Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty dla nastolatka


akashia1

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc

Czy Ktoś może mi pomóc?

Będę wdzięczna

Witam

Proszę o pomoc w wyborze nart dla syna (13 lat), wzrost 173-174 cm, waga ok 52-53 kg. Umiejętności 4 w skali 1-5 (1 to początkujący). Do tej pory syn jeździł na Atomic race 130, już niestety wyrósł. Chciałabym aby narty posłużyły mu dłużej niż jeden sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w doborze nart dla nastolatka

Witam

Proszę o pomoc w wyborze nart dla syna (13 lat), wzrost 173-174 cm, waga ok 52-53 kg. Umiejętności 4 w skali 1-5 (1 to początkujący). Do tej pory syn jeździł na Atomic race 130, już niestety wyrósł. Chciałabym aby narty posłużyły mu dłużej niż jeden sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz by mu posłużyły dłużej niż sezon to musisz mu kupić narty w długości 160-165 cm , raczej 165 cm bo w tym wieku sie szybko rośnie i łapie masę. Myślę, że model jest mniej istotny, w zasadzie każde narty allround ze srodka stawki będą wystarczające i rozwojowe, z popularnych i niedrogich to bym Ci doradził np Fischery Viron 4.4, Progressor 7+ albo Motive 74 ale mogą to być też podobne produkty innych firm (np. Head Icon TT 40, Elan Waveflex 10 i 11, Rossignol Alias itp itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za poradę, sprawdzę te polecane przez Ciebie. Wczoraj wieczorem zobaczyłam narty Head peak FLR w cenie ok 800 zł - co sądzisz o tych nartach? Patrzyłam też na Fischer Viron ale 2.2. Jak rozumiem Viron 4.4 były bardziej odpowiedni?

Rossignol alias też oglądałam - ale wydawało mi się, że są raczej dla początkujących.

Jeśli chcesz by mu posłużyły dłużej niż sezon to musisz mu kupić narty w długości 160-165 cm , raczej 165 cm bo w tym wieku sie szybko rośnie i łapie masę. Myślę, że model jest mniej istotny, w zasadzie każde narty allround ze srodka stawki będą wystarczające i rozwojowe, z popularnych i niedrogich to bym Ci doradził np Fischery Viron 4.4, Progressor 7+ albo Motive 74 ale mogą to być też podobne produkty innych firm (np. Head Icon TT 40, Elan Waveflex 10 i 11, Rossignol Alias itp itd)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki - nie doczytałem, dajesz mu 4 w skali do 5 czyli chłopak jeździ super albo przynajmniej bardzo dobrze, jeśli tak to trochę inaczej i inne typy muszę Ci podać ale najpierw kilka pytań. Jeśli chłopak tak dobrze jeździ to znaczy, ze ma już wyrobioną opinię tego jak chce jeździć (skręt, styl, tempo), gdzie będzie jeździł (Pl, Alpy, trasy,małe wypady poza trasy, może jakieś tyczki, elementy jazdy sportowej) i czego oczekuje od nart. Ktoś kto jeździ bardzo dobrze wie o co chodzi i powinien być jakoś ukierunkowany i powiedzieć coś o sobie. Nart Head wymienionych nie znam, długość minimum 165 cm doradzam bo chłopak jeździ więc to minimum by mówić o nartach na więcej niż sezon. Z drugiej strony to jeździł na stanowczo za krótkich nartach więc będzie sie musiał zweryfikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, rozmawiałam z nim o stylu jazdy (nart nie chcę pokazywać bo maja być prezentem). Lubi dłuższe skręty i szybką jazdę, lubi "zbaczać" trochę z trasy. On ocenia się na 5 - ale jak dla mnie to sporo mu jeszcze brakuje do 5, więc daję mu 4. Czy to pomocne info?

Sorki - nie doczytałem, dajesz mu 4 w skali do 5 czyli chłopak jeździ super albo przynajmniej bardzo dobrze, jeśli tak to trochę inaczej i inne typy muszę Ci podać ale najpierw kilka pytań. Jeśli chłopak tak dobrze jeździ to znaczy, ze ma już wyrobioną opinię tego jak chce jeździć (skręt, styl, tempo), gdzie będzie jeździł (Pl, Alpy, trasy,małe wypady poza trasy, może jakieś tyczki, elementy jazdy sportowej) i czego oczekuje od nart. Ktoś kto jeździ bardzo dobrze wie o co chodzi i powinien być jakoś ukierunkowany i powiedzieć coś o sobie. Nart Head wymienionych nie znam, długość minimum 165 cm doradzam bo chłopak jeździ więc to minimum by mówić o nartach na więcej niż sezon. Z drugiej strony to jeździł na stanowczo za krótkich nartach więc będzie sie musiał zweryfikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie miał problemów z tymi nartami? Ja rozmawiałam w kilku sklepach i o progressorach 8+ powiedziano mi, że to dla znacznie cięższego mężczyzny ok 80 kg, więc zdecydowanie odradzono mi te narty, że przy wadze mojego syna, nie da rady dobrze "docisnąć" narty i będzie mu ona uciekała. Największy problem to to, że w kilku sklepach, w których rozmawiałam, każdy mówił co innego. Wypytywałam też o narty polecane przez mihumora. Generalnie opinia była taka, żeby kupić narty miękkie, żeby syn miał przyjemność z jazdy a nie mękę, póki nie nabierze masy (czyli ok 2 lata). Miałam nadzieję, już dawno kupić narty a im więcej czytam, tym chyba mniej wiem i coraz większy mam dylemat. Hm, mam nadzieję, że w końcu uda mi się wybrać coś odpowiedniego.

W ubiegłym roku miałem ten sam problem z moim synem zdecydowałem się na Fischer Progresor 8+ i to było super przejście z juniorki , w rok syn zrobił duże postęty w jeździe i oczywiście przytył i urósł a narta jeszcze na sezon wystarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam widzisz, każdy mówi co chce bez konsekwencji, a ty masz problem i doskonale to rozumiem bo mi też odradzali i straszyli że jest za młody na taką nartę, myślę że wiesz już wiele na temat nart , najlepiej aby syn przetestował kilka par nart i niech on sam określi co mu pasuje, przecież to on będzie jeździł na nartach a nie sprzedawca sklepowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...