Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer superior


bxxtxxn

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś udało się w białce na superiorach pojedzic troche. Niestety warunki nie na ta narte. Dużo świerzego śniegu, miekko, dlatego nie bardzo można było sprawdzić co Fischer oferuje. Generalnie w wydaje się, że sredni skręt to jest ich przeznaczenie i tak na pierwszych paru zjazdach, ale... jak tylko na stromszym odcinku jeżdżący odsłonili trochę lodu okazało się, że przy odpowiednim dociśnięciu i w krótkim skręcie potrafią fajnie się zachować i krótkim promieniu. Oczywiście, że to nie to samo co fischer world cup sc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy miał ktoś może okazje testować lub jeździć na nartach z tytułu? Jakie wrażenia?

Jeździłem na Superiorach na Molltku w listopadzie. Było b. twardo, jak wiadomo jest tam miejscami i stromo, i miejscami płasko - no i całkiem fajna narta.

Były wtedy testy Intersportu przez 2 dni - przeleciałem jakieś 6 par:

Atomic D2 SL - 165 cm, i GS 182 cm - ogólnie obie wydały mi się wtedy jakby "zabawkowe" w swojej klasie :)

Elan SLX 160 i Waveflex 78Ti 176 - SLX jest znany i w sumie OK, WF - to było kompletne nieporozumienie w tych warunkach.

Blizzard R-Power 175 cm i Fischer Superior 175 cm - i te 2 narty były najciekawsze z całego zestawu,

Nie chce mi się rozpisywać, i tak jest za dużo bicia piany nt. subtelności sprzętowych ;) ale gdybym coś miał wybrać z tych testowanych to te Fische, bo na Blizzardy na pewno stać by mnie nie było :) ...choć dodam, że w tych warunkach zwycięzcą zostały moje własne White Star SL na które wsiadałem po wszystkim z ulgą ;) może dlatego, że były najlepiej wyserwisowane - smar + ostrość.

Ale Superiory OK, mimo na sporej ilości drutu - miały nawet trzymanie na twardym, jakąś dynamikę i chyba fajną geometrię do zwykłej jazdy - czyli coś pośredniego między SL a GS, czyli taki cross, choć nieco poszerzony.

Jeszcze uwaga przy okazji - kiedy zobaczyłem je w katalogu to pomyślałem w pierwszej chwili że to jakaś kontynuacja Competition czyli takie trochę "byle co", czyli niby coś pośredniego ale niżej, trochę z plastiku - tymczasem nie, to całkiem solidna decha, jakiś sandwich, podwójna blacha itd.; przy czym na testach jest płyta rentalowa (na moich, twoich pewnie też) a w normalnej wersji jest płyta Flowflex - czyli narta ma prawo być trochę cięższa, może bardziej dynamiczna (?)

Ogólnie narty w porządku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Minęło już trochę czasu od ostatniego wpisu w tym wątku. Być może ktoś jeszcze mógłby się podzielić swoją opinią na temat narty Fischer RC4 Superior i wrażeniami z jazdy. Na stronie Fischera jest informacja, że narta jest kierowana do narciarzy o umiejetnościach 8-9 w dziesięciopunktowej skali. Jaka jest Wasza ocena w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...