Narty - skionline.pl
Jump to content

Bumer

Members
 • Posts

  4,312
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  47

Everything posted by Bumer

 1. Bumer

  Jedzenie na stoku

  Dla smakoszy. Pisałem orestauracji "Bałtowski zapiecek" w Bałtowie, czyli "Szwajcarii (!?!?) Baltowskiej, która szczerze polecam. W tym sezonie mamy tam jeszcze nowy przybytek kulinarny," Browar Baltow". Jest to knajpka której można coś fajnego zjeść i skosztować lokalnego piwa. Piwo różnego rodzaju. Chwalony Pingwin nie umywa się do Bałtowa. Zaręczam, jednocześnie zapraszając do zweryfikowania mojej opinii. (Nieskromnie powiem, czekam na słowa podzięki za polecenie kulinarnej przygody na nartach)
 2. Maltańczyka trudno nauczyć porządku, sra i leje gdzie popadnie. Może masz szczęście i akurat w zakresie porzadku hybryda odziedziczyła cechy pudla.
 3. Bumer

  Sylwester w Alpach

  @Jeeb, na śniegu tak dawały? Widziałem już damy z NRD, ale one robiły to na piachu, w Słonecznym Brzegu. Ale odszedłem nieco od tematu. Impreza to przede wszystkim towarzystwo, mniej sceneria czy czas jej trwania. Co prawda trudno mi wyobrazić sobie jakiś "sylwester pod gwiazdami" organizowany przez obecnego szefa telewizji publicznej. No bo jak tańcować przy smęceniu, czy jazzie, gdzie na perkusji zasuwa miotełkami gość z brodą i w swetrze. ( Proszę zajrzeć do filmów z lat 60 gdzie takie imprezy z muzyką nikomu nie znaną, zupełnie pozbawioną rytmu, stanowiły podkład tańców i dyskusji przy herbacie i kieliszku wina facetów w swetrach i z brodami. Aha, palacych papierosy i fajki.) Disco polo, Italo disco i Andersa chyba teraz nie usłyszymy.
 4. Nie tylko ich, dlatego zacytowałem Ciebie. I to w wątku "Trochę do śmiechu", choć nie każdy zrozumie dlaczego to jest śmieszne.
 5. Mariusz, chciałoby się więcej, dużo więcej, to oczywiste. Popatrz jednak na ich grę i pozycję w świecie. Niektóre ich zagrania to majstersztyk, do tego ta ekspresja zachowania się na parkiecie, aż chce się patrzeć. Obyśmy mieli piłkarzy nożnych grających na takim poziomie, hokeistów, .... narciarzy, ale nie skocznych!
 6. Ten Maluch ze zdjęcia to kundel. Koła ma takie jak szły na początku produkcji. Zderzaki z wersji po modernizacji i zmianie kół. Do tego jakieś kołpaki jakie nigdy nie były montowane w fabrycznych wersjach. Wlot powietrza od wersji z lat 80, do tego podobne lusterko i nakładki plastykowe na rynienki. Kierunkowskazy białe.
 7. Napisałem, do kolegów na forum. Jeśli ktoś nie uważa się za forumowego kolegę, niepotrzebnie zabiera głos. Nie wiem czy pan jest lekarzem czy nie, ale, jesli nie, to po co strzępić język i pokazywać swoje nieprzychylne oblicze? Jesli pan jest lekarzem, no to chrońcie nas wszystkie siły przed kontaktem z panem. Z taką empatią, zrozumieniem i chęcią pomocy, nadaje się pan co najwyżej do zespołu sławnego doktora z jeszcze bardziej sławnego obozu. Moja aktywność tu na forum praktycznie zamarła. Przyczyną jest między innymi taka osoba jak pan. Nie wiem czy jeszcze wykażę się jakąkolwiek aktywnością , ale gdyby tak było, mam do pana ogromną prośbę. Proszę omijać mnie z daleka jak tylko to mozliwe. Ze swej strony deklaruję to samo wobec pana. Po co mi przykrość? Dodam jeszcze, do towarzystwa dobieram sobie, mam nadzieję, odpowiednie osoby. Pan do nich nie może należeć. Żegnam.
 8. Dziękuję za radę. Wezmę sobie to do serca. No cóż, kolega z forum.
 9. Witam. Mam serdeczną prośbę do kolegow z forum. Szczególnie do kolegów lekarzy. Sprawa dotyczy covid. Jeśli któryś byłby tak uprzejmy i zechciał się ze mną skontaktować, proszę o wiadomość prywatna. Podam nr telefonu bo chciałbym uzyskać porady. Bumer.
 10. Nie, ja byłem w knajpie gdzieś na trasie koło Valijevo, Ub czy Sabac. Twoje zdjecie pokazałem żonie. Od razu powiedziała że to knajpa gdzie kiedyś byliśmy. Tak podobny budynek, no ale to pomyłka. Pozdrawiam.
 11. Coś mi się wydaje że kilka lat temu byłem w tej knajpie. Napisz gdzie robiłeś zdjecia to upewnię się.
 12. Z Węgrami jest o tyle dobrze, że można je przejechać bez tankowania. Ja pamiętam czasy różnych cen dla obcokrajowców i swoich. W takiej np Słowacji, która wówczas była w Czechosłowacji, hotel dla obcych kosztował dwukrotnie więcej niż dla swoich. Ze o ZSRR nie wspomnę, gdzie hotel dla obcych kosztował, a jakże, ale dla swoich go nie było. Ba, nawet nie mogli oni do niego wejść, choćby na dancing czy kawę. (Ale jednak ktoś wlazil. Znaczy się byli równi i równiejsi).
 13. Bumer

  Tanie narty- Livigno?

