstawowa, gwarantująca największe szanse na unikniecie zderzenia, dlatego powinna być bezwzglednie przestrzegana!!!
 21. Ta, prawda była. Tak jak zapytają o jakies dobre delikatesy zamiast o biedronkę, yarisa gr4 zamiast zwykłego, bmw m zamiast o skodę czy dacie.
 22. Po co to tłumaczysz? Nie widzisz że żartuję? Z dyskusji wyciagnij wnioski, no moze ja już wyciągnę. Nie ma identycznego wypadku. 2. Sad zawsze może wydać swój wyrok w sprawie. 3. Ad pkt 1 i 2, po kiego nawiazywać do jakichś tam sytuacji w żeglarstwa? Co to wnosi do istoty wyjaśnienia winnego w konkretnym zaistniałym przypadku? Ni hu hu nie wiem.
 23. A jak jest w awiacji? Balon wyżej, sorry, statek powietrzny wyżej, czy niżej, skręcający czy lecacy prosto, szybszy czy wolniejszy ma pierwszeństwo?
 24. Dziś w Szwajcarii Baltowskiej jak pod koniec marca we Włoszech. Ino trasy krótsze i góry niższe.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...