Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

jakie następne po cloud 9?


Lionne

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;)

Proszę o kilka propozycji dla osoby, która nie zna się na markach i rankingach za to bardzo lubi jeździć ;))

Jeżdzę na cloudach 9 już 4 rok, czas najwyższy na zmianę. Proszę poradźcie mi, jakie narty proponowalibyście dla mnie. Z cloudów byłam bardzo bardzo zadowolona, jednakże czas się rozwijać i dodam, że są już nieco wysłużone.

Zależy mi aby oprócz dynamiki, i rewelacyjnej adaptacji na krawędziach którą miały cloud`y nowe narty były szybsze i bardziej stabilne (wydaje mi się, że cloud`om tego trochę brakowało),ponieważ moja połówka uwielbia szybką jazdę, a ja chcę go skutecznie gonić na właściwych nartach. Dodam, że jeżdzę carvingiem oraz korzystam tylko ze stoków.

PS:Nie ograniczam się cenowo, ponieważ prawdopodobnie i tak kupię używane (roczne), bardzo zależy mi na naprawdę dobrej narcie, ponieważ pojeżdzę na niej znów 3-4 lata.

Z góry dziękuję.

Lionne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena swojej jazdy - skala, doświadczenie (ile lat jazdy po ine dni w sezonie), gdzie jeżdżone było, wzrost/waga, jaka była długość nart używanych, napisz coś dokładniej o tym co umiesz i czego oczekujesz bo twój opis to trochę jak w temacie: 'lubię fajne filmy i mój facet też lubi fajne więc doradźcie jakiś fajny film, fajniejszy niż przedtem:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadam;) i czekam na poradę

hehe, trudno się samej ocenić ale zawalcze ;)

ocena jazdy: ...zasuwa jakaś dziewczyna między ludźmi carvingiem nisko w kolanach wymija narciarzy a ją szybko wymijają tylko Ci co jeżdzą "wąsko" i czasem wymija kilku podobnych szleńców ;) nie wiem... 6-7 w 10 stopniwej skali?

ile sezonów? łącznie:9 a intensywniej: 6 lat, -wyjazdów całodniowych w sezonie: 8 + od ostatnich 2 lat po kilka dni (słowacja, alpy)

gdzie jeździłam: w Polsce: wisła (głównie: 1. Cieńków, 2. Stożek, ) słowacja: Wielka Raca -kilka razy, i 2 x po 7 dni alpy

waga:54

wzrost: 160

dł. nart: chyba 145 ( nie mniej niż 140)

co lubię: bardzo lubię krótkie skręty i jazdę na krawędziach i strome górki np. Bieńkulę w Szczyrku,ostatni fragment górki na Soszowie, ale nie koncentruje się na tym bo obciąża mi nadwątlone kolana, bardzo zależy mi, abym - gdy rozpędze się na nartostradzie mieć stabilne narty, żeby nie "wymykały" mi się, nie drżały tylko pewnie się ślizgały. -Da się to pogodzić, czy po prostu mam braki odpowiednich umiejętności jeszcze?

Lionne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braki w stabilności tej narty wynikają z jej zbyt niskiej długości - na początku nie dostrzegałaś bo wraz z rozwojem umiejętności jeździsz coraz szybciej, nie powinnaś jeździć na nartach krótszych niż 150 cm, jak dodasz im kilka cm od razu zobaczysz jak bardzo będą pewniejsze zwłaszcza w gorszych warunkach i przy większych prędkościach. Ja bym ci polecał Kneissl Blue Star - długość 152 cm powinna być ok, narty twardsze od Atomica i bardziej stabilne, znam kilka osób na nich jeżdżących (głównie kobiety) i złego słowa nie słyszałem, w zasadzie wszystkie po pierwszej jeździe od razu chcą te narty, tu masz test: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/8824-Kneissl-Blue-Star-%C5%BCadnego-stoku-si%C4%99-nie-boj%C4%99!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...