  To możesz auto załadować w Suboticy. A jak się nie da, to w Belgradzie. W czerwcu, lipcu , sierpniu i we wrześniu.
 14. Jelsa czeka na inwestorów. Byłem tam 40 lat temu, 20 lat temu, 10 lat temu. Jelsa ciągle czeka. I moze dobrze ze czeka bo jest spokojna i ma swój klimat. Kiedyś w Jelsie, spotkałem właściciela knajpy który zaskoczył mnie swoją wiedzą na temat... polskiej piłki nożnej. Ten facet sypał nazwiskami graczy klubów naszej ligi. Znał wyniki, osiągnięcia klubów. Zamurowało mnie. A co się tyczy gościnności Chorwatów, jest on wprost proporcjonalna do pozostawionej tam kasy. Szczególnie w obecnych czasach. To samo dotyczy kulinariów, urozmaicone jak w polskiej budzie z grillem. Nie mówię że nie jest ono smaczne, jest. Monotonne, tłuste, proste i..... drogie. Ale gdzie nad morzem jest tanio? Ta Chorwacja która była kiedyś bezpowrotnie minęła. Dla mnie to duża szkoda. Dlatego od kilku lat jeżdżę bardziej na południe, ale i tam się zmienia. Na gorsze. I droższe oczywiście. Choć na finanse raczej nie powinienem narzekać biorąc pod uwagę fakt, że kiedyś wyjazd do Jugosławii kosztował majątek, i gdyby nie radzenie sobie drobnym handlem nie byłoby mnie na niego stać. Ni zbója!
 15. Bumer

  Tanie narty- Livigno?

  Dobrze planujesz. Polecam Livigno, z tym że moim zdaniem lepiej jechać tam w marcu czy kwietniu. Dzień dluzszy, śnieg pewny, słoneczko operuje.
 16. A idźta wy wszyscy z tą inwigilacją i śledzeniem! Świat zwariował, durnie za mędrców uchodzą, kłamstwo za cnotę, złem próbuje się "naprawiać" innych. A najgorsze jest to, że ogromna większość akceptuje taki stan rzeczy jako normalny, ba, nawet tego nie dostrzega!
 17. Bumer

  Kasprowy Wierch

  Na ich terenie nie są potrzebne niedźwiedzie. Oni mają tak dobre stosunki z Rosją, że te ruskie niedźwiedzie mogą traktować jak swoje. 🙂
 18. Podstawa to dobry prawnik. Pięć lat sądziłem się, co prawda w zupełnie innej sprawie, mam więc doświadczenie. W sądzie trzeba się liczyć z terminami, odpowiednimi zapisami zeznań, precyzowaniem odpowiednich i ścisłych roszczeń, takich z powołaniem na konkretne przepisy prawa, na orzecznictwo w sprawach podobnych itp. Nawet najbardziej elokwentny człowiek, logicznie myślący, nie da sobie rady w tej machinie. W tym przypadku dochodzi jeszcze sprawa obcego państwa i jego prawodawstwa. Współczuję ojcu. Mam nadzieję że szybko wróci do pełnej sprawności, czego mu serdecznie życzę. Pomyśl o pomocy sprawnego prawnika. Inaczej druga strona "wciągnie was nosem" tak jak będzie chciała.
 19. Ja też ogrodzilem siatka aby nikt nie łaził. Potem wybudował się sąsiad. Kiedyś mnie zagadnął, to ogrodzenie to takie zostanie? Odpowiedziałem mu, możemy razem coś nowego zrobić. On na to, - myślałem że pan postawi coś lepsze pomiędzy nami. Rozbroił mnie, za żadne skarby tej siatki nie ruszę, nawet jak zgnije, jak się obali!
 20. Kalkulacja rodem z "czyszczenia magazynów" czy "mega promocji". Zatrudnili fachowca z Lidla, Biedry, Media..?
 21. Powodzenia Zbychu!
 22. Moja informacja już się nie przyda, Szwajcaria Bałtowska zakończyła dziś sezon 2021-2022. Czynny był tylko wyciag krzesełkowy. Trasa mocno wytopiona, szczególnie w górnej części. Załączam kilka fotek z dzisiejszego nartowania na nartach szutrowkach. Wczoraj je podostrzylem, nasmarowałem zakupiona w Krynicy Zdroju parafiną do okładów chorego ciala. W tej kaszy poślizg miały, a jakże!
 23. Jak myślicie, jest po co jechać od poniedziałku do środy do Białki? Czy będzie po czym jeździć?
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...