Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Święta w Bukowinie Tatrzańskiej


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj Rusin-ski. :smile:

Tak jak wcześniej pisałem,wyruszyliśmy na całe święta do Bukowiny Tatrzańskiej.Gramolenie się trwało,więc dopiero o 8.00 wyjechaliśmy.Drogi puste i bez niespodzianek.W pensjonacie byliśmy ok 10-ej.Pokoik mamy zarąbisty - duży,przestronny,ładnie wykończony i z łazieneczką - niecały kilometr od Rusina.To wszystko za bardzo niewielką cenę! :applause: Co chcę podkreślić,nie mamy telewizora i... dobrze nam z tym! :cool::

Szybko wypakowaliśmy bagaże i prędziutko na stok.Dziś wigilia,więc bierzemy tylko 3 godz.

Warunki przerosły oczekiwania;są wyśmienite!!!Stok równiusienki,bez żadnych najmniejszych niespodzianek,ludzi malutko:

rusin_2.jpeg

Gdyby tak zawsze... :redface:

Jedyne co trochę przeszkadza,tylko przez może pół godziny,to opad dość mokrego śniegu.Później przestaje sypać,za to jest trochę mgły.Jednak jeśli stok przygotowany jest perfekt,to mgła nie przeszkadza.

Ruszyły ratraki,zaczęły przygotowywać kolejną trasę:

rusin_1.jpeg

Może jutro będzie można też i tam śmignąć.

Popijając grzańca w restauracji,dostrzegam chyba górną stację nowego krzesła w Białce:

rusin_3.jpeg

Może też tam zajrzymy,ale właścicielka pensjonatu mówi,że podobno nie mają jeszcze zrobionych odbiorów i mogą nie ruszyć na święta. :confused::

Może ma ktoś jakieś info?Na stronce piszą,że ruszy 26.12.

Pierwszy dzień bardzo udany!Warunki tak fajne,że Żona koniecznie chcę tam jutro jeszcze raz!

Z resztą ja też... :smile:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta w Bukowinie Tatrzańskiej, cz.2Tak jak zapowiadałem,dziś znów Rusin-ski.Łatwo nie było,ale wstaliśmy wcześniej i się opłaciło!Nagrodą był pięknie przygotowany i puściutki stok.W nocy sypnęło śniegiem,temperatura spadła poniżej zera i tak zostało... Rano pochmurno i opad śniegu,temperatura -3st.Na stok docieramy trochę po ósmej.Parking pusty!Kupujemy karnety do 15-ej.Warunki miodzio!Oczywiście stok przygotowany perfekcyjnie,do tego dosypało kilka centymetrów świeżego śniegu - takie warunki lubię najbardziej!Do godziny 11-ej razem z nami jest max 8 narciarzy! :angel: Tak jak się spodziewałem,ludzię pewnie "zapili" po wigilii i się pozbierać nie mogli... :applause: Chciałoby się powiedzieć:"tak trzymać"... :tongue:Dopiero po 12-ej coś tam więcej ludzi.Oto dzisiejszy szczyt:rusin_12.jpegAle nie dziwi mnie to bardzo,bo w pensjonatach mało ludzi,a w naszym zero!Jesteśmy sami!Może dlatego,że ten pachnie świeżością i jeszcze nie jest znany?Dodam jeszcze,że jak ktoś nie chcę ruszać swojego auta,to kursują tu skibusy,ponoć bezpłatne!Na Rusinie nie zasypiają gruszek w popiele i śnieżą dalej,dopóki aura dopisuję:rusin_11.jpegNawijamy intensywnie,z jedną przerwą na grzańca. :wink: Po południu pogoda się poprawia,przestaje sypać i wychodzi słońce.Można zacząć podziwiać widoki,zanim się zwiniemy.A więc?Kurtyna w górę!rusin_14.jpegNo i poszła:rusin_15.jpega nawet pozwoliła bliżej się przyjrzeć:rusin_13.jpegPadamy z nóg!Czas więc na relaks,a najlepsze do tego są Termy.Kupiłem aparat do zdjęć podwodnych,ale na razie nic wybitnego mi nie wyszło... :tongue: Albo mgła:

PHOT0019.jpg

albo zdjęcia wychodzą takie sobie:

