Narty - skionline.pl
Jump to content

Val Thorens wystartuje z opóźnieniem.


fanatyk
 Share

Recommended Posts

Rozpoczęcie sezonu w najwyżej położonej stacji Europy zostało przełożone. Start 26 listopada, czyli o tydzień później niż było to zaplanowane. Naśnieżanie ruszyło w poniedziałek 2 dni temu. Wysokie temperatury umożliwiają uruchomienie armatek od wieczora do rana. Oficjalne info---> http://www.valthorens.com/hiver-fr/val-thorens/infos-live/actualites/actualite/report-de-lae%EF%BF%BDouverture-de-val%20thorens-le-26-novembre.378.a478.html

Edited by fanatyk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mam nadzieje że 3 grudnia ruszy Tignes :rolleyes::,naobiecywałem żonce że tak,że napewno żeby się tylko nie okazało że zostaną lodowce lub lodowiec :sorrow:

W Tignes lodowiec jest duży. Na pewno naśnieżą również "Piste M" z lodowca do stacji. Byłem kiedyś w pierwszej połowie listopada i było tylko tyle czynne. Wyjeździłem się całkiem nieźle. W grudniu jest czynne zawsze więcej niż tylko Grande Motte i trasa z niego. Ma się ochładzać z dnia na dzień, więc jest szansa, że narobią śniegu, a i naturalnego tez coś spadnie.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli naśnieżą trasę Santos to nie będzie problemu. Jeśli nie, to trzeba będzie zjechać do Val d'isre La Daille trasą lub godolką. Tam przesiadka do bezpłatnego autobusu i nim do Val d'isere La Fornet. Później do góry kolejka linową, gondolką i krzesełkiem. Będzie to możliwe jeśli będzie śnieg na górnym piętrze Bellevarde. Tylko pytanie po co?? Narciarko lodowiec zbyt wiele nie ma do zaoferowania, natomiast widoki są przednie. Ja uważam, że nawet jeśli nie spadnie naturalny śnieg to większość głównych tras zdążą naśnieżyć.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Właśnie dla tych widoków tym bardziej że obiecałem żonce że przynajmiej wjedziemy :smile:ps.z jakiej mapy korzystasz bo ja zanic nie mogę znaleść trasy Santos ?

Tu masz mapę o dużej rozdzielczości: http://www.valdisere.com/download/espace-killy_2012.pdf

Ta na stronie skionline nie jest czytelna po zbliżeniu:(

Trasa santons prowadzi z pod szczytu Bellevarde na lewo od kolejki L'Olympique oraz krzesełka Loyes Express. Kończy się w centrum VD.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Create New...