PHOT0110.jpg

:tongue:Jutro postaram się o lepsze.Drugi dzień jeszcze bardziej udany! :cool::

PHOT0019.jpg.3fe862938f427de3b6a11520acc27295.jpg

PHOT0110.jpg.6b0fab94d9d9f1b93cc2914ce815b517.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta w Bukowinie Tatrzańskiej, cz.3

Jest i 3 część. :wink:

Niestety ostatnia. :sorrow:

Dziś były wielkie wahania,bo chciałem przetestować nowe krzesło w Białce.Ale ze względu na wiele niepokojących wieści,tj.tłok i czekania na wjazd na parking do 40 min. :eek: ,ten test zostawiłem na inny termin.Tak więc po raz trzeci Rusin.Dziś niestety ocieplenie i przelotne deszcze,na szczęście słabe.Stok mimo to dobrze przygotowany - dość twardo,równi i oczywiście piękny sztruksik.Podobnie jak wczoraj,ludzi do 11-ej bardzo mało!Ale później się zjechało więcej,mimo to bez tłoku,czy jakichkolwiek kolejek!Ponownie intensywne nawijanie do 15-ej,z jedną krótką przerwą na... grzańca.Do samego końca warunki na stoku dobre!

Pogoda zmienna,dziś nawet na Rusinie można było pojeździć powyżej pułapu chmur:

bukowina_6.jpeg

Mimo bólu nóg,żal było kończyć!Ale kiedyś trzeba,więc jeszcze obiadek w restauracji na górze i jazda na termy! :angel:

Polecam każemu - nie ma nic lepszego po nartach!

Obiekt z zewnątrz:

bukowina_5.jpeg

Główny basen - Bonior basisty - z atrakcjami bąbelkowymi i dobry też do pływania (choć jest do tego jeden na zewnątrz,z nagłośnieniem pod wodą) :

bukowina_7.jpeg

bukowina_4.jpeg

Najcieplejszy basen znajduję się na... zewnątrz.Ze względu na ciągłą mgłę,ciężko o lepszą fotkę:

bukowina_3.jpeg

Jedną z atrakcji jest... bitwa na śnieżki! :biggrin: Tak tak,czasem wychodzą ludziska z wody,mimo temperatury,żeby śniegiem się pookładać.My jedna wolimy atrakcje bąbelkowe:

bukowina_2.jpeg

Podsumowując,Święta bardzo udane!Zamiast bólu brzucha od obżarstwa czy oczu od telewizji,bolą nogi,ręce i nie tylko od wyjątkowej aktywności.Po raz pierwszy spędziłem Święta taj jak tego chciałem i chyba to będzie mój stały punkt programu! Jutro wcześniej rano powrót do rzeczywistości...

Z tego co dowiedziałem się od właścicielki pensjonatu,ludzie zaczynają się zjeżdżać w drugi dzień świąt i zraz po nich,tak więc teraz może być trochę gorzej.Dotychczas byliśmy tu sami,teraz jest już paru gości.Powiedziała nam,że trafiliśmy w idealny moment,bo większość spędza Święta z rodziną i dopiero rusza na wypoczynek.Nic tylko trzymać się SWOJEJ tradycji... :applause:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że JC zrobił nowy wątek. :rolleyes::

Super, może i mnie kiedyś uda się przekonać rodzinkę do takich świąt :smile:

Mi łatwo nie było... :wink: Zwłaszcza starsza część rodziny nie była zadowolona.Ale trochę pomogła nam sytuacja rodzinna po stronie Żony.

W sumie to zawsze byłem dość niezależny,więc i tak nikt by mnie nie odwiódł od planów.Teraz trza zadbać o nową tradycję.Ba!Trza wprowadzić podobną w Święta Wielkanocne! :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano,wracając z Bukowiny,przejeżdżałem koło Żaru - niezła lipa! :sorrow:Przed chwilą pośmigałem po stronkach naszych okolicznych stoków - wszędzie kicha. :frown:: :sorrow:Ale chyba najbardziej po bandzie poszedł Stożek... "Otwarte wszystkie trasy,warunki trudne 10 - 20 cm śniegu... " :eek: :stupid:

stozek.jpg

Już raz z takiej oferty skorzystałem,choć wtedy pisali "warunki dobre"...

stozek.jpg.d3edb30c81b3234cb931c3069b3c96bc.